inFakt księgowi

Księgowi inFakt. Jak zlecić księgowość w inFakcie?

 1. Określ, czego potrzebujesz od
  swojego księgowego
 2. Wybierz księgowego z
  najkorzystniejszą ofertą
 3. Podaj swoje dane, księgowy
  skontaktuje się z Tobą do 24h
 4. Oceniaj księgowego, jakość obsługi
  jest dla nas priorytetem

Sprawdź listę polecanych księgowych w Łebie i okolicach.

Skorzystaj z wyszukiwarki księgowych, aby dobrze wybrać.

Zebraliśmy opinie oraz komentarze o księgowych w Łebie.

Znajdź księgowego w Łebie blisko Twoich potrzeb.

Poznaj księgowych inFaktu

Marta Serafin - księgowa z Gdańska
Uwielbiam swoją pracę, jestem nią nieustannie zafascynowana i zaangażowana
Marta Serafin, księgowa inFakt z Gdańska

A jak wygląda sytuacja kiedy przyjmuje Pani nowego klienta?

Teraz głównie mam klientów z polecenia. Ktoś jest zadowolony z usługi i poleca mnie znajomemu. Przeważnie jest to kontakt telefoniczny – klienci mówią, że ktoś im mnie polecił lub zajrzeli na moją stronę internetową i im się spodobała. Zaczynamy od podstawowej rozmowy: czym klient się zajmuje i jakie są jego oczekiwania. Jakich usług potrzebuje? Czasem to jest prowadzenie księgowości a czasem doradztwo podatkowe. Umawiamy jakąś godzinę spotkania i rozmawiamy.

Gdy chodzi o działalność gospodarczą to spotkanie jest dłuższe bo zależy mi na tym żeby jak najlepiej poznać biznes klienta, to, czym się zajmuje, jaka jest jego przeszłość – czy przechodzi z innego biura księgowego, czy to nowa działalność. Następnie zakładam konto w aplikacji księgowej i robię klientowi krótkie szkolenie z jej obsługi. Pokazuję jak wystawiać faktury, w jaki sposób dodawać koszty, jak się odnaleźć wśród tych wszystkich płatności. A później już zapewniam mu wsparcie na bieżąco.

A propos tych początków współpracy z klientami i wprowadzania ich w meandry księgowości – czy jest coś takiego, o co klienci nie pytają swojego księgowego, a powinni?

Na początku najważniejsze jest uświadomienie klientom jakie są terminy zapłaty ZUS–u lub podatku. Nowy klient musi się nauczyć, że do 10 dnia kolejnego miesiąca, lub do 15 jeśli zatrudnia pracowników, ma do zapłaty ZUS, do 20 podatek dochodowy, a jeśli jest czynnym podatnikiem VAT – do 25 każdego miesiąca podatek VAT. Klienci sami proszą, żeby im przypominać o tych terminach. Nie wystarczy wyjaśnienie tego na początku, o tym trzeba przez kilka pierwszych miesięcy przypominać.

A czy trzeba przypominać także o wystawianiu dokumentów?

Terminy na zobowiązania wobec budżetu to jedno, ale trzeba też przypominać o terminach na dodawanie dokumentów, o wystawieniu faktury do 15 kolejnego miesiąca. Klient musi też pamiętać, że data sprzedaży usługi musi być z miesiąca poprzedniego. Jeśli na przykład świadczy się usługi ciągłe to data wystawienia faktury musi być ostatnim dniem miesiąca kiedy usługa jest zakończona. Wtedy data sprzedaży niekoniecznie jest tożsama z datą wystawienia faktury.

Pomagam też klientom przy wystawieniu tych pierwszych faktur – tutaj też pojawia się dużo pytań, na przykład jaką stawkę zastosować, jak opisać usługę, jak to zrobić żeby numer rachunku bankowego podpowiadał się w fakturze. Klienci muszą też pamiętać o dodawaniu wszystkich kosztów i potwierdzeń. Na początku trzeba nowych klientów trochę przypilnować z tym wszystkim.

Zobacz profil księgowej Marty Serafin

Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości
Aplikacja do fakturowania oraz księgowości

Księgowy Łeba – sumienne księgowe w biurze i online

inFakt swoją usługą – inFakt Księgowi – profesjonalnie wspomaga przedsiębiorców poszukujących nowoczesnej księgowości do swojej firmy. Klienci mają możliwość samodzielnego wyboru Księgowej lub biura rachunkowego, dostosowanego do potrzeb firmy i osobistych preferencji. W tym celu została udostępniona wyszukiwarka z opcją wpisania pożądanej miejscowości do spotkań z Księgową (np. w Łebie) i wskazania innych kryteriów. Istnieje także możliwość podjęcia współpracy z Księgową online (kontaktującą się telefonicznie i przez internet), co również należy zaznaczyć w stosownym polu.

Widoczne na profilach Księgowych komentarze to prawdziwe opinie Klientów, które ułatwiają wybór odpowiednio zaufanej księgowości. Rolą Księgowych w inFakcie jest m.in. bieżące ewidencjonowanie kosztów, kontaktowanie się z ZUS i US (także w przypadku kontroli), kontakt bieżący z przedsiębiorcą. Z usługą inFakt Księgowi Klienci nabywają też dostęp do programu do faktur i programu do księgowości (do pobrania również w wersji na urządzenia mobilne). Te zawarte w aplikacji inFakt narzędzia usprawniają codzienne czynności każdego właściciela firmy. Warto wspomnieć o możliwości przesyłania faktur kosztowych za pomocą aparatu w telefonie, stałego podglądu wysokości składek i podatków i funkcji konsultowania się z Księgową za pomocą e-maila, czatu lub telefonu. Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze, jednakże w przypadku problemów Klienci mogą liczyć na wsparcie księgowe i techniczne.

Zamknij