Druk rachunku do pobrania za darmo

Jeszcze niedawno druk rachunku do pobrania za darmo był często poszukiwany przez przedsiębiorców zwolnionych z VAT. Aktualnie jednak również oni zobligowani są do wystawiania faktur.

DRUK RACHUNKU DO POBRANIA ZA DARMO - JAK WYGLĄDAŁ?


Druk rachunku, który jeszcze niedawno wystawiały firmy zwolnione z VAT musiał zawierać pewne określone elementy, które sprawiały, że był w pełni zgodny z przepisami. Należały do nich przede wszystkim:

 • nazwa oraz dane adresowe stron transakcji,

 • kolejny numer,

 • data wystawienia,

 • ogólna suma należności wyrażona liczbowo i słownie,

 • określenie rodzaju i ilość towarów lub wykonanej usługi, oraz ich ceny jednostkowe.

Aktualnie jednak do wystawianie rachunków dotyczy już zdecydowanie mniejszego grona przedsiębiorców.

Chcesz wystawiać w pełni zgodne z przepisami faktury „zw” (dawne rachunki)? Wypełnij poniższy formularz i dołącz do inFaktu. Z nami nie musisz się martwić zmianami w rachunkach.  


FIRMY ZWOLNIONE Z VAT WYSTAWIAJĄ FAKTURY


Wszyscy przedsiębiorcy – w tym także zwolnieni z VAT – zobowiązani są do dokumentowania sprzedaży fakturami. To efekt zmian w przepisach, jakie weszły w życie z początkiem 2014 r. Zgodnie z nim „nievatowcy” powinni zamiast rachunków wystawiać faktury.

Zobowiązani są to uczynić na życzenie nabywcy. Nie jest istotne czy jest nim inna firma czy też osoba nieprowadząca działalności gospodarczej.

Na wyrażenie żądania wystawienia dokumentu poświadczającego sprzedaż kupujący ma 3 miesiące licząc od końca miesiąca dostawy. W przypadku upływu tego terminu przedsiębiorca nie musi wystawiać żadnego dokument. Jeśli jednak chce może wystawić fakturę – decyzja należy do niego.


Przykład faktury „zw” wygenerowanej w inFakt.pl


DRUK RACHUNKU DO POBRANIA ZA DARMO? SKORZYSTAJ Z INFAKT.PL


Druk rachunku do pobrania za darmo odszedł do lamusa, a Ty szukasz odpowiedniej aplikacji, która umożliwi wystawianie faktur „zw” (dawnych rachunków)? Skorzystaj z możliwości, jakie daje inFakt.pl. Dzięki Programowi do Fakturowania proces wystawienia tego dokumenty przebiega szybko i sprawnie. 

Wystarczy przy wystawianiu nowej faktury jako stawkę VAT zaznaczyć „zw”, a następnie wybrać rodzaj sprzedaży z listy. Dzięki temu podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama! W aplikacji znajdują się wszystkie dostępne w przepisach podstawy zwolnienia z VAT – po wyborze konkretnej program umieści ją na fakturze.

Skorzystanie z możliwości jakie daje inFakt.pl możliwe jest po założeniu bezpłatnego konta. Aplikacja pozwala na wystawianie do 3 faktur w miesiącu zupełnie za darmo. Już dziś dołącz do grona przeszło 330 tys. przedsiębiorców, którzy zaufali inFakt.pl.

Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: