Wystaw fakturę online

Faktura to najbardziej powszechny dokument sprzedażowy, wystawiany jako potwierdzenie dokonanej transakcji. Papierowe druki sukcesywnie wypierane są obecnie przez elektroniczne formy rozliczeń. Nie zwlekaj dłużej i wystaw fakturę online.

CO WIĄŻE SIĘ Z WYSTAWIANIEM FAKTUR ONLINE?


W myśl aktualnie obowiązujących przepisów faktura elektroniczna jest tak samo ważna jak dokument tradycyjny. Co więcej od początku 2013 roku faktury można przesyłać w formie elektronicznej, nie pytając kontrahenta o zgodę.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wystawianie e-faktur powinien pamiętać o konieczności zapewnienia:

 • autentyczności pochodzenia – to gwarancja, że podmioty oznaczone na dokumencie są uprawnione do jej wystawienia i odbioru, a dane nie zawierają błędów,

 • integralności – rozumianej jako brak możliwości dokonywania na fakturze jakichkolwiek zmian,

 • czytelności – jeśli chodzi o formę, układ elementów, itp.

Wystawianie faktur online zazwyczaj odbywa się w formacie PDF. Wśród jego plusów można wymienić utrudnioną możliwość dokonywania zmian przez nieuprawnione osoby oraz odpowiednią czytelność sporządzonego dokumentu.

Wystaw fakturę online w najlepszym programie do fakturowania. Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. 

JAK WYSTAWIĆ FAKTURĘ?


Przepisy nie narzucają przedsiębiorcy określonego sposobu wystawiania faktur. Konkretna decyzja leży wyłącznie w gestii właściciela firmy. Czasem przedsiębiorcy sporządzają faktury z pomocą arkuszy kalkulacyjnych, ale ta metoda nie gwarantuje wystawienia bezbłędnych dokumentów. Identycznie jak robienie tego z użyciem druczków akcydensowych.

Niekiedy przedsiębiorcy decydują się czasem na zakup specjalnych programów do księgowości jak chociażby Optima, Subiekt czy Symfonia. Niewątpliwie ułatwiają pracę osób zajmujących się w firmie obsługa księgową czy rachunkową, jednak wymagają większych nakładów finansowych.

Przede wszystkim trzeba zakupić licencję, zapłacić informatykowi za instalację w komputerze ,a potem – na bieżąco aktualizować. Przepisy prawa gospodarczego zmieniają się, jak również wymogi dotyczące wyglądu dokumentów nie są stałe.

Znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, także i drobnych przedsiębiorców są platformy online, które oferują klientom wszechstronną pomoc w dziedzinie fakturowania. Jedynym warunkiem jest tu posiadanie łącza internetowego. Decydując się na taką opcję przedsiębiorca:

 • może łatwość sporządzania faktury w systemie online, który dzięki zautomatyzowanym funkcjom sam dostosowuje do swoich potrzeb,

 • ma pewność, że nie popełni błędu matematycznego – program wylicza stawki VAT, koryguje pomyłki,

 • otrzymuje szybką i prosta w obsłudze aplikację.

Wystawienie faktur w takim programie nie przedstawia żadnej trudności nawet dla osób niezbyt zaawansowanych w obsłudze księgowości.


Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl

WYSTAW FAKTURĘ ONLINE Z INFAKT.PL


Wystawianie faktur online zdecydowanie ułatwia inFakt.pl. Dzięki Programowi do Fakturowania cały proces zajmuje dosłownie chwilę. Jak wygląda to w praktyce?

Otóż użytkownik, który chce wystawić fakturę w inFakt.pl powinien zalogować się do aplikacji, a następnie:

 • Wybierać pole ”+Nowa faktura”.

 • Dodać nowego klienta lub wybierać z listy.

 • Wpisać lub wybierać z kalendarza właściwe daty.

 • Zaznacz wybrane z listy produkty/usługi lub wpisać nowe.

 • Wpisać stawki netto, brutto oraz stawkę VAT – aplikacja obliczy bezbłędnie wartości.

 • Wybierz nazwę waluty i sposób płatności.

 • Kliknąć „Zapisz”.

Gotową fakturę wysyłasz mailem do kontrahenta albo drukujesz. W podobny sposób, z pomocą Programu do Fakturowania inFakt wystawiasz w zaledwie kilku krokach online wszelkie faktury, jak np. zaliczkowe, korygujące, proforma czy marża.

Z aplikacją inFakt można znacznie uprościć i skrócić proces wystawiania faktur. Na podstawie wprowadzonych danych o przychodach i kosztach generowane są automatycznie deklaracje VAT oraz rejestry.

W Programie do Fakturowania możesz wystawiać do 3 faktur w miesiącu bez żadnych opłat. Załóż darmowe konto i już dziś wystaw fakturę online z inFakt.pl.

Wystaw fakturę online szybko i sprawnie w dedykowanej aplikacji. Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Przetestuj już teraz - to nic nie kosztuje!

Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: