Program do fakturowania online

Sporządzenie faktury celem udokumentowania zawartej transakcji to jeden z nieodłącznych obowiązków, który wiąże się z prowadzeniem firmy. Najlepiej w tym celu zdecydować się na odpowiedni program do fakturowania online.

WERSJA INSTALOWANA NA KOMPUTERZE CZY ONLINE?


Decydując się na program do fakturowania przedsiębiorca powinien zastanowić się czy skorzystać z oferty aplikacji instalowanych na komputerze czy wybrać formę online. W pierwszym przypadku istnieje opcja zakupu wersji „pudełkowej” bądź ściągnięcia plików instalacyjnych z Internetu. 

Program w zależności od nabytej licencji można zainstalować na jednym lub wielu komputerach. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku zmiany przepisów konieczna jest aktualizacja takiego oprogramowania.

Może się zdarzyć, że wymaga ona wniesienia dodatkowej opłaty, a nawet zakupu nowszej wersji. Co równie istotne użytkownik może nie mieć możliwości skorzystania z merytorycznego wsparcia księgowych, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące samej aplikacji, jak i zmian zachodzących w przepisach. 

Program do fakturowania online? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. Przetestuj koniecznie!


APLIKACJE ONLINE OSZCZĘDZAJĄ CZAS PRZEDSIĘBIORCY


Alternatywą dla wersji „pudełkowych” są internetowe programy do fakturowania. Są one zdecydowanie bardziej przydatne w zarządzaniu procesem wystawiania dokumentów niż typowe aplikacje komputerowe. Główną zaletą tego rozwiązania jest znacznie krótszy czas przeznaczany na sporządzenie faktury, a przy tym pewność, że zostało to wykonane prawidłowo pod względem formalnym jak i rachunkowym.

Umożliwiają one spore ułatwienia w tym zakresie dzięki dostępowi do danych o każdej porze i z dowolnego miejsca zapewniającego połączenie z siecią. Oferta programów do fakturowania online zawiera gotowe szablony formularzy przeznaczone do wystawiania m.in.:
 • standardowych faktur,
 • faktur korygujących,
 • not korygujących,
 • zaliczkowych i końcowych,
 • proforma,
 • marża,
 • wewnętrznych,
 • dokumentujących transakcje wewnątrzwspólnotowe.

PROGRAM DO FAKTUROWANIA ONLINE TO BEZPIECZEŃSTWO DANYCH


Faktury wystawiane za pomocą programów online dają możliwość przede wszystkim bezpośredniego dostarczenia dokumentu z systemu do klienta drogą elektroniczną. Poza tym pozwalają na przesyłanie przypomnień, jak i wezwań w sprawie płatności, co znacznie usprawnia monitorowanie realizacji zapłat za faktury. Bardzo przydatną funkcją jest także prowadzenie bazy m.in. kontrahentów i towarów.

Aplikacje online wyróżniają się też wysokim stopniem bezpieczeństwa archiwizacji danych. Tworzone przez nie kopie zapasowe zostają przechowywane na bezpiecznych serwerach, które skutecznie zapobiegają ewentualnej utracie firmowych informacji. 

Dzięki formie online, umożliwiającej dostęp do danych w dowolnym momencie, znacznie usprawniają zarządzenie sprzedażą. Pozwalają m.in. na podgląd dotychczasowej współpracy z danym klientem w zakresie stanu rozliczeń płatności transakcji czy stosowanej wobec niego określonej polityki cenowej.

Kolorowy szablon faktury Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl

INFAKT IDEALNYM NARZĘDZIEM DO INTERNETOWEGO FAKTUROWANIA


Przedsiębiorcy szukający odpowiedniego rozwiązania w zakresie wystawiania faktur powinni wypróbować inFakt.pl. Program znacznie upraszcza fakturowanie co niekiedy, w przy zastosowaniu innych narzędzi, okazuje się skomplikowane i czasochłonne. W inFakcie tak nie jest! Aplikacja pozwala na wystawianie m.in. faktur VAT, marży, korygujących, zaliczkowych, czy proform. 

Dostępne są także faktury po angielsku i w obcych walutach. Sporządzony dokument można zapisać jako PDF lub wysłać e-mailem do klienta z poziomu konta użytkownika. W razie jakichkolwiek problemów, inFakt wychodzi naprzeciw i proponuje pomoc wyspecjalizowanej kadry, która udzieli wszelkich porad księgowych, jak i w zakresie technicznej obsługi programu.

Co więcej aplikacja sporo czynności wykonuje za przedsiębiorcę. Nie trzeba samemu wpisywać danych kontrahenta - wystarczy jedynie podać numer NIP, a inFakt automatyczne pobierze dane firmy z bazy GUS-u. Podobne dokumenty można tworzyć błyskawicznie zapisując dane produktów i klientów. Program dba ponadto o kwoty na wystawionej fakturze – wystarczy, że podać cenę transakcji i stawkę VAT, a program obliczy i uzupełni pozostałe wartości.

Jeszcze się zastanawiasz czy zdecydować się na wybór inFaktu? Załóż darmowe konto i przetestuj Program do Fakturowania wystawiając do 3 faktur miesięcznie bez żadnych opłat. Dzięki temu przekonasz się czy inFakt jest dla Ciebie. Zaufało nam już przeszło 320 tys. przedsiębiorców – dołącz do tego grona i zacznij wystawiać w pełni profesjonalne faktury.

Program do fakturowania online? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź już dziś - to nic nie kosztuje!


Data modyfikacji:2015-09-16

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: