inFakt księgowi

Księgowi inFakt. Jak zlecić księgowość w inFakcie?

 1. Określ, czego potrzebujesz od
  swojego księgowego
 2. Wybierz księgowego z
  najkorzystniejszą ofertą
 3. Podaj swoje dane, księgowy
  skontaktuje się z Tobą do 24h
 4. Oceniaj księgowego, jakość obsługi
  jest dla nas priorytetem

Księgowi: Węgorzewo i okolice (1)

Sortowanie

Zamknij
Filtry

Sprawdź listę polecanych księgowych w Węgorzewie i okolicach.

Skorzystaj z wyszukiwarki księgowych, aby dobrze wybrać.

Zebraliśmy opinie oraz komentarze o księgowych w Węgorzewie.

Znajdź księgowego w Węgorzewie blisko Twoich potrzeb.

Poznaj księgowych inFaktu

Piotr Juszczyk - księgowy z Olsztyna
Posługuję się platformą i dostaję mejle kiedy zmienia się dana ustawa. Na przykład, gdy zmienia się ustawa o VAT, dostaję od razu powiadomienia.
Piotr Juszczyk, księgowy z Olsztyna

Zacznijmy od najbardziej podstawowej rzeczy, czyli od jak dawna zajmuje się Pan księgowością?

Ojej… Tak naprawdę… Pierwsze kroki w zawodzie postawiłem w 2004, 2005 roku.

A czy Pan chciał pracować w kadrach i księgowości, czy to się stało przez przypadek?

O pracy w kadrach nigdy nie myślałem, natomiast w księgowości na pewno chciałem pracować. Matematyka była mi bliska, na opak niż na ogół bywa. Nie przysparzała mi w szkole żadnych problemów i myślę, że wybrałem księgowość dlatego, że te liczby gdzieś tam zawsze mi się w życiu przetaczały… Nie wiedziałem co robić, bo studiowałem administrację, czyli kierunek bardziej humanistyczny aniżeli ścisły, ale stało się jak się stało. Później dodatkowo zrobiłem studia podyplomowe z rachunkowości.

Czyli liczby i logika. A czym dla pana jest księgowość? Czy to jest naprawdę coś tak strasznie skomplikowanego, czy da się to jednak opanować i ogarnąć?

Zdecydowanie da się to opanować i ogarnąć, to bez dwóch zdań! Księgowość to fajna rzecz, którą ja na przykład lubię bardzo – może stety albo i niestety, zawsze są różne przypadki. Każdy jest inny i tutaj trzeba dużo rozpatrywać. Może nieskromnie dodam, że w księgowości potrzeba dużo takiego analitycznego myślenia. Nie można uśpić siebie samego, a więc księgując na pamięć na pewno daleko nie zajdziemy. Trzeba zawsze na bieżąco sprawdzać czy przepisy się nie zmieniły.

Niestety około pięciu lat temu uwolniono zawód księgowego. To spowodowało, że teraz każdy może otworzyć biuro rachunkowe, nawet osoba, która z księgowością nigdy nie miała styczności. Wystarczy mieć polisę, a tak naprawdę ta polisa niewiele chroni. Prowadząc KPiR-kę [księgę przychodów i rozchodów] nie trzeba nawet mieć żadnej polisy. Wystarczy mieć pełną zdolność do czynności prawnych i nie być ukaranym za przestępstwo skarbowe.

Mam certyfikat Ministerstwa Finansów, który wcześniej jeszcze był wymagany. Jakość usług księgowych zdecydowanie była lepsza, dziś często spotykam się z poprawkami. Przepisy są tak dynamiczne, weźmy chociażby pod uwagę ten i zeszły rok – zmiany są kolosalne i jeżeli tego nie będziemy pilnować to słabo to będzie wyglądać. Już nie raz naprawiałem po kimś – a to nie jest łatwe, bo lepiej zrobić coś od początku.

Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości

Księgowy Węgorzewo – tu znajdziesz księgową dla swojej firmy

Bez względu na jej wielkość firmy, obowiązek księgowy dotyczy zarówno mikroprzedsiębiorstw (np. jednoosobowych działalności gospodarczych), jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Księgowości nie można prowadzić nieporządnie – wszystko musi być zgodnie z obowiązującymi na ten moment przepisami. A to znaczy, że nie warto powierzać jej w ręce przypadkowej osoby. Nieduży błąd w liczeniu, drobne opóźnienie w dostarczeniu dokumentów – może to nieść za sobą niebagatelne skutki. Aby uniknąć takich problemów została stworzona usługa inFakt Księgowi, czyli usługa księgowa ukierunkowana na profesjonalne obsłużenie Klienta. Co dla Klienta mogą zrobić biura rachunkowe i Księgowi współpracujący z inFaktem? Sprawdzić poprawność dokumentów, zaksięgować koszty, wysłać deklaracje do ZUS i US, odpowiadać na pytania z urzędów, sporządzać pisma, wnioski, sprawozdania. Pomóc z rozliczeniem pracowników i zleceniobiorców oraz zająć się szeroką pojętym obszarem kadrowo-płacowym. Zakres współpracy jest szeroki i – co najważniejsze – transparentnie przedstawiany przed zawarciem umowy. Klient wie, za co płaci i co otrzymuje w ramach usługi.

Warto wspomnieć, że jeżeli Klient uzna, że potrzebuje dodatkowego wsparcia, zakres usług można poszerzyć (jednorazowo, cyklicznie lub na określony czas). Księgowi są w stałym kontakcie z Klientem – poprzez telefon lub aplikację inFakt. Na bieżąco odpowiadają na pytania i wyjaśniają niejasną problematykę. Dopełnieniem opieki osobistej Księgowej jest nabycie dostępu do aplikacji inFakt, czyli programu do faktur i księgowości online. InFakt Księgowi jest solidną usługą docenianą przez Klientów nie tylko z warmińsko-mazurskiego, ale i z całej Polski.

Zamknij