Faktoring
dla mikrofirm

Zamień faktury na gotówkę.
Bez formalności, 100% online.

  • Finansowanie faktur nawet w 5 minut
  • Faktoring cichy, jawny i ekspres
  • Prowizja już od 0,067% za dzień finansowania

Dlaczego warto skorzystać?

Pieniądze od ręki

Środki za sfinansowaną fakturę otrzymasz nawet w 5 minut.

Dopasowana oferta

W zależności od potrzeb faktury finansujesz z cesją jawną, ekspres lub cesją cichą.

Rosnący limit

Na start otrzymasz nawet 120 000 zł limitu faktoringowego, który będziesz mógł zwiększyć nawet do 250 000 zł w trakcie trwania współpracy.

Oszczędność czasu

Faktury sfinansujesz bezpośrednio z aplikacji inFakt, 100% on-line, bez formalności i wychodzenia z domu.

Oferta tylko dla klientów infakt

Korzystaj z usługi eFaktoringu NFG
nawet przez 6 miesięcy bez opłaty abonamentowej!

Cennik

Jaką kwotę chcesz sfinansować?

Oblicz w kalkulatorze, ile zapłacisz za sfinansowaną fakturę.
Już od 2,49% za każde sfinansowane 100 zł


500 zł 25 000 zł

Wypłacimy Ci10 000

Twój finalny koszt po odliczeniu podatku161,19

Twój koszt netto199,00
Odzyskaj swoje pieniądze

Podana kalkulacja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Transakcja może zostać zrealizowana pod warunkiem pozytywnej weryfikacji stron transakcji handlowej przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A. Aby otrzymać wiążącą ofertę należy założyć konto w Systemie Obsługi Faktoringu.

Usługa realizowana przez NFG eFaktoring
NFG

Jak zamienić faktury na gotówkę w inFakt?

1 Znajdź fakturę do finansowania

Wybierz fakturę, którą chcesz sfinansować i kliknij „Otrzymaj zapłatę już teraz.” Wybierz eFaktoring NFG.

2 Wybierz odpowiedni rodzaj faktoringu

Poczekaj na decyzję o przyznaniu finansowania i wybierz faktoring cichy, jawny lub jawny ekspres.

3 Odbierz pieniądze

Pieniądze trafią prosto na Twoje konto bankowe nawet w 5 minut od dodania faktury do finansowania lub poinformowania kontrahenta o cesji.

Najczęściej zadawane pytania

Usługę eFaktoringu w InFakt realizuje Narodowy Fundusz Gwarancyjny SA.

To usługa polegająca na finansowaniu nieprzeterminowanych należności przedsiębiorców. Przedsiębiorca (czyli faktorant) przekazuje firmie udzielającej finansowania (faktorowi – NFG) faktury z odroczonym terminem płatności (przelewowe, nieprzeterminowane). Faktor wypłaca faktorantowi do 100% wartości faktury nawet w kilka minut po jej przekazaniu. W efekcie oznacza to, że przedsiębiorca uzyskuje środki finansowe zaraz po dokonaniu sprzedaży lub wykonaniu usługi, nie musząc czekać 30, 60, a nawet 90 dni na przelew.

Jest to udostępniany limit pieniężny do jakiego możesz finansować swoje faktury. Każda Twoja spłata automatycznie odnawia dostępny dla Ciebie limit w NFG. Decyzja o kwocie przyznanego limitu uzależniona jest od indywidualnej oceny ryzyka faktoranta.

Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem NFG, musisz zarejestrować się w Systemie Obsługi Faktoringu NFG. Możesz to zrobić bezpośrednio z aplikacji inFakt. Później możesz finansować faktury wybierając z listy te, które kwalifikują się do faktoringu.

W 100% przez Internet. Decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego podejmowana jest natychmiast po zakończeniu wnioskowania. Proces rejestracji w NFG zajmuje około 10 minut. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony z 1 – miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zgłaszając fakturę do finansowania z aplikacji InFakt dane zawarte na fakturze i pdf z fakturą zostają automatycznie przekazane do NFG. W ciągu kilku sekund otrzymujesz decyzję o przyznaniu finansowania i wybierasz typ finansowania faktury – cesja jawna, cesja jawna ekspres lub cesja cicha. Pieniądze na konto otrzymasz nawet w 5 minut.

NFG pobiera abonament za prawo do korzystania z usługi faktoringowej, który wynosi 0,25% od wysokości udostępnionego limitu. Klienci InFakt są zwolnienie z tej opłaty przez pierwsze 6 miesięcy współpracy.

Prowizja za sfinansowaną fakturę uzależniona jest od wyboru typu finansowania. NFG finansuje faktury już od 2,49% za każde 30 dni finansowania.

Pamiętaj też, że koszty związane z faktoringiem możesz odliczyć od podatku.

Faktoring jawny

To popularny typ finansowania, wybierany przez przedsiębiorców którzy chcą zdyscyplinować swoich kontrahentów, nie ukrywając przed nimi faktu podjęcia współpracy z firmą faktoringową. W finansowaniu z cesją jawną NFG kontaktuje się z kontrahentem Klienta i powiadamia o dokonanej cesji wierzytelności. Wypłata środków na konto Klienta NFG następuje nawet w 5 minut po potwierdzeniu cesji z kontrahentem. Kiedy kontrahent dowiaduje się, że firma korzysta z usług firmy faktoringowej czuje się bardziej zobowiązany do terminowego regulowania zobowiązań.

Faktoring jawny ekspres

To ekspresowa zamiana faktur na gotówkę z przekazaniem formalności związanych z dokonaniem cesji na NFG. Kontrahent natomiast zostaje poinformowany o cesji niezwłocznie po wypłacie środków na konto Klienta NFG. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą mieć szybki dostęp do gotówki, a jednocześnie motywować kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań.

Faktoring cichy

To opcja dla firm, które chcą zachować dotychczasowe relacje kontrahentem i zamieniać faktury na gotówkę szybko i bez dodatkowych formalności. W ramach tej opcji NFG nie poinformuje kontrahenta o sfinansowaniu faktury, jeśli współpraca będzie przebiegała zgodnie z Regulaminem. Wybierając ten typ finansowania należy pamiętać, że to na Kliencie NFG spoczywa obowiązek zwrotu środków w określonym terminie.

Finansowane są faktury VAT z terminem płatności od 7 do 90 dni. Minimalna wartość faktury to 200 PLN netto, maksymalna wartość natomiast nie może przekraczać dostępnego limitu przyznanego przez NFG po rejestracji.

NFG wypłaca do 100% wartości faktury netto. Jeśli wartość faktury, którą chcesz sfinansować przekracza Twój dostępny limit, możesz skorzystać z częściowego finansowania i otrzymać pieniądze do wysokości dostępnego limitu.

W ramach eFaktoringu, NFG oferuje bezpłatny okres karencji. Możesz zyskać nawet 14 dodatkowych dni na uregulowanie zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tak, możesz odliczyć podatek od wszystkich poniesionych kosztów związanych z korzystaniem z usługi. NFG świadczy usługę faktoringu, w związku z tym jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).

NFG nie oczekuje od Ciebie dostarczenia stałej listy kontrahentów i daje możliwość sfinansowania nawet takiej faktury, gdzie współpraca była jednorazowa. Niemniej jednak każdorazowo weryfikujemy transakcję finansowania faktury i może się okazać, że faktura zostanie odrzucona lub poprosimy Cię dodatkowo o dostanie skanu dodatkowych dokumentów (np. faktura, umowa o współpracę, potwierdzenia wierzytelności, itp.).