Faktoring
dla mikrofirm

Zamień faktury na gotówkę.
Bez formalności, 100% online.

  • Finansowanie faktur nawet w 5 minut
  • Faktoring cichy, jawny i ekspres
  • Prowizja już od 0,053% za dzień finansowania
Faktoring dla mikrofirm

Dlaczego warto skorzystać?

Pieniądze od ręki

Środki za sfinansowaną fakturę otrzymasz nawet w 5 minut.

Dopasowana oferta

W zależności od potrzeb faktury finansujesz z cesją jawną, ekspres lub cesją cichą.

Rosnący limit

Na start otrzymasz nawet 100 000 zł limitu faktoringowego, który będziesz mógł zwiększyć nawet do 250 000 zł w trakcie trwania współpracy.

Oszczędność czasu

Faktury sfinansujesz bezpośrednio z aplikacji inFakt, 100% on-line, bez formalności i wychodzenia z domu.

Oferta tylko dla klientów infakt

Korzystaj z usługi eFaktoringu NFG
nawet przez 6 miesięcy bez opłaty abonamentowej!

Cennik

Jaką kwotę chcesz sfinansować?

Oblicz w kalkulatorze, ile zapłacisz za sfinansowaną fakturę.
Już od 1,99 zł za każde sfinansowane 100 zł


500 zł 25 000 zł

Wypłacimy Ci 10 000

Twój finalny koszt po odliczeniu podatku 161,19

Twój koszt netto 199,00
Skorzystaj teraz

Podana kalkulacja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Transakcja może zostać zrealizowana pod warunkiem pozytywnej weryfikacji stron transakcji handlowej przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A. Aby otrzymać wiążącą ofertę należy założyć konto w Systemie Obsługi Faktoringu.

Usługa realizowana przez NFG eFaktoring
Logo - NFG

Jak zamienić faktury na gotówkę w inFakt?

1
Znajdź fakturę do finansowania

Wybierz fakturę, którą chcesz sfinansować i kliknij „Otrzymaj zapłatę już teraz.” Wybierz eFaktoring NFG.

2
Wybierz odpowiedni rodzaj faktoringu

Poczekaj na decyzję o przyznaniu finansowania i wybierz faktoring cichy, jawny lub jawny ekspres.

3
Odbierz pieniądze

Pieniądze trafią prosto na Twoje konto bankowe nawet w 5 minut od dodania faktury do finansowania lub poinformowania kontrahenta o cesji.

Najczęściej zadawane pytania

Usługę eFaktoringu w InFakt realizuje Narodowy Fundusz Gwarancyjny SA.

To usługa polegająca na finansowaniu nieprzeterminowanych należności przedsiębiorców. Przedsiębiorca (czyli faktorant) przekazuje firmie udzielającej finansowania (faktorowi – NFG) faktury z odroczonym terminem płatności (przelewowe, nieprzeterminowane). Faktor wypłaca faktorantowi do 100% wartości faktury nawet w kilka minut po jej przekazaniu. W efekcie oznacza to, że przedsiębiorca uzyskuje środki finansowe zaraz po dokonaniu sprzedaży lub wykonaniu usługi, nie musząc czekać 30, 60, a nawet 90 dni na przelew.

Jest to udostępniany limit pieniężny do jakiego możesz finansować swoje faktury. Każda Twoja spłata automatycznie odnawia dostępny dla Ciebie limit w NFG. Decyzja o kwocie przyznanego limitu uzależniona jest od indywidualnej oceny ryzyka faktoranta.

Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem NFG, musisz zarejestrować się w Systemie Obsługi Faktoringu NFG. Możesz to zrobić bezpośrednio z aplikacji inFakt. Później możesz finansować faktury wybierając z listy te, które kwalifikują się do faktoringu.

W 100% przez Internet. Decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego podejmowana jest natychmiast po zakończeniu wnioskowania. Proces rejestracji w NFG zajmuje około 10 minut. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony z 1 – miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zgłaszając fakturę do finansowania z aplikacji InFakt dane zawarte na fakturze i pdf z fakturą zostają automatycznie przekazane do NFG. W ciągu kilku sekund otrzymujesz decyzję o przyznaniu finansowania i wybierasz typ finansowania faktury – cesja jawna, cesja jawna ekspres lub cesja cicha. Pieniądze na konto otrzymasz nawet w 5 minut.

NFG pobiera abonament za prawo do korzystania z usługi faktoringowej, który wynosi 0,2% od wysokości udostępnionego limitu. Klienci InFakt są zwolnienie z tej opłaty przez pierwsze 6 miesięcy współpracy.

Prowizja za sfinansowaną fakturę uzależniona jest od wyboru typu finansowania. NFG finansuje faktury już od 1,99% za każde 30 dni finansowania.

Pamiętaj też, że koszty związane z faktoringiem możesz odliczyć od podatku.

Faktoring jawny

To popularny typ finansowania, wybierany przez przedsiębiorców którzy chcą zdyscyplinować swoich kontrahentów, nie ukrywając przed nimi faktu podjęcia współpracy z firmą faktoringową. W finansowaniu z cesją jawną NFG kontaktuje się z kontrahentem Klienta i powiadamia o dokonanej cesji wierzytelności. Wypłata środków na konto Klienta NFG następuje nawet w 5 minut po potwierdzeniu cesji z kontrahentem. Kiedy kontrahent dowiaduje się, że firma korzysta z usług firmy faktoringowej czuje się bardziej zobowiązany do terminowego regulowania zobowiązań.

Faktoring jawny ekspres

To ekspresowa zamiana faktur na gotówkę z przekazaniem formalności związanych z dokonaniem cesji na NFG. Kontrahent natomiast zostaje poinformowany o cesji niezwłocznie po wypłacie środków na konto Klienta NFG. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą mieć szybki dostęp do gotówki, a jednocześnie motywować kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań.

Faktoring cichy

To opcja dla firm, które chcą zachować dotychczasowe relacje kontrahentem i zamieniać faktury na gotówkę szybko i bez dodatkowych formalności. W ramach tej opcji NFG nie poinformuje kontrahenta o sfinansowaniu faktury, jeśli współpraca będzie przebiegała zgodnie z Regulaminem. Wybierając ten typ finansowania należy pamiętać, że to na Kliencie NFG spoczywa obowiązek zwrotu środków w określonym terminie.

Finansowane są faktury VAT z terminem płatności od 7 do 90 dni. Minimalna wartość faktury to 200 PLN netto, maksymalna wartość natomiast nie może przekraczać dostępnego limitu przyznanego przez NFG po rejestracji.

NFG wypłaca do 100% wartości faktury netto. Jeśli wartość faktury, którą chcesz sfinansować przekracza Twój dostępny limit, możesz skorzystać z częściowego finansowania i otrzymać pieniądze do wysokości dostępnego limitu.

W ramach eFaktoringu, NFG oferuje bezpłatny okres karencji. Możesz zyskać nawet 14 dodatkowych dni na uregulowanie zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tak, możesz odliczyć podatek od wszystkich poniesionych kosztów związanych z korzystaniem z usługi. NFG świadczy usługę faktoringu, w związku z tym jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).

NFG nie oczekuje od Ciebie dostarczenia stałej listy kontrahentów i daje możliwość sfinansowania nawet takiej faktury, gdzie współpraca była jednorazowa. Niemniej jednak każdorazowo weryfikujemy transakcję finansowania faktury i może się okazać, że faktura zostanie odrzucona lub poprosimy Cię dodatkowo o dostanie skanu dodatkowych dokumentów (np. faktura, umowa o współpracę, potwierdzenia wierzytelności, itp.).