Najkorzystniejsza ścieżka do założenia firmy

Już za chwilę odkryjesz najkorzystniejszą ścieżkę do założenia firmy, na której czeka Cię minimum dokumentów do wypełniania i tylko trochę wysiłku. Podpowiemy Ci również, które ulgi są obecnie największym ułatwieniem dla początkujących przedsiębiorców. Skorzystaj z doświadczenia inFaktu.

Profil zaufany ePUAP

Przez ePUAP załatwisz setki spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Między innymi złożysz wniosek o rejestrację firmy, zaktualizujesz jej dane w przyszłości, czy wyślesz JPK_VAT. Załóż swój profil na ePUAP.

Przejdź do ePUAP

Profil zaufany ePUAP

PUE ZUS

Przez PUE ZUS sprawdzisz swój aktualny stan opłacenia składek ZUS, upewnisz się, czy z wszystkimi jesteś na bieżąco, a także odbierzesz L4 w razie potrzeby. Załóż swoje konto na PUE ZUS.

Przejdź do PUE ZUS

PUE ZUS

CEIDG

Tu zbierane są dane dotyczące Twojej firmy, takie jak jej adres, telefon, email, to jaki rodzaj działalności prowadzisz, czy upoważnienia udzielone Twojemu księgowemu. Tu też wnioskujesz o zmianę tych danych.

Przejdź do CEIDG

CEIDG

Ulga na start

Przez pełnych 6 miesięcy od założenia firmy możesz opłacać wyłącznie składkę zdrowotną, czyli około 200 złotych. Ta ulga nie dotyczy osób, które prowadziły już inną firmę w ciągu ostatnich 5 lat lub będą wykonywać działalność na rzecz byłego pracodawcy.

Ulga na start

Mały ZUS

Mały ZUS to niższe składki społeczne ZUS przez kolejnych 24 miesięcy. Można z niego korzystać po uldze na start lub od momentu założenia działalności gospodarczej, jeśli nie prowadziło się innej firmy w ciągu ostatnich 5 lat i nie wykonuje się działalności na rzecz byłego pracodawcy.

Mały ZUS

ZUS od przychodu

Przedsiębiorcy, których roczny przychód w 2018 i w kolejnych latach nie przekroczy 63 000 zł (czyli nie więcej niż 5250 zł miesięcznie), będą mogli wyliczać i opłacać składki społeczne na podstawie ich przychodu. Im mniejszy przychód – tym mniejsze składki.

ZUS od przychodu

Start z inFakt

A może wolisz założyć firmę z asystą księgowego, który następnie będzie reprezentował Cię przed urzędami i rozliczał? W inFakcie dajemy taką możliwość. Zrób pierwszy krok i skorzystaj z formularza powyżej.

Start z inFakt