Faktura VAT online za darmo

Od pewnego czasu przedsiębiorcy mogą nie tylko wysyłać faktury e-mailem, ale również przechowywać je w formie elektronicznej. E-fakturą może być przykładowo e-mail z załącznikiem w formacie PDF lub faks. Jest to dokument w pełni zgodny z przepisami, tak jak jego papierowy odpowiednik.

FAKTURA W FORMACIE ELEKTRONICZNYM


Obecnie dzięki liberalizacji przepisów, zwalniających przedsiębiorcę z konieczności podpisania wystawianej faktury VAT, możliwe stało się generowanie ich w formacie elektronicznym. Całkiem spora grupa firm korzysta z takiego rozwiązania. Część przedsiębiorców wystawiających faktury elektroniczne, generując je używa formularza xls. 

Rozwiązanie to nie jest jednak dedykowane do tego celu, w związku z czym korzystający z niego przedsiębiorcy muszą się liczyć z niedogodnościami takimi jak:
 • Brak automatycznej numeracji wystawianego dokumentu.
 • Generując faktury przedsiębiorca dla każdego rodzaju musi stworzyć odrębny arkusz.
 • W dokumencie xls nie ma możliwości stworzenia bazy kontrahentów ani też katalogu towarów i usług. Zatem te dane zawsze będzie przedsiębiorca wprowadzać ręcznie.
 • Format ten nie daje też możliwości sprawdzenia czy faktura została już opłacona.
 • Wszystkie dokumenty zapisywane są na dysku komputera- zatem brakuje ich zabezpieczenia na wypadek uszkodzenia samego sprzętu komputerowego.
 • Przedsiębiorca nie ma również bezpośredniego i natychmiastowego dostępu do wszystkich generowanych dokumentów.
 • Wystawiane dokumenty nie są automatycznie rozliczane i wpisywane do KPiR.
 • Faktura VAT online za darmo w najlepszym programie do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto.

  DARMOWE PROGRAMY DO WYSTAWIANIA FAKTUR

   Dlatego przedsiębiorcy zobowiązani do wystawiania faktur VAT poszukują efektywniejszych i niedrogich rozwiązań. Takich jak dostępne bezpłatne programy do wystawiania faktur, które można ściągnąć na dysk twardy komputera. Programy takie pozwalają na samo wyeliminowanie części błędów, jednakże nie są też wolne od wad, takich jak:
  • Brak pewności co do bezpiecznego korzystania z programu, użytkownik ściągając aplikację nie wie czy jednocześnie nie wprowadza do systemu niebezpiecznego wirusa.
  • Programy darmowe najczęściej są wersjami trialowymi pełnych wersji programów do prowadzenia rachunkowości - po pewnym czasie użytkownik ma do wyboru kupić pełną i drogą wersję programu albo poszukać kolejnej darmowej próbki.
  • Programy darmowe mają często nieciekawą oprawę graficzną- a wzorce dokumentów księgowych niekoniecznie zgodne są z tymi elementami, które zostały określone w rozporządzeniu Ministra Finansów.
  • Darmowe wersje zwykle są też „okrojone” jeżeli chodzi o samą funkcjonalność, często po zarejestrowaniu okazuje się, ze programy takie posiadają mniej funkcji niż się spodziewaliśmy.
  • Większość dostępnych programów nie ma też funkcji automatycznej aktualizacji do zmian zachodzących w prawie. Zatem może się okazać że przedsiębiorca generować będzie wzorce dokumentów które są już nieaktualne.
Zgodnie z przepisami ustawy, przedsiębiorca korzystający z systemów informatycznych do prowadzenia księgowości jest zobowiązany do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym wydrukować wszystkie dokumenty księgowe. Jeżeli wydruki nie pokrywają się z wzorcami KPiR, określonymi w ustawie, przedsiębiorca musi ręcznie przepisać wszystkie dane do KPiR zgodnej z ustawowym wzorcem.

FAKTURA VAT ONLINE ZA DARMO Z INFAKT


Zamiast ryzykować korzystanie z programów wątpliwej jakości, albo męczyć się z formatem xls przedsiębiorcy mogą sięgnąć po rozwiązanie takie jak inFakt, czyli profesjonalny serwis księgowości internetowej. Korzystając z niego przekonają się iż prowadzenie księgowości i generowanie faktur może być łatwe i przyjemne. 

Rejestracja w systemie jest darmowa i nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania na komputerze. Zakładając konto przedsiębiorca otrzymuje pełen dostęp, 24 godziny na dobę do profesjonalnego, funkcjonalnego systemu do wystawiania faktur. By generować faktury potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do internetu.

Fakturę w inFakt wystawić można w kilku krokach:
 • Logując się na konto i wybierając polecenie „nowa faktura”.
 • Dane wystawcy zostaną uzupełnione automatycznie.
 • Wybierając nabywcę z katalogu, albo też jeżeli to pierwsza transakcja wpisując w odpowiednie rubryki dane.
 • Wpisując datę: wystawienia faktury, zawarcia transakcji oraz terminu otrzymania zapłaty.
 • Uzupełniając pola sprzedanych towarów i świadczonych usług- albo wybierając opcję automatycznego uzupełnienia z istniejącego katalogu.
 • Podając kwotę netto/brutto oraz stawkę podatku reszty obliczeń program dokonuje automatycznie.
 • Klikając przycisk „Zapisz”.
Faktura VAT w PDF wygenerowana w Infakt.plPrzykład Faktury VAT wygenerowanej w inFakt.pl

Jeżeli przedsiębiorcy brakuje doświadczenia albo ma obawy czy na pewno wystawi poprawny dokument, zawsze może skorzystać z instrukcji. Te zamieszczane są w aplikacji w postaci krótkich filmów instruktażowych które prowadzą przedsiębiorcę krok po kroku. 

Aplikacja inFakt to również całkowita pewność co do zgodności wystawianych dokumentów z normami prawa. Gwarantuje to stała kontrola przepisów przez zatrudnionych w serwisie specjalistów.

CO OZNACZA REJESTRACJA W INFAKT?


To przede wszystkim możliwość generowania faktur online, wszędzie bez ograniczeń. Mając dostęp do Internetu przedsiębiorca wystawi dokument u kontrahenta, będąc na wakacjach, w domu oraz oczywiście w biurze. Błyskawiczny dostęp do wszystkich generowanych dokumentów, możliwość ich drukowania oraz przesyłania pocztą email.

inFakt to propozycja dla wszystkich którzy chcą szybko i sprawnie wystawiać faktury online. Nie czekaj, tylko zarejestruj się za darmo i sprawdź jakie możliwości daje inFakt! Każdy użytkownik dostaje możliwość wystawiania do trzech faktur miesięcznie za darmo. Dołącz do grona 320 tys. przedsiębiorców, którzy zaufali inFaktowi. 

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur VAT online? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Przetestuj koniecznie!


Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: