Programy do wystawiania rachunków

Programy do wystawiania rachunków były dla firm zwolnionych z VAT sporym ułatwieniem w kontekście prowadzenia dokumentacji. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami, jakie obowiązują od początku 2014 r. wszyscy przedsiębiorcy wystawiają faktury. Dotyczy to również zwolnionych z VAT.

FAKTURY OBOWIĄZUJĄ WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW


Niezależnie od tego czy jest się VAT-owcem czy też nie, obecnie wszyscy przedsiębiorcy muszą dokumentować transakcje fakturami. Od 1 stycznia 2014 r. dotyczy to również firm zwolnionych z VAT, które jeszcze niedawno posługiwały się rachunkami. W przypadku sprzedaży zwolnionej z VAT wystawienie dokumentu konieczne jest jedynie jeśli zażyczy sobie tego nabywca. Nie jest tu istotne czy jest nim inna firma czy też osoba nieprowadząca działalności gospodarczej.

Fakturę na żądanie nabywcy przedsiębiorca zwolniony z VAT wystawia w terminie do 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub otrzymano zapłatę (całość lub część). Jeśli jednak żądanie nastąpi po wypomnianym terminie faktury nie trzeba wypisywać.

Chcesz wystawiać w pełni zgodne z przepisami faktury „zw” (dawne rachunki)? Wypełnij poniższy formularz i dołącz do inFaktu. Z nami nie musisz się martwić zmianami w rachunkach.

JAKIE CECHY ODPOWIEDNIEJ APLIKACJI DO FAKTUROWANIA ONLINE?


Przedsiębiorca może wystawiać faktury właściwie jak tylko chce – używając druczków akcydensowych, programu Excel czy Word. Nie są to jednak rozwiązania stworzone do fakturowania ze względu na co posiadają wiele ograniczeń.

Lepiej zdecydować się na programy do wystawiania faktur online, które wymagają jedynie dostępu do Internetu. Wśród głównych zalet takiego rozwiązania można wymienić m.in.:

 • brak konieczności instalacji oprogramowania i aktualizacji,

 • wysoki stopień automatyzacji procesu fakturowania,

 • dostęp do danych w każdej chwili i w każdym miejscu z dostępem do Internetu,

 • wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych,

 • fachowe wsparcie zespołu księgowych.

To oczywiście jedynie część zalet jakie posiadają programy do wystawiania rachunków w wersji online.


PROGRAMY DO WYSTAWIANIA RACHUNKÓW? FAKTURUJ WYGODNIE Z INFAKTEM


Wybierając aplikację do wystawiania faktur „zw” (dawnych rachunków) najlepiej sprawdzić możliwości, jakie w tym zakresie daje inFakt.pl. Program do Fakturowania daje pewność, że sporządzony dokument będzie czytelny i spełni swoją funkcję.

Wystawiając fakturę „zw” w inFakcie wystarczy zaznaczyć „stawkę zw” w momencie wystawiania nowej faktury, a następnie wybrać rodzaj sprzedaży z listy. Dzięki temu podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama! W aplikacji znajdują się wszystkie dostępne w przepisach podstawy zwolnienia z VAT – po wyborze konkretnej program umieści ją na fakturze.

Dodatkowo program automatyzuje procesy wystawiania dokumentów w kolejnych miesiącach. Należy jedynie zdefiniować fakturę z danymi produktu/usługi, ceną oraz z/bez nazwy kontrahenta i w kolejnych okresach wystarczy zatwierdzać jej wystawianie. Z kolei opcja „Produkty” służy zapisaniu najczęściej sprzedawanych towarów/usług. Wystawiając dokument, aplikacja podpowiada zapisane wcześniej produkty, w momencie wpisania pierwszej litery nazwy towaru/usługi.

Każdy użytkownik może wypróbować Program do Fakturowania wystawiając do 3 faktur w miesiącu za darmo. Chcesz wystawiać dokumenty zgodnie ze zmianami w rachunkach? - wypełnij poniższy formularz i wypróbuj inFakt. Zaufało nam już już ponad 320 tys. przedsiębiorców.

Data modyfikacji:2015-09-16

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: