Faktura wzór do pobrania

Faktura VAT jest dokumentem handlowym, którego przeznaczeniem jest przedstawienie szczegółów zawieranej transakcji. Jest ona wystawiana nabywcy danej usługi lub towaru przez sprzedającego, który jednocześnie jest podatnikiem VAT. Wzór faktury do pobrania? Lepiej skorzystać z dedykowanej aplikacji online. 

CO ZAWIERA FAKTURA VAT?


Jedną z podstawowych kwestii, która musi pojawić się w fakturze VAT jest prezentacja stron transakcji. W przeznaczonych do tego miejscach należy więc podać dane dostawcy, jego nazwę, adres i NIP, a następnie te same informacje zamieścić w rubryce odbiorcy (NIP nie jest wymagany jeśli kupującym jest osoba prywatna).

Kolejny punkt, który wyróżnia ten dokument, to jego identyfikacja. Sprzedający musi odpowiednio numerować wystawiane przez siebie faktury, gdyż każda z nich jest inna. Nawet jeśli dotyczy kilkakrotnie sprzedaży tego samego towaru, temu samemu podmiotowi, to jednak za każdym razem jest to odrębny dokument. Nie można zapomnieć także o informacji na temat daty wystawienia faktury, sprzedaży, jak również o terminie zapłaty.

Kolejna sprawa to opisanie przedmiotu transakcji. Trzeba tu dokładnie napisać, co jest sprzedawane, w jakiej ilości oraz jaka jest cena jednostkowa, wartość netto, podatek VAT i finalna wartość brutto. Po wypisaniu wszystkich produktów lub usług, pozostaje podsumować wartość całości.

Tutaj także należy podać wartość netto, wysokość podatku i wartość brutto, która jednocześnie jest kwotą do zapłaty. Pod koniec pozostaje już tylko wybrać formę płatności i zamieścić podpis sprzedawcy – choć nie jest to wymóg konieczny.

Wzór faktury w najlepszym programie do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. Przetestuj!


FAKTURA WZÓR DO POBRANIA? APLIKACJA ONLINE TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE


Analizując wszystkie rodzaje faktur można dojść do wniosku, że jest to zbyt skompilowany proces, by podjąć się go samemu. Tymczasem wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło: faktura wzór do pobrania, z pewnością znajdzie się każdy z przykładów, który można samodzielnie przejrzeć, a następnie uzupełniać.

Jeśli jednak przedsiębiorca chce zaoszczędzić czas, a także nie ma na tyle cierpliwości, by krok po kroku wypełniać druk ręcznie, może to zrobić w dużo łatwiejszy sposób. Wystarczy bowiem skorzystać z dedykowanej aplikacji do fakturowania online.

Do zalet takiego rozwiązania należy przede wszystkim zaliczyć:

 • intuicyjny sposób wypełniania faktur,

 • automatyczne numerowanie faktur,

 • automatyczne sumowanie pozycji i wyliczanie podatków,

 • możliwość monitorowania zapłaty za faktury.

Taki program nie wymaga instalacji na komputerze. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu, by korzystać z wszelkich opcji jakie daje przedsiębiorcy.


Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl


WYGODNE FAKTUROWANIE Z INFAKT.PL


Nie trzeba szukać wzoru faktury do pobrania, by wystawiać zgodne z przepisami dokumenty. Wystarczy jedynie zdecydować się na Program do Fakturowania inFakt.pl.

To aplikacja, która zdecydowanie upraszcza i przyspiesza proces wystawienia faktury. Jakie jeszcze zalety ma aplikacja? Należy wśród nich wymienić:

 • możliwość wystawiania faktur każdego typu: VAT, korygującej, marży, zaliczkowej, proformy,

 • opcję wystawiania faktur po angielsku i w obcych walutach,

 • zapisywanie produktów i klientów oraz definiowanie faktur,

 • automatyczne uzupełnianie danych firmowych – wystarczy wpisać NIP, a reszta danych pobiera się z bazy GUS,

 • stały kontakt z działem księgowych.

Wybierz Program do Fakturowania, a dostaniesz możliwość wystawiania do 3 faktur miesięcznie zupełnie bez żadnych opłat. Nie zwlekaj dłużej i już dziś dołącz do grona przeszło 320 tys. przedsiębiorców, którzy już zaufali inFaktowi.

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź już dziś - to nic nie kosztuje!


Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: