inFakt

Poznaj dobrze zaprojektowaną księgowość

Administratorem danych osobowych jest spółka Infakt Sp. z o.o. Więcej Powierzone dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi dostępu do aplikacji Infakt, oraz prowadzonej z wykorzystaniem w/w aplikacji obsługi księgowej (w przypadku korzystania z w/w usługi). Ponadto, dane przetwarzane będą w celu informowania o działaniu w/w aplikacji, w tym przesyłania komunikatów generowanych w ramach jej funkcjonalności.

Odklej się
od papierkowej
roboty!

Odklej się od papierkowej roboty!

Wystawić faktury!

Faktura online w 3 kliknięcia

Uzupełnij podstawowe dane, a program zrobi resztę

Wystawić faktury!

Zdążyć do urzędu!

Mobilny dostęp przez 24h

Dostęp do konta i faktur z każdego miejsca online

Zdążyć
do urzędu!

Pojechać do księgowej!

Pełne wsparcie ekspertów

Profesjonalny zespół księgowych do Twojej dyspozycji

Pojechać
do księgowej!

Z naszych usług korzysta już

4 4 0 0 0 0

firm

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę
w 3 kliknięcia

Testuj za darmo
do 3 faktur w miesiącu

WYSTAW FAKTURĘ

Dostęp gdziekolwiek jesteś

Aplikacja mobilna inFakt

inFakt

Poradnik eksperta

Jak rozliczać usługi graficzne?

Opodatkowanie ryczałtem jest dostępne dla fotografów, o ile nie są fotoreporterami i nie zajmują się reklamą. Natomiast graficy komputerowi nie mogą korzystać z ryczałtu.

Zasady ogólne mogą być jednak bardziej opłacalne od ryczałtu, którego stawka na takie usługi wynosi 17%. W przypadku zasad ogólnych dochód do kwoty 85 528 zł opodatkowany jest stawką 18%. Podatek do zapłaty można jednak zmniejszyć rozliczając koszty. Natomiast ryczałt nie pozwala rozliczać kosztów i nie daje dostępu do wielu innych ulg.

Jak rozliczać wydatki na Google AdWords?

Aby rozliczyć zakup reklamy w AdWords potrzebne jest potwierdzenie zakupu. Wcześniej trzeba zarejestrować się jako podatnik VAT-UE, dzięki czemu można stosować NIP-UE. Trzeba go podać w ustawieniach konta AdWords wraz z danymi firmy. Google wraz z pobraniem zapłaty wystawia fakturę, na której jest wspomniany numer – to wystarczy, by rozliczyć koszt.

Specyficzne rozliczenie dotyczy VAT. Gdy polski przedsiębiorca kupuje usługę od firmy z innego kraju (np. Google z siedzibą w Irlandii), jest zobowiązany do rozliczenia VAT-u. Jeśli jest VAT-owcem, dolicza 23% do sprzedaży, co ujmuje w rejestrze VAT zakupów i sprzedaży. Transakcja jest neutralna podatkowo. Jeśli zaś jest zwolniony z VAT, doliczony podatek musi zapłacić z własnych środków. Może on stanowić koszt uzyskania przychodu.

Zarabianie w sieciach reklamowych – czy założenie firmy jest niezbędne?

Polskie przepisy mówią, że działalność gospodarcza to wykonywana we własnym imieniu ciągła i zorganizowana działalność zarobkowa, bez względu na jej rezultat, z której przychody nie są rozliczane m.in. na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia lub o dzieło, czy umowy najmu.

A zatem np. zyski z regularnie publikowanych na stronie www reklam, które nie podlegają pod wymienione źródła, mogą obligować do założenia działalności gospodarczej. Ponieważ jednak definicja działalności gospodarczej nie jest ścisła, nie ma takiej pewności – ocena może zależeć od interpretacji urzędników.