Druk rachunku uproszczonego

Wystawianie rachunków za wykonaną usługę lub dokonaną sprzedaż było rutynową czynnością, którą przepisy nakładały na firmy zwolnione z VAT. Oczywiście druk rachunku uproszczonego musiał zawierać określone dane. Dziś jednak wszyscy przedsiębiorcy dokumentują transakcje przy użyciu faktur.

JAK MOŻNA BYŁO UZYSKAĆ DRUK RACHUNKU UPROSZCZONEGO?


Przez wiele lat dla „nievatowców” z osiągnięciem przychodu wiązał się obowiązek wystawienia rachunku , który odbywał się m.in. na żądanie kupującego lub usługobiorcy. Przedsiębiorca przy wystawianiu rachunku miał do wyboru kilka możliwości. Mógł choćby przygotować rachunek uproszczony we własnym zakresie.

Do tego celu można było również posłużyć się popularnymi aplikacjami do edytowania tekstów lub zarządzania danymi liczbowymi. Istniała też opcja odręcznego wystawienia odpowiedniego dokumentu na kartce papieru. Choć to rozwiązanie darmowe, to jednak obarczone pewnymi niedogodnościami. Zdecydowanie lepszą opcją było wystawienie rachunku z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji online.

Poprawnie wystawiony dokument powinien był zawierać, co najmniej informacje o imieniu i nazwisku (nazwie albo firmie) oraz adresach sprzedawcy i kupującego lub wykonawcy i odbiorcy usługi, dacie wystawienia i kolejnym numerze rachunku, określenie rodzaju i ilości towarów lub wykonanych usług wraz z ich cenami jednostkowymi, a także informacje o ogólnej sumie należności (liczbowo i słownie).

Chcesz wystawiać w pełni zgodne z przepisami faktury „zw” (dawne rachunki)? Wypełnij poniższy formularz i dołącz do inFaktu. Z nami nie musisz się martwić zmianami w rachunkach.


WYSTAWIANIE FAKTUR TO OBOWIĄZEK WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW


Wraz ze zmianami w przepisach, jakie weszły w życie na początku 2014 r. rachunki praktycznie zniknęły z obiegu. Dziś wszyscy przedsiębiorcy zobligowani są do stosowania faktur. Ten obowiązek dotyczy również firm zwolnionych z VAT, które wcześniej posługiwały się rachunkami.

W ich przypadku wystawianie faktury jest konieczne jedynie w sytuacji, gdy poprosi o to klient (inna firma lub osoba prywatna). W myśl obowiązujących regulacji fakturę na żądanie nabywcy wystawia się w terminie do 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub otrzymano zapłatę (całość lub część).


Przykład faktury „zw” wygenerowanej w inFakt.pl

JAK WYSTAWIĆ FAKTURĘ „ZW” (DAWNY RACHUNEK) W INFAKT.PL?


Korzystając z Programu do Fakturowania inFakt.pl fakturę „zw” (dawny rachunek) można wystawić szybko i sprawnie. Wystawienie dokumentu w aplikacji nie sprawi trudności nikomu a zajmie jedynie chwilę.

Po zalogowaniu do programu i wybraniu klienta, terminu, dodajemy towar lub usługę, a następnie wpisujemy jej wartość. Przejrzyście rozplanowane polecenia i elementy sprawiają, że wypełnienie pozostałych części dokumentu nie będzie stanowić dla przedsiębiorcy kłopotu.

W trakcie wystawiania faktury „zw” (dawnego rachunku) należy podać podstawę prawną zwolnienia. W inFakcie nie trzeba jej nawet znać. Jedyne co trzeba to zaznaczyć „stawkę zw” w momencie wystawiania nowej faktury, a następnie wybrać rodzaj sprzedaży z listy. Sprawi to, że podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama.

Każdy użytkownik może przetestować Program do Fakturowania wystawiając do 3 faktur w miesiącu zupełnie za damo. Załóż konto i przekonaj się o możliwościach, jakie Twojej firmie stwarza inFakt.pl.  

Data modyfikacji:2015-09-16

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: