inFakt Księgowi
Generic

Bogdan Bułło

Ten księgowy został zweryfikowany przez inFakt
Księgowa posiada polisę ubezpieczeniową
Księgowy inFakt

Właściciele biura posiadają niezbędne zezwolenia Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, uprawnienia Biegłego Rewidenta, pakiet ukończonych szkoleń branżowych. Pracownicy stale aktualizują wiedzę z zakresu podatków, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Prowadzone przez nas biuro rachunkowe w Ostródzie to miejsce, gdzie przedsiębiorcy znajdą pełne wsparcie w zakresie prowadzenia księgowości. Proponujemy usługi księgowe dopasowane do potrzeb firmy, jak również jej formy prawnej i wielkości.

Outsourcing usług księgowych to rozwiązanie zalecane wszystkim przedsiębiorcom, którzy pragną skoncentrować swoje działania na działalności stanowiącej sedno ich biznesu. Scedowanie obowiązków związanych z księgowością na wykonawców zewnętrznych to rozwiązanie, zapewniające oszczędność czasu oraz finansów – które można przeznaczyć na prowadzenie i rozbudowę swojej działalności.

Obsługujemy małe, średnie i duże podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Zapraszamy na rozmowę do naszego biura, znajdującego się w Ostródzie bądź kontaktu drogą e-mailową lub za pomocą dostępnego formularza.

Biuro posiada aktywne ubezpieczenie OC prowadzonej działalności.

W ramach umowy z biurem ofeujemy kompleksową obsługę firm, w skład której wchodzi:
prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ksiąg handlowych (tzw. pełnej księgowości), ryczałtu ewidencjonowanego i sporządzanie w związku z nimi stosownych, podatkowych deklaracji rozliczeniowych,
prowadzenie ewidencji podatku VAT, wyposażenia, środków trwałych i sporządzanie w związku z nimi stosownych deklaracji,
sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat, wszelkich informacji dodatkowych, rozliczeń rocznych itp.,
doradztwo finansowe (w zakresie kompetencji), w skład którego wchodzi: sporządzanie biznes planów, opracowanie budżetu firmy, sporządzanie wniosków kredytowych, pozyskiwanie dotacji i kredytów bankowych,
przygotowanie dokumentacji i pozyskiwanie leasingów,
w imieniu klientów możemy kontaktować się z urzędami państwowymi, oferujemy pomoc przy pozyskiwaniu środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej i jej uruchomienie,
prowadzenie wszelkich spraw związanych z zatrudnianiem pracowników,
umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło,
nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy, pomoc przy rekrutacji pracowników, także obcokrajowców,
prowadzenie akt osobowych pracowników,
sporządzanie ewidencji czasu pracy pracowników, list płac,
prowadzenie rozliczeń składek z ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz sporządzanie stosownych deklaracji dla ZUS,
przekazywanie klientom terminów podatkowych i innych wynikających z dokumentacji,
sporządzanie i przygotowywanie przelewów bankowych. Pomożemy także odzyskać część podatku VAT, który został zapłacony przy zakupie materiałów budowlanych po akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Pracuję w biurze rachunkowym w Ostródzie, Olsztynie, Iławie, Morągu. Prowadzę także księgowość klientów z całej Polski online i telefonicznie.

Współpraca z infakt

Księgowy współpracuje z inFaktem krócej niż rok

Ubezpieczenie

Księgowy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilno-prawnej.

Certyfikaty

Specjalizacje księgowe
Budowlana, Remontowa Doradztwo, Usługi prawne Handel IT Medyczna Transport
Udostępnij

Jak działa usługa

Wlodek@1x Włodek Markowicz opowiada o tym,
jak wygląda w praktyca usługa inFakt Księgowi

Razem z osobistym Księgowym, w cenie dostajesz aplikację do wystawiania faktur, monitorowania księgowości, przesyłania dokumentów kosztowych oraz opłacania podatków - wszystko to również w wersji mobilnej na telefon.

Jak zgłosić się do usługi?

Pierwszy krok do podjęcia współpracy z nową, zaufaną księgową poprzez aplikację inFakt, to wybranie księgowej dopasowanej do prowadzonej działalności.

Aby porównać dostępne w danym czasie księgowe, ich oferty, kompetencje, specjalizacje i opinie wystawiane przez ich klientów, należy przejść na stronę: https://www.infakt.pl/ksiegowi. Po wyborze księgowej kolejnym krokiem jest założenie bezpłatnego konta w inFakcie. Następnie po potwierdzeniu i opłaceniu wybranego zakresu usług nowa księgowa skontaktuje się telefonicznie w ciągu 24h i... można już zacząć współpracę!
To takie proste.

W jaki sposób podpisywana jest umowa?

Umowa o świadczenie usług księgowych za pośrednictwem inFaktu podpisywana jest w formie elektronicznej.

Po wybraniu księgowej i zakresu usług, uzupełnieniu danych firmy, zaakceptowaniu i podpisaniu umowy, dokonaniu pierwszej płatności przedsiębiorca ma możliwość pobrania w dowolnym czasie następujących dokumentów: umowy, regulaminu, tabeli opłat dodatkowych oraz ogólnych warunków świadczenia usług.

Kiedy warto przenieść księgowość do inFakt?

Wbrew temu, co wciąż sądzi większość przedsiębiorców - przeniesienie księgowości nie jest skomplikowane.

Przedsiębiorca, który dotąd księgował się w innym biurze księgowym czy zatrudniał księgową na etat przekazuje nowej osobistej księgowej następujące dokumenty:

  • ostatnie strony KPiR wskazane przez księgową,
  • ostatnio złożoną deklarację VAT,
  • ostatnio sporządzoną deklarację dotycząca rozliczenia podatku dochodowego.

Każdy z tych dokumentów można przekazać w formie skanu lub zdjęcia
...i to wszystko!

Jak wybrać księgowego?

Łatwiej podjąć trafną decyzję porównując dziesiątki księgowych, którzy udostępniają na swój temat następujące informacje:

  • posiadane doświadczenie,
  • ukończone szkoły i szkolenia,
  • wiarygodne opinie wystawiane przez obsługiwanych klientów,
  • branże, w których specjalizuje się księgowy,
  • miejscowości, w których księgowy może spotkać się osobiście z przedsiębiorcą.

Te informacje wraz z ceną, pozwalają przedsiębiorcy wybrać obsługę księgową najlepiej dopasowaną do jego potrzeb oraz możliwości.

Przedsiębiorca, który np. ma zagranicznych kontrahentów i potrzebuje księgowego posługującego się językiem angielskim oraz ma skomplikowane do rozliczenia koszty, które wymagają doświadczenia i dużej wiedzy, znajdzie księgowego o odpowiednio wysokich kompetencjach i dopasowanej ofercie. Z drugiej strony osoba, która wystawia regularnie faktury jednej czy dwóm firmom i praktycznie nie ma własnych kosztów, również znajdzie odpowiedniego księgowego, który specjalizuje się w obsługiwaniu właśnie takich działalności.

Kto jest odpowiedzialny za prowadzone rozliczenia?

Zgodnie z umową zwartą pomiędzy firmą inFakt, a Klientem za dokumenty przekazywane do ZUS oraz urzędu skarbowego pełną odpowiedzialność ponosi księgowy. Na podstawie udzielonych przez Klienta pełnomocnictw księgowy reprezentuje Klienta przez ZUS oraz urzędem skarbowym, a także składa wszystkie niezbędne dokumenty.

W jaki sposób można kontaktować się z księgowym?

Każdy przedsiębiorca korzystający z księgowości w inFakt otrzymuje dane kontaktowe swojego osobistego księgowego i może je znaleźć również w aplikacji.

Przedsiębiorca może kontaktować się z księgowym na trzy sposoby: telefonicznie, wysyłając SMSy lub poprzez podany e-mail.

Przedsiębiorcy, którzy zamawiając obsługę księgową wybrali opcję spotkań w biurze, mogą również spotkać się ze swoją osobistą księgową.

Dokumenty przedsiębiorca udostępnia księgowej poprzez e-mail lub przez aplikację.

Księgowa odbiera telefony i odpisuje na e-maile oraz SMSy w podanych przez siebie godzinach pracy.

Poza godzinami pracy osobistego księgowego przedsiębiorca może również skorzystać z bezpłatnej pomocy stale dyżurujących księgowych inFakt - od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 - 22:00 pod numerem 22 307 19 18, pod adresem info@infakt.pl i przez czat widoczny w rogu strony.

W jakim terminie należy przesyłać dokumenty do zaksięgowania?

Każdy klient zobowiązany jest do dostarczenia dokumentów w terminie do 5 dnia miesiąca następnego, za miesiąc poprzedni, który jest rozliczany. Dostępne są trzy możliwe formy przesyłania plików, o których można przeczytać tutaj.

W jakim terminie księgowy jest zobowiązany rozliczyć miesiąc?

Obowiązkiem księgowego jest zaksięgowanie miesiąca każdemu Klientowi w terminie do 18 dnia miesiąca następnego, za miesiąc który jest w danym momencie rozliczany.

Gdzie przechowywane są dokumenty?

Przedsiębiorca chcąc przechowywać papierowe wersje dodawanych do aplikacji inFakt dokumentów czyni to we własnym zakresie, zgodnie z zaakceptowanymi warunkami świadczenia usług. Dokumenty księgowe zgodnie z obowiązującym prawem powinny być przechowywane i bezzwłocznie dostępne dla Urzędu Skarbowego przez okres 5 lat.

Czy mogę zmienić księgowego?

Wraz ze zmianą potrzeb i możliwości firmy, czy zmianą oferty księgowej może pojawić się potrzeba wyboru nowego, lepiej dopasowanego księgowego. Przedsiębiorca w inFakt ma prawo do zmiany księgowego w dowolnym momencie bez podawania przyczyny, a sama zmiana ma bardzo płynny charakter. Kolejny opłacony okres rozliczeniowy rozliczy nowa księgowa.

Wszystko, co musi zrobić przedsiębiorca, to poinformować nas o życzeniu zmiany księgowego na adres: info@infakt.pl. Kolejny krok to po prostu wybór nowej księgowej: www.infakt.pl/ksiegowi/ .

Zastrzegamy sobie prawo do zapytania o przyczyny zmiany w celu podnoszenia jakości usług świadczonych przez księgowych inFakt. Odpowiedź lub jej brak nie są jednak warunkiem zmiany.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu ze mną. Chętnie odpowiem na pytania dotyczące księgowości oraz doradzę przy wyborze najlepszego pakietu księgowego dla Twojej działalności gospodarczej.

Zadzwoń do mnie
+48 22 307 xx xx Pokaż numer
Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 oraz w soboty w godzinach 10-14
Anuluj Strona w budowie
Anuluj Strona w budowie
Zamknij