Program do fakturowania darmowy

Łatwy w obsłudze i darmowy program do fakturowania pozwala przedsiębiorcom oszczędzać czas i ułatwia dopełnianie formalności. Co prawda faktury można wypełniać odręcznie lub sporządzać w arkuszu kalkulacyjnym, ale to pracochłonne sposoby, który mogą prowadzić do błędów. Program do fakturowania  jest pewniejszym rozwiązaniem. 

Dlaczego warto używać programu do fakturowania?


Niektóre firmy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, inne zatrudniają księgową lub korzystają z usług biura rachunkowego. Bez względu na to, kto zajmuje się księgowością, przedsiębiorca we własnym zakresie zajmuje się wystawianiem faktur. 

Faktury może wystawiać np. w Excelu – ale do tego niezbędna jest wiedza o kilkunastu elementach wymaganych na tym dokumencie. Sprawę ułatwi program do fakturowania – dzięki niemu nie trzeba znać przepisów o fakturowaniu, w tym zestawu informacji obowiązkowych na dokumencie. Taki program może być również darmowy. 

Wystawienie faktury w takiej aplikacji polega na wypełnieniu prostego formularza - uzupełnianie danych jest bardzo uproszczone, automatycznie obliczają się kwoty netto i brutto, a także VAT. Gotową fakturę można zapisać jako plik PDF lub od razu wysłać e-mailem do kontrahenta z poziomu aplikacji. 

To rozwiązanie jest zdecydowanie mniej czasochłonne i bezpieczniejsze niż wystawianie faktur na papierze lub w arkuszu kalkulacyjnym. 

Najlepszy program do fakturowania darmowy? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. Poznaj zalety inFakt.pl!

Program pudełkowy czy online?


Programy do fakturowania dzielą się na dwa rodzaje: online lub do pobrania i zainstalowania na komputerze. Mają ten sam cel - wystawianie faktur, ale różnią pod względem opłat i aktualizacji.
 • 1. Aplikacja do zainstalowania na komputerze (tzw. „pudełkowa”)
 • Program do fakturowania można kupić np. na płycie lub pobrać np. ze sklepu internetowego z oprogramowaniem. Aktualizacje aplikacji zależą od licencji - może się zdarzyć, że aktualizacja będzie wymagała wniesienia dodatkowej opłaty, a nawet wykupienia nowej wersji. Taki program działa wyłącznie na komputerze, na którym jest zainstalowany. Licencja również może nie pozwalać na instalację na kilku maszynach.
 • 2. Aplikacja online
 • Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem są programy do fakturowania dostępne online. Nadają się szczególnie dla małych firm, freelancerów i wolnych zawodów. Do korzystania z programu online potrzebny jest tylko komputer z łączem internetowym – faktury można wystawiać nawet podczas podróży do kontrahenta lub w każdym innym miejscu.
  Opłaty z tytułu korzystania z programu online do fakturowania zależą od abonamentu, który użytkownik wybrał (np. miesięczny lub kwartalny). Aktualizacje związane z nowelizacjami przepisów (np. stawek podatku), wdrażane są automatycznie. Ponadto, część firm oferujących programy online do fakturowania, dysponuje także szeroko rozwiniętym działem pomocy, któremu przedsiębiorcy mogą zadawać pytania.

Program do fakturowania darmowy? Zdecyduj się na inFakt.pl


Szukasz programu do fakturowania? Zachęcamy do wypróbowania aplikacji od inFakt.pl. Program jest dostępny na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu. Oto, co możesz zrobić w aplikacji:
 • wystawiać faktury każdego typu: VAT, korygujące, marże, zaliczkowe, proformy,
 • wystawiać faktury po angielsku i w obcych walutach,
 • zapisywać faktury jako pliki PDF i wysyłać je e-mailem do kontrahentów z poziomu konta inFakt.pl,
 • przeglądać i edytować wszystkie wystawione faktury,
 • przeglądać i edytować wszystkich klientów i produkty,
 • automatycznie uzupełniać dane firmowe po wpisaniu NIP-u (dzięki połączeniu z bazą GUS),
 • korzystać z kilkudziesięciu graficznych szablonów faktur lub stworzyć własny w edytorze HTML/CSS z możliwością wgrywania własnych grafik,
 • korzystać ze wsparcia zespołu księgowych przez telefon, e-mail i czat wewnątrz aplikacji.
Program do Fakturowania od inFakt.pl to wygodne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce wystawiać faktury szybko i bezproblemowo. Najlepiej po prostu załóż darmowe konto na inFakt.pl – do 3 faktur miesięcznie możesz wystawiać bez opłat. 

Szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz najlepszy program do fakturowania darmowy inFakt.pl. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź!


Data modyfikacji:2015-09-16

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: