Wsparcie księgowych: pon. - niedz.: 7 - 22

Infolinia: 22 307 19 18, info@infakt.pl, Księgowi online (czat)

Jak samodzielnie
prowadzić
księgowość?

Arkadiusz caryk Arkadiusz Caryk

Redaktor pracujący na co dzień
w Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym
inFakt w Krakowie.

Pobierz eBook jako PDF

Wstęp

Samodzielne prowadzenie księgowości ma sporo zalet, wśród których można wymienić oszczędność pieniędzy, pełną świadomość finansową, stały dostęp do wszystkich dokumentów. To nic trudnego, pod warunkiem, że przedsiębiorca ma do dyspozycji inFakt.pl – intuicyjną i wygodną aplikację online do prowadzenia KPiR i wystawiania faktur, wraz ze wsparciem zespołu księgowych. Z tego eBooka dowiesz się, jak zacząć prowadzić księgowość na własną rękę.

 • Chcesz zaoszczędzić na księgowości?
 • Chcesz samemu zadbać o finanse swojej firmy?
 • Chcesz mieć pełną świadomość dotyczącą podatków?

Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK – ten artykuł jest skierowany do Ciebie. Przeczytaj go, aby poznać niuanse samodzielnego prowadzenia księgowości, a zwłaszcza:

 • Jakich formalności trzeba dopełnić przed rozpoczęciem samodzielnego księgowania?
 • Jak rozstać się z biurem rachunkowym?
 • Od czego zacząć samodzielne prowadzenie księgowości?
 • Jakie czynności trzeba wykonywać regularnie?

Do samodzielnej księgowości wybierz inFakt.pl!

Oferujemy łatwe i szybkie rozwiązanie – program online do samodzielnego prowadzenia księgowości i wystawiania faktur, ze stałym wsparciem zespołu księgowych. Wybierz Program do Księgowości inFakt i oszczędzaj!

Księgowość w biurze rachunkowym kosztuje nawet 2000 zł rocznie, a Program do Księgowości inFakt znacznie mniej. Już teraz pomyśl na co wydasz zaoszczędzoną kwotę!

Dowiedz się więcej

Wsparcie księgowych inFaktu do Twojej dyspozycji!

Czynności opisane w niniejszym eBooku mogą wydawać się skomplikowane, ale znacznie łatwiej wykonywać je korzystając ze zautomatyzowanej aplikacji, zaprojektowanej, aby maksymalnie ułatwić prowadzenie księgowości.

Jeżeli użytkownik inFakt.pl ma jakiekolwiek pytania dotyczące działania aplikacji lub kwestii podatkowo-księgowych, może korzystać z pomocy zespołu doświadczonych księgowych.

Księgowi inFaktu dysponują szeroką i bardzo praktyczną wiedzą. Codziennie odpowiadają na setki pytań dotyczących działania aplikacji, księgowości, podatków czy prowadzenia firmy. Z przyjemnością doradzą i Tobie!

Zespół księgowych inFakt.pl jest dostępny:

 • od poniedziałku do niedzieli w godz. 7 - 22

Pytania można zadawać:

 • telefonicznie – nr 22 307 19 18
 • e-mailem – info@infakt.pl
 • przez live czat w aplikacji
 • na forum – https://pomoc.infakt.pl
 • na Facebooku - http://www.facebook.com/ksiegomosc

Jeśli tylko masz problem – nie wahaj się. Skontaktuj się z księgowymi inFakt.pl i zapytaj, a otrzymasz odpowiedź!

1. Dlaczego warto samodzielnie prowadzić księgowość?

Samodzielne prowadzenie księgowości ma wiele zalet. Przede wszystkim daje przedsiębiorcy pełną świadomość finansową i pozwala naprawdę sporo zaoszczędzić. Ponadto, księgowość prowadzona w aplikacji online inFakt. pl, która sama wylicza podatki i uzupełnia KPiR, jest czynnością prostą i przyjemną.

Oczywiście, trudno polecać samodzielne prowadzenie księgowości osobom, które prowadzą działalność na dużą skalę, zatrudniają wielu pracowników, wystawiają dużą liczbę faktur i generują liczne koszty. Wówczas samodzielna księgowość mogłaby zająć zbyt dużo czasu.

Ale przy działalności na niewielką skalę, można pokusić się o prowadzenie księgowości na własną rękę. Jest to zwłaszcza proste i wygodne, jeśli skorzysta się ze zautomatyzowanej aplikacji, takiej jak inFakt.pl.

inFakt.pl to łatwa w obsłudze i intuicyjna aplikacja online, która pozwala samodzielnie prowadzić księgowość. W tym celu należy skorzystać z usługi Program do Księgowości. Bez ponoszenia żadnych kosztów możesz skorzystać z opcji 30-dniowego testu oraz z możliwości wystawiania 3 faktur miesięcznie. Aby uruchomić 30-dniowy test księgowości online w inFakcie wystarczy wypełnić dane księgowe swojej firmy. W ten sposób uzyskasz dość czasu, aby zaznajomić się z funkcjami serwisu i podjąć decyzję o kontynuowaniu korzystania z inFakt.pl.

Samodzielna ksiegowosc img1
Samodzielna księgowość to idealne rozwiązanie dla jednoosobowych firm

2. Kto może samodzielnie prowadzić księgowość w inFakt.pl?

Każdy przedsiębiorca może samodzielnie prowadzić księgowość własnej firmy. W tym celu nie jest potrzebny żaden certyfikat czy uprawnienie. Aby poznać podstawowe zasady samodzielnego prowadzenia księgowości i rozpocząć pracę z inFakt.pl, wystarczy przeczytać niniejszy samouczek oraz na bieżąco poszerzać wiedzę, śledząc zmiany w prawie. Księgowi inFaktu wyjaśnią każdą kwestię, która budzi Twoje wątpliwości – wystarczy zwrócić się do nich przez telefon, e-maila lub czat.

Program do Księgowości inFakt.pl jest przeznaczona dla każdego przedsiębiorcy, który łącznie spełnia 4 poniższe warunki:

 1. rozlicza się na zasadach ogólnych (skalą podatkową)lub liniowo,
 2. korzysta z KPiR,
 3. jest VAT-owcem, prowadzi sprzedaż mieszaną lub zwolnioną z VAT*,
 4. nie zatrudnia pracowników.

* Ten ebook nie opisuje w jaki sposób rozliczać w inFakcie sprzedaż zwolnioną lub mieszaną.

3. Wypowiedz umowę biuru rachunkowemu i odbierz dokumenty (opcjonalnie)

Rozpoczęcie samodzielnego księgowania w inFakt.pl różni się w zależności od tego, w jaki sposób księgowość była prowadzona wcześniej. Osoby, które dopiero otwierają firmę oraz osoby, które przechodzą do inFaktu z innego oprogramowania nie muszą wykonywać kroków 3 i 4 z niniejszego samouczka, ale i tak powinny zapoznać się z nimi. Informacje mogą okazać się istotne także dla nich.

Pierwszy krok do przejścia z biura rachunkowego na samodzielną księgowość, to rozwiązanie umowy z dotychczasowym biurem i odebranie wszystkich niezbędnych dokumentów. Umowa zwykle ma miesięczny okres wypowiedzenia, więc będziesz mieć dość czasu na dopełnienie formalności i wdrożenie się w samodzielną księgowość.

Pamiętaj, aby z biura rachunkowego odebrać oryginały następujących dokumentów, które prawdopodobnie przekazywałeś mu w trakcie świadczenia usługi księgowej:

 • faktury,
 • umowy,
 • rachunki,
 • wyciągi bankowe,
 • potwierdzenia zapłaty należności,
 • wszystkie inne powierzone dokumenty.

Ponadto, pamiętaj aby odebrać z biura rachunkowego wszystkie dokumenty, które jego księgowi sporządzali w Twoimi imieniu. Są to:

 • księgi podatkowe (np. książka przychodów i rozchodów),
 • rejestry VAT (zakupu i sprzedaży),
 • ewidencja faktur (sprzedażowych i kosztowych),
 • ewidencja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i trwałych,
 • ewidencja wyposażenia,
 • deklaracja rozliczeniowe ZUS,
 • deklaracje podatkowe (np. PIT-5, VAT-7),
 • dokumentacja związana z kadrami i płacami,
 • ewidencje przebiegu pojazdów.

Od tej pory wszystkie archiwalne i nowo sporządzone dokumenty musisz przechowywać w miejscu, które sam ustalisz (np. biuro, mieszkanie prywatne, itp.), a jego adres zgłosisz aktualizując wpis do CEIDG (p. pkt. 4). Dokumenty te mogą być wymagane w trakcie kontroli podatkowej.

4. Zaktualizuj wpis do CEIDG (opcjonalnie)

Jeśli przechodzisz z innego oprogramowania księgowego na inFakt.pl – nie musisz niczego zmieniać w CEIDG, zaś jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą, pamiętaj aby odpowiednio wypełnić CEIDG-1. Natomiast jeśli wcześniej korzystałeś z usług biura rachunkowego i podjąłeś decyzję o samodzielnym prowadzeniu księgowości w inFakt.pl, musisz zaktualizować wpis do CEIDG.

W formularzu CEIDG-1 należy podać miejsce przechowywania dokumentacji firmy oraz kto jest odpowiedzialny za prowadzenie księgowości (pkt. 21 i 22). Zaktualizowany druk CEIDG-1 trzeba złożyć w urzędzie miasta lub gminy. Można to zrobić: osobiście, elektronicznie (dla osób posiadających kwalifikowany podpis elektroniczny lub tzw. profil zaufany) lub pocztą (z notarialnym poświadczeniem podpisu).

Aktualizacji CEIDG-1 należy dokonać w terminie do 7 dni od daty, w której nastąpiła zmiana. W przypadku przejścia z obsługi biura rachunkowego na samodzielną księgowość w inFakcie, datą nastąpienia zmiany jest dzień rozwiązania umowy z poprzednim biurem rachunkowym.

5. Wypełnij dane księgowe w inFakt.pl

Pierwszy krok do samodzielnej księgowości, który wykonujesz w ramach inFakt.pl, to wypełnienie danych księgowych. Zanim przystąpisz do wypełniania danych, przygotuj wszystkie poniższe informacje:

 • NIP firmy – po wpisaniu NIP-u nazwa i adres siedziby uzupełnią się automatycznie dzięki synchronizacji inFaktu z rejestrem GUS,
 • REGON,
 • dane właściciela – imię i nazwisko, PESEL, data urodzenia,
 • kwota z ostatniej deklaracji VAT-7 (rozliczenie miesięczne) lub VAT-7K (rozliczenie kwartalne) z pozycji65 – jest to kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy,
 • suma wszystkich zaliczek na podatek dochodowy zapłaconych od początku roku podatkowego do momentu rozpoczęcia księgowania w inFakcie – możesz skorzystać z danych w deklaracjach PIT lub po prostu zsumować wszystkie przelewy na poczet podatku dochodowego wykonane w bieżącym roku,
 • dane z ostatniej KPiR – jeśli wykonałeś pkt. 3 niniejszego samouczka, to posiadasz wydruki z KPiR – wystarczy mieć je pod ręką w trakcie wypełniania danych; jeśli przenosisz się z innej aplikacji, pamiętaj, aby przygotować odpowiedni wydruk z ostatniej księgi; nowi przedsiębiorcy nie muszą uzupełniać żadnych danych związanych z KPiR,
 • dane do deklaracji VAT i PIT – nazwa urzędu skarbowego, sposób rozliczania PIT (zasady ogólne lub liniowo), dane dotyczące kwoty wolnej od podatku, okresy rozliczania podatków (pod. dochodowy, VAT i VAT-UE),
 • dane do deklaracji ZUS – według nich inFakt m.in. ustala wysokość składek ZUS danego użytkownika.

Aby rozpocząć wypełnianie danych księgowych, zaloguj się na swoje konto w inFakt.pl i kliknij w zakładkę Księgowość, a następnie kliknij w link Program do Księgowości.

Wypełnianie danych księgowych składa się z 7 kroków. Każdy krok opatrzony jest wyczerpującymi objaśnieniami, które pomagają uzupełniać dane. Po zakończeniu uzupełniania danych księgowych, możesz przejść do samodzielnego księgowania.

6. Samodzielna księgowość w inFakt.pl - regularne czynności

Jeśli uzupełniłeś dane księgowe, jesteś teraz gotowy, aby przystąpić do samodzielnego księgowania. Samodzielną księgowość można wykonywać od czasu do czasu, wielokrotnie w ciągu miesiąca lub jednorazowo, poświęcając jej kilka godzin w wybranym dniu.

Wystawiaj faktury sprzedażowe w inFakt.pl

Pamiętaj, aby każdą sprzedaż rejestrować w inFakcie poprzez wystawienie faktury. Jeśli wystawisz fakturę w inny sposób (np. w Excelu), to przychód ten nie zapisze się w KPiR w inFakcie i nie zostanie uwzględniony przy wyliczaniu kwot podatku dochodowego i VAT. Jeśli zdarzy Ci się wystawić fakturę gdzie indziej, pamiętaj, aby tę samą czynność wykonać ponownie w ramach inFakt.pl, wpisując dokładnie te same dane (włącznie z numerem), co na właściwej fakturze. W ten sposób faktura wystawiona gdzie indziej uzyska swoją wersję w inFakcie i podatki zostaną wyliczone prawidłowo.

Raz w miesiącu przygotuj faktury kosztowe i wprowadź je do inFakt.pl

W trakcie miesiąca skrupulatnie gromadź wszystkie faktury kosztowe. Po zakończeniu danego miesiąca, zbierz wszystkie faktury kosztowe i przeznacz na księgowość jeden wieczór (wystarczy kilka godzin) przed 20 dniem miesiąca. Najlepiej, aby księgowości był poświęcony zawsze ten sam dzień, dzięki czemu wejdziesz w rytm i o niczym nie zapomnisz. Tak naprawdę te kilka godzin wystarczy, aby dopełnić wszystkich obowiązków związanych z księgowością.

Samodzielna ksiegowosc img2
Postaw na rutynę. Wyznacz jeden dzień w miesiącu, w którym kilka godzin przeznaczysz na księgowość.

Wykonaj po kolei następujące czynności:

 • wprowadź wszystkie koszty firmowe korzystając z opcji Dodaj koszt (pamiętaj, aby skrupulatnie uzupełnić wszystkie dane dotyczące wydatku, zwłaszcza kwoty i daty),
 • (opcjonalnie) zeskanuj dokumenty potwierdzające koszty i załącz je w inFakcie,
 • po wprowadzeniu wszystkich kosztów firmowych za ubiegły miesiąc, przejdź do zakładki Księgowość i przewiń stronę do sekcji Podatek dochodowy; wybierz okres, który dotyczy właśnie uzupełnionych kosztów, zaznacz i kliknij przycisk Drukuj.

W ten sposób wydrukujesz potwierdzenie sposobu wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy. Dawniej był to formularz PIT-5 lub PIT-5L. Formularz ten warto regularnie drukować i przechowywać w dokumentacji firmy, aby w razie kontroli służył jako dowód potwierdzający kwotę zaliczki. Możesz założyć dla PIT-5 specjalny segregator, aby przechowywać w nim deklaracje z wszystkich okresów.

 • przejdź do zakładki Księgowość i przewiń stronę do sekcji Podatek VAT; wybierz okres, który dotyczy właśnie uzupełnionych kosztów, zaznacz i kliknij przycisk Drukuj,

W ten sposób wydrukujesz deklarację VAT-7*. Deklaracja VAT-7 to dokument zawierający podsumowanie podatku VAT naliczonego i należnego oraz kwotę podatku do zapłaty. Jeśli wystąpiła nadpłata podatku, inFakt przenosi ją na kolejny okres rozliczeniowy.

Wydrukuj VAT-7 w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich wyślij lub zanieś do urzędu skarbowego, a drugi zachowaj we własnej dokumentacji. Możesz założyć dla VAT-7 specjalny segregator, aby przechowywać w nim deklaracje z wszystkich okresów.

Deklarację VAT-7 należy złożyć w urzędzie skarbowym nie później niż 25 dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni. Dokument można złożyć przez Internet korzystając z programu e-Deklaracje, osobiście lub wysłać pocztą. Jeśli złożysz deklarację pocztą, zachowaj polecenie nadania jako dowód złożenia dokumentu.

* Przy rozliczeniu kwartalnym podatku VAT, zamiast deklaracji VAT-7 wypełnia się i składa deklarację VAT-7K. Różnica polega wyłącznie na innej nazwie deklaracji oraz innym terminie złożenia. VAT-7K należy złożyć do 25 dnia pierwszego miesiąca przypadającego po końcu kwartału, którego dotyczy rozliczenie.

 • (opcjonalnie) przejdź do zakładki Księgowość i przewiń stronę do sekcji Podatek VAT-UE; wybierz okres, który dotyczy uzupełnionych kosztów, zaznacz i kliknij przycisk Drukuj.

W ten sposób wydrukujesz deklarację VAT-UE, która stanowi podsumowanie transakcji wewnątrzunijnych.

Deklarację VAT-UE sporządzają i składają tylko ci przedsiębiorcy, którzy w danym okresie dokonali wewnątrzunijnej sprzedaży lub zakupu towarów. Dokument należy złożyć do 15 dnia miesiąca następującego po okresie, którego dotyczy VAT-UE, ew. do 25 dnia miesiąca, gdy składany jest elektronicznie. Możesz założyć dla VAT-UE specjalny segregator, aby przechowywać w nim deklaracje z wszystkich okresów.

Opłać podatek dochodowy i VAT

Czynność wprowadzania faktur kosztowych opisaną w powyższym punkcie musisz wykonać przed 20 dniem danego miesiąca, ponieważ zaliczkę na podatek dochodowy należy wpłacić najpóźniej do 20 dnia miesiąca. Jeżeli rejestrowałeś każdą sprzedaż w inFakcie i wprowadziłeś wszystkie faktury kosztowe, kwota zaliczki na podatek dochodowy i kwota VAT wyliczyły się automatycznie. Wystarczy sprawdzić ich wysokość w zakładce Księgowość w sekcjach Podatek dochodowy i Podatek VAT, a następnie dokonać przelewów w odpowiednich terminach.

inFakt pozwala szybko sprawdzić numery kont właściwych urzędów. W tym celu należy kliknąć w zakładkę Księgowość, a następnie kliknąć w dany okres w sekcji Podatek dochodowy lub Podatek VAT. W oknie, które się wówczas otworzy, pokaże się odpowiedni numer konta*.

* Jeśli nie wyświetla się numer konta, podaj adres zamieszkania, gdy jest inny od adresu prowadzenia działalności lub wybierz właściwy urząd skarbowy z listy rozwijanej.

Po zapłaceniu podatku dochodowego i VAT-u, wejdź ponownie w zakładkę Księgowość, przewiń stronę do sekcji podatek dochodowy i podatek VAT, zaznacz wybrane okresy i kliknij w przyciski Oznacz jako zapłacone.

Opłać ZUS

Niezależnie od podatków, musisz pamiętać o regularnym opłacaniu składek ZUS. inFakt.pl pozwala sprawdzać aktualną wysokość składek, dzięki czemu nie musisz samodzielnie śledzić ich zmian. Wysokość składek jest ustalana na podstawie danych o ubezpieczeniu w ZUS, które podałeś wypełniając dane księgowe (p. pkt. 4).

W inFakcie można także sprawdzić numery kont ZUS-u, na które musisz wykonać przelewy. Wystarczy zalogować się, kliknąć w zakładkę Księgowość, przewinąć stronę do „Składek ZUS” i kliknąć w wybrany okres, który chcesz opłacić. W oknie, które się wówczas otworzy, pokaże się odpowiedni numer konta.

Po zapłaceniu ZUS-u, wejdź ponownie w zakładkę Księgowość, przewiń stronę do sekcji Składki ZUS, zaznacz wybrany okres i kliknij w przycisk Oznacz jako zapłacone.

Przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać potwierdzenia zapłaty składek ZUS. Mogą to być np. potwierdzenia z bankowości elektronicznej czy potwierdzenia wpłaty na poczcie. Każde potwierdzenie zapłaty ZUS-u załącz w inFakcie. Aby załączyć skan, wejdź w zakładkę Księgowość, przewiń stronę do sekcji Składki ZUS, kliknij w wybrany okres i kliknij w przycisk Dołącz potwierdzenie zapłaty, aby załączyć skan. Dzięki temu w razie kontroli szybko odnajdziesz wszystkie niezbędne potwierdzenia.

Wydrukuj KPiR

Jednym z comiesięcznych obowiązków przedsiębiorcy jest drukowanie KPiR za dany okres. inFakt.pl automatycznie generuje KPiR na podstawie danych, które wprowadzasz. Po wprowadzeniu kosztów za dany okres, pamiętaj, aby wygenerować i wydrukować KPiR. W tym celu kliknij w zakładkę Księgowość, a następnie w sekcji Księga przychodów i rozchodów zaznacz dany okres (np. czerwiec 2012) i kliknij przycisk Drukuj. W ten sposób pobierzesz odpowiedni PDF, który zapiszesz na dysku komputera, a następnie skierujesz do druku.

7. Obowiązki przedsiębiorcy - podsumowanie

W skrócie, kalendarz przedsiębiorcy samodzielnie prowadzącego księgowość w inFakcie prezentuje się następująco:

 • wystawianie faktur – za każdym razem po wykonaniu usługi lub sprzedaniu towaru
 • dodawanie kosztów – jeden dzień w miesiącu, koniecznie przed 20 dniem następnego miesiąca (dotyczy dodawania kosztów z poprzedniego miesiąca)
 • składanie deklaracji w urzędzie skarbowym – VAT-7 do 25 dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni (szczegóły – p. pkt. 6 „Opłać podatek dochodowy i VAT”); opcjonalnie – VAT-UE do 15 lub 25 dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni
 • opłacanie podatków – do 20 dnia miesiąca – podatek dochodowy; do 25 dnia miesiąca – podatek VAT
 • opłacanie ZUS – do 10 dnia miesiąca
 • załączanie potwierdzeń zapłaty ZUS – po każdej
 • zapłacie składek ZUS
 • drukowanie KPiR – do 20 dnia następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni
 • drukowanie ewidencji środków trwałych (po każdej zmianie)
 • drukowanie rejestru sprzedaży VAT – raz w miesiącu
 • drukowanie rejestru zakupów VAT – raz w miesiącu
 • drukowanie deklaracji PIT-5 (służy jako potwierdzenie sposobu obliczenia zaliczki na podatek dochodowy za dany okres) – raz w miesiącu
 • gromadzenie potwierdzeń zapłaty składek ZUS (należy pamiętać o załączaniu potwierdzeń w inFakcie) – raz w miesiącu
 • gromadzenie faktur kosztowych (należy pamiętać o załączaniu potwierdzeń w inFakcie) – za każdy okres
 • gromadzenie faktur sprzedażowych (należy pamiętać o rejestrowaniu w inFakcie każdej sprzedaży)

Oto podstawy samodzielnego prowadzenia księgowości w inFakcie. Jak widać, ta czynność nie należy do trudnych – każdy, kto prowadzi miarę nieskomplikowaną działalność gospodarczą, poradzi sobie z Programem do Księgowości inFakt. Wystarczy, że przedsiębiorca przeznaczy na księgowość kilka godzin w miesiącu, przewidzi czas na składanie deklaracji w urzędzie skarbowym oraz wygospodaruje miejsce na przechowywanie dokumentacji.

8. Poznaj usługi księgowe inFaktu

Firma inFakt dostarcza usług dla przedsiębiorców w zakresie:

Usługi te przeznaczone są dla freelancerów, samozatrudnionych oraz mikro i małych firm. Dostępne są za pośrednictwem serwisu www.infakt.pl.

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe to święty spokój dla przedsiębiorcy, bo księgowością zajmuje się biuro rachunkowe, dokumenty odbierane są kurierem, a przedsiębiorca ma dostęp do wszystkich dokumentów firmy przez aplikację online.

Program do Księgowości to rozwiązanie dla przedsiębiorców posiadających małą liczbę dokumentów i zwracających uwagę na cenę. Polega ona na samodzielnym prowadzeniu księgowości przy użyciu aplikacji online ze wsparciem księgowych przez telefon, e-mail i live chat.

Program do Fakturowania to łatwa w użyciu aplikacja online do wystawiania faktur oferująca szereg wygodnych funkcji.

Zakładanie firmy to prosta usługa pozwalająca szybko wygenerować wszelkie dokumenty niezbędne do założenia firmy. Wystarczy podać dane i odpowiedzieć na proste pytania w kilku formularzach online.