Menu

Otrzymuj pieniądze
od razu po wystawieniu
faktury kontrahentowi

Faktoring to nowa usługa finansowa w ramach inFakt umożliwiająca szybko sfinansować należność za nieopłaconą jeszcze fakturę, która została wystawiona przez Ciebie dla Twojego kontrahenta.

Finiata top@x1

Zupełnie nowe możliwości inFakt

Prowadzenie firmy w inFakt staje się jeszcze bardziej kompletne. Korzystając z inFakt, możesz bezpośrednio z aplikacji dostać ofertę faktoringu na każdą z wystawionych w aplikacji faktur.

Twój kontrahent nie wie, że faktura została sfinansowana

Kontrahent nigdy nie będzie wiedział, że Ty od razu po wystawieniu dla niego faktury otrzymałeś za nią pieniądze. Relacja odbywa się tylko i wyłącznie na linii Twoja firma oraz firma faktoringowa Finiata.

Pieniądze otrzymujesz
w przeciągu kilku minut

Niezależnie od tego w jakim banku posiadasz konto, pieniądze za daną fakturę trafią na Twój rachunek bankowy w przeciągu kilku minut od akceptacji warunków oferty faktoringu.

Sam wybierasz termin, kiedy zwrócisz pieniądze

Jeżeli wiesz, że nie będziesz miał pieniędzy w ustalonym terminie możesz wystąpić o przedłużenie terminu spłaty o kolejne 30 dni, pod warunkiem, że okres od wystawienia faktury do wybranego terminu nie przekroczy 120 dni.

Wiesz dokładnie, ile będzie Cię kosztował faktoring

Przykładowo: za każde 100,00 PLN brutto na fakturze,
otrzymasz 95,08 PLN brutto a prowizja Finiata
wyniesie 4,92 PLN brutto (finansowanie na 30 dni).

Usługa realizowana jest przy współpracy z firmą Finiata

Usługę faktoringu realizować będzie firma Finiata, specjalizująca się w usługach faktoringowych. Więcej informacji na temat usługi oraz faktoringu uzyskasz na stronie www.finiata.pl

Często zadawane pytania

Więcej informacji dotyczących faktoringu

Co to jest faktoring?

Rozwiń

Faktoring pozwala uwolnić pieniądze zamrożone w wystawionych fakturach. Zamiast czekać na przelew od swojego odbiorcy istnieje możliwość sfinansowania danej faktury i otrzymania środków jeszcze tego samego dnia. Mówiąc wprost, faktoring zamienia faktury na gotówkę.

Co się stanie, jeżeli nie oddasz pieniędzy w terminie?

Rozwiń

Jeżeli wiesz, że nie będziesz miał pieniędzy w ustalonym terminie, możesz wystąpić o przedłużenie terminu spłaty o kolejne 30 dni. Należy zwrócić uwagę na to, że łączny okres finansowania nie może przekroczyć 120 dni. Jeżeli nie możesz już przedłużyć okresu spłaty, ponieważ minął 120 dzień od dnia wystawienia faktury i nadal nie zwróciłeś pieniędzy, rozpocznie się proces windykacji.

Jak weryfikowana jest Twoja tożsamość oraz zdolność kredytowa?

Rozwiń

Aby można było potwierdzić, że jesteś właścicielem danego konta bankowego i aby przyznać Ci limit kredytowy, potrzebny jest wgląd w historię Twojego konta bankowego z ostatnich 180 dni. Odbywa się to w następujący sposób:

Opcja 1 - udostępnienie danych z konta bankowego

  1. Po wyrażeniu chęci skorzystania z faktoringu zostaniesz przekierowany do strony finiata.pl (partner inFakt w zakresie usług faktoringowych);
  2. Na stronie finiata.pl wybierasz nazwę banku, w którym posiadasz rachunek bankowy;
  3. W zależności od tego jaki wybierzesz bank w kolejnym kroku podajesz dane do logowania na Twoje konto bankowe: login lub identyfikator oraz hasło lub wybrane znaki z hasła. Uwaga: dane te nie są nigdzie przechowywane, po ich wpisaniu są one szyfrowane i przesłane do serwisu kontomierz.pl. Jest to całkowicie normalna praktyka w innych państwach w Europie, a w związku z wejściem dyrektywy PSD2 stanie się też codziennością w Polsce. Więcej o dyrektywie PSD2 można przeczytać tutaj.

Opcja 2 - wgranie wyciągu bankowego oraz wykonanie przelewu potwierdzającego

  1. Po wyrażeniu chęci skorzystania z faktoringu zostaniesz przekierowany do strony finiata.pl (partner inFakt w zakresie usług faktoringowych);
  2. Na stronie finiata.pl należy wprowadzić numer swojego rachunku bankowego a także wybrać odpowiednią walutę (będzie to rachunek służący do wypłat od Finiata);
  3. Następnie należy wykonać przelew na 1 grosz na podane konto bankowe Finiata a także wgrać wyciąg bankowy z podanego rachunku.

Weryfikacja w przypadku opcji 2 trwa nieco dłużej niż w przypadku opcji 1.

Po rejestracji, opierając się na podstawowych danych o firmie i generalnych trendów makroekonomicznych, Finiata przyznaje wstępny limit kredytowy. Ten limit jest weryfikowany po wpłynięciu faktury raz jeszcze przez system Finiaty oraz przez analityka finansowego. Po drugiej weryfikacji, limit może zostać zmniejszony, pozostać na takim samym poziomie lub też zostać zwiększony - w zależności o udostępnionych danych.

Zamknij