Program do faktur - szybki, wygodny, za darmo

Szybki i prosty program do faktur to nie tylko wygoda, ale niekiedy wręcz konieczność dla przedsiębiorcy. Szczególnie, gdy firma zaczyna się rozwijać i przybywa wystawianych dokumentów. Czym się kierować wybierając odpowiednią aplikację?


DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z PROGRAMU DO FAKTUR?


Bez względu na to, czy firma korzysta z usług biura rachunkowego, czy prowadzi księgowość samodzielnie, czynność wystawienia faktury, przedsiębiorca wykonuje we własnym zakresie. Sporządzenie prawidłowego dokumentu np. w Excelu oznacza konieczność zaznajomienia z szeregiem elementów, które zgodnie z przepisami są na fakturze wymagane. 

Aby mieć pewność, że faktura jest zgodna z obowiązującymi przepisami oraz aby wystawić ją szybko i wygodnie, najlepiej wykorzystać odpowiedni program do faktur. Takie rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności i wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysłać do klienta z poziomu aplikacji lub wydrukować. 

Wystawienie faktury polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym przedsiębiorca podaje się m.in. dane sprzedawcy i nabywcy, daty, nazwę towaru lub usługi, cenę, czy stawki podatków. Zwykle kwoty netto i brutto wyliczają się automatycznie po podaniu stawki podatku i ceny towaru. 

Program do faktur to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od tworzenia faktur samodzielnie, np. w Excelu. Choć bowiem arkusze kalkulacyjne w pewnym stopniu ułatwiają fakturowanie to jednak ze względu na to, że nie są stworzone w tym celu posiadają również sporo ograniczeń.

Najlepszy program do faktur? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. 

Darmowy Program do Fakturowania

380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!

PROGRAM ONLINE CZY INSTALOWANY NA KOMPUTERZE?


Przedsiębiorca podejmujący decyzję o wyborze odpowiedniego programu do faktur przede wszystkim musi zdecydować czy ma to być aplikacja dostępna online, czy wersja „pudełkowa”, tzn. instalowana na komputerze. Różnią one zwłaszcza sposobem wnoszenia opłaty oraz trybem i częstotliwością aktualizacji.
 • 1. Program instalowany na komputerze
 • Program do faktur można kupić w wersji za zainstalowania, tj. na płycie lub pobierając pliki instalacyjne online. Taką aplikację można zainstalować na jednym lub kilku komputerach firmowych (w zależności od licencji). 
  Możliwości oferowane przez program, jak i zapisane dane dostępne są wówczas tylko na tych jednostkach. Problematyczna może się okazać jednak kwestia aktualizacji takiego oprogramowania. Zdarza się bowiem, że wymaga to wniesienia dodatkowej opłaty lub nawet kupienia nowej wersji.

  Na polskim rynku jest dostępnych sporo programów do faktur, np. Subiekt, Symfonia, R2faktura, Optima, itp. Oprócz tego, niektóre gazety publikują własne programy do faktur, m.in. Gazeta Prawna. 
  Program „pudełkowy” zazwyczaj oznacza konieczność wniesienia opłaty jednorazowo. Jej wysokość zwykle zależy od liczby i częstotliwości aktualizacji oraz liczby komputerów, na których program można zainstalować.

 • 2. Program online
 • Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem od programów instalowanych na dysku, są aplikacje do faktur dostępne online. Program online jest dostępny na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu, a zatem fakturę można wystawić również podczas podróży do klienta lub w dowolnym innym miejscu.

  Co istotne takie aplikacje są aktualizowane na bieżąco w momencie zmian zachodzących w przepisach. Nie wymaga to jednak wnoszenia żadnych dodatkowych opłat. W razie jakichkolwiek pytań odnoszących się do nowelizacji przepisów oraz działania aplikacji użytkownik ma możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu księgowych. 
  Program do faktur online to również prostota i wygoda użytkowania – przedsiębiorca uzupełnia jedynie podstawowe dane, a program oblicza konieczne wartości. Dzięki temu użytkownik uzyskuje kompletną i zgodną z przepisami fakturę, którą może od razu przesłać kontrahentowi.

  INFAKT.PL – PROSTY I SZYBKI PROGRAM DO FAKTUR ONLINE

  Jeśli szukasz programu do faktur, skorzystaj z możliwości jakie daje inFakt.pl. To aplikacja dostępna online, na dowolnym komputerze z Internetem. Załóż konto w inFakt.pl, a będziesz mógł:    
  • wystawiać faktury VAT, „zw”, korygujące, marże, zaliczkowe, proformy,
  • sporządzać faktury po angielsku i w obcych walutach,
  • zapisywać faktury jako pliki PDF i wysyłać je e-mailem do kontrahentów z poziomu konta inFakt.pl,
  • przeglądać i edytować wszystkie wystawione faktury,
  • przeglądać i edytować wszystkich klientów i produkty,
  • automatycznie uzupełniać dane firmowe po wpisaniu numeru NIP (dzięki połączeniu z bazą GUS),
  • korzystać z kilkudziesięciu szablonów faktur lub stworzyć własny w edytorze HTML/CSS z możliwością wgrywania własnych grafik,
  • korzystać ze wsparcia zespołu księgowych przez telefon, e-mail i czat wewnątrz aplikacji.
  Program do Fakturowania to znakomite rozwiązanie dla każdej firmy, która chce sporządzać faktury szybko i sprawnie. Darmowe konto inFakt.pl pozwala wystawić do 3 faktur miesięcznie bez opłat. Już dziś załóż darmowe konto wypełniając poniższy formularz i dołącz do przeszło 380 tys. przedsiębiorców korzystających z zalet inFakt.pl. Przekonaj się, że inFakt.pl to idealny program do faktur. 

  Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz program do faktur inFakt. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil.  

  Darmowy Program do Fakturowania

  380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!


Poleć artykuł:
2015-10-22

Podobne artykuły

Dobry program do fakturowania
Chciałbyś znaleźć dobry program do fakturowania, ale nie wiesz gdzie? Nie szukaj dalej, jesteś w dobrym miejscu – zobacz co przygotowaliśmy dla Cię na inFakt.
Program do fakturowania w euro
Program do fakturowania w euro nie jest prosty do znalezienia, szczególnie jeśli interesuje nas darmowy program do księgowości, który posiada możliwości wystawiania faktury w euro.
Program do wypisywania faktur
Przestań wypisywać ręcznie faktury. Skorzystaj z programu do faktur: prosty i intuicyjny. Sprawdź Teraz!
Załaduj więcej artykułów
Darmowy program do fakturowania do pobrania
Darmowy program do fakturowania do pobrania. Skorzystaj z darmowego programu do fakturowania InFakt.pl Wystawiaj faktury, prowadź księgowość online.
Program do fakturowania Mac
Program do fakturowania mac. Wypróbuj program do fakturowania inFakt.pl Korzystaj z programu do fakturowania na Mac.
program do faktur 2011
Dowiedz się, jakie są korzyści z programów do fakturowania oraz poznaj rodzaje faktur. Wyjaśniamy również, jak wystawić fakturę w programie Infakt.
Program do fakturowania online
Program do fakturowania online inFakt.pl Sprawdź program do fakturowania online. Wystawiaj faktury za darmo. Prowadź księgowość online!
Bezpłatny program do fakturowania
Bezpłatny program do fakturowania – inFakt.pl Bezpłatny program VAT. Księgowość online z inFakt.pl Wypróbuj za darmo.
Faktura za darmo
Program do faktur InFakt.pl Profesjonalne wystawianie Faktur VAT Online. Korzystaj z bezpiecznego programu i wystawiaj faktury za darmo. Sprawdź teraz!
Program do faktur 2015
Dokumentowanie przeprowadzonych transakcji to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, od którego nie da się uciec. Warto więc zadbać, by cały proces ułatwić sobie możliwe najbardziej. Z pewnością przydatna okaże się tu odpowiednia aplikacja. Oto jakie funkcje powinien posiadać właściwy program do faktur 2015 r.
Program do faktur 2014
Odpowiednia aplikacja do fakturowania zdejmuje z przedsiębiorcy konieczność każdorazowego wypełniania danych na fakturze. Ale to tylko jedna z zalet takiego rozwiązania.
Szybka faktura
Strona ta jest zbiorem porad dotyczących optymalizacji czasu naszej pracy. Dowiedz się więcej jak wystawiać szybkie faktury w Infakt.pl i oszczędzać cenny czas.
Programy fakturujące
Programy fakturujace zupełnie za darmo. Wystawiaj do 3 faktur miesięcznie z Infakt.pl

inFakt mobile

inFakt jest już dostępny w wersji mobile!

Mobilne fakturowanie i księgowość inFakt na iPhone’a
"Aplikacja mobilna inFakt, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, które wprowadza naprawdę mobilną księgowość"
inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone
"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"
Nowa aplikacja do fakturowania na Androida od inFakt
"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"

Realni księgowi

Każdy klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego ma dedykowaną księgową lub księgowego, który zajmuje się obsługą jego firmy. Przedsiębiorca ma do dyspozycji bezpośredni numer telefonu i adres e-mail do swojego księgowego.
Adam Cygan Księgowy inFakt
Zatrudniamy księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców.

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22 oraz w soboty i niedziele.
Specjalizacje
Obsługa firm świadczących usługi za granicą
Obsługa leasingów, kredytów
Specjalizacja w obsłudze firm świadczących usługi programistyczne

Liczy się Twój biznes!

Poznaj historie osób korzystających z inFakt.
Odkryłem przypadkiem inFakt i okazało się, że jest dużo wygodniej i dużo prościej, jeśli mamy dostęp do aplikacji z każdego komputera.
Michał Ostrowski Kierowca, Przedsiębiorca
W inFakcie podoba mi się, że chociaż wszystko jest elektroniczne i korzystam przez internet, to gdzieś tam z tyłu są żywi ludzie i fajnie jest mieć możliwość zadzwonienia i konsultacji, kiedy jest jakiś problem.
Paweł Jońca Grafik, Ilustrator
Jestem fanem prostych interfejsów. A inFakt jest dobrze przygotowany pod kątem usability. Zrozumiałem go bez żadnego czytania instrukcji. Ma przewagę nad konkurencją, ponieważ jest prosty i bardzo szybko można się go nauczyć.
Artur Kurasiński Bloger, Przedsiębiorca

Współprace redakcyjne

Gościnne publikacje ekspertów inFakt w mediach

7 porad dla wystawiających faktury

Przedsiębiorca nie musi być ekspertem w zakresie księgowości, gdyż jej prowadzenie może zlecić. Musi jednak znać aktualnie obowiązujące zasady wystawiania faktur i śledzić zmiany w tym zakresie, zwłaszcza jeżeli nie zatrudnia osoby odpowiedzialnej za księgowość. Oto 7 praktycznych kwestii, na które trzeba zwracać uwagę wystawiając faktury.

Akademia Podatnika: Kiedy można wysłać fakturę e-mailem?

Fakturowanie w formie papierowej to dla wielu firm spory problem ze względu na koszty wysyłki i wydruku, a także czas, który trzeba na to poświęcić. Warto wobec tego wiedzieć, że przepisy jak najbardziej dopuszczają wystawianie i wysyłkę faktur w formie plików elektronicznych.

Jak ustalić stawkę VAT na fakturze?

Rejestracja do VAT niesie z sobą podstawowy obowiązek wymagający znajomości przepisów. Każdy VAT-owiec musi pilnować, aby do transakcji doliczać VAT według odpowiednich stawek. Pomyłki w tym zakresie mogą pociągać za sobą skutki podatkowe odczuwalne zarówno przez przedsiębiorcę, jak i jego klienta.