Dobry program księgowy

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dokonywaniem różnorodnych rozliczeń, np. z urzędem skarbowym. W ich odpowiednim przeprowadzeniu z pewnością pomoże dobry program księgowy. Tylko na jaką opcję najlepiej się zdecydować?

JAKIE SĄ CECHY ODPOWIEDNIEGO PROGRAMU KSIĘGOWEGO?

W celu wyliczenia zobowiązań podatkowych przedsiębiorcy zobligowani są do prowadzenia różnych ewidencji podatkowych oraz składania stosownych deklaracji. Obowiązkom tym znacznie łatwiej sprostać, mając dobry program księgowy.

W najpopularniejszej wersji program księgowy służy do automatycznego tworzenia Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) na podstawie wprowadzonych przychodów i kosztów. Często taka aplikacja generuje również ewidencje sprzedaży i zakupów VAT, deklaracje VAT i VAT-UE, czy też dokumenty wyliczenia kwot zaliczek na podatek dochodowy (PIT-5 lub PIT-5L).

Ale to nie wszystko. Dobry program księgowy przede wszystkim oferuje ułatwienia przy wystawianiu faktur:

 • automatyczne wypełnianie firmowych danych,

 • zapisywanie informacji o kontrahentach,

 • możliwość wyboru odpowiedniego szablonu dokumentu.

To tylko część z istotnych ułatwień, które powinna posiadać odpowiednia aplikacja.

Prosty i szybki program księgowy? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów! Już dziś przetestuj jego zalety. 

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

DOSTĘP PRZEZ 24/H – RÓWNIEŻ PRZEZ TELEFON

Aplikacja może być dostępna przez online lub wymagać instalacji na komputerze. Korzystniejszym rozwiązanie, są programy księgowe online, co wynika z faktu, że dostęp do dokumentów księgowych możliwy jest z dowolnego komputera, który posiada połączenie z Internetem.

Dodatkowo aktualizacje w związku ze zmianami w przepisach (np. wysokości składek ZUS) są wprowadzane automatycznie. Sprawia to, że użytkownik nie musi tego robić samemu. To spore udogodnienie w stosunku do programu instalowanego na komputerze, który może wymagać zakupienia aktualizacji.

Dużą zaletą programu online jest stały dostęp do dokumentów również przez telefon komórkowy. Dzięki temu przedsiębiorca ma pełną świadomość finansów swojej firmy.

Co więcej dane wprowadzone do aplikacji chronione są przed zniszczeniem lub zagubieniem. Awaria komputera, wirus na dysku twardym czy po prostu brak prądu nie spowodują utraty zaksięgowanych operacji.

DOBRY PROGRAM KSIĘGOWY? ZDECYDUJ SIĘ NA INFAKT.PL

Jeśli czujesz się na siłach poprowadzić księgowość swojej firmy samodzielnie, proponujemy Ci Program do Księgowości inFakt.pl. Obok powszechnie znanych zalet, jakie oferują programy księgowe, znajdziesz tu:

 • aplikację do wystawiania faktur z wzorami wielu dokumentów związanych ze sprzedażą,

 • nowoczesne rozwiązania w zakresie elektronicznego przesyłania dokumentów,

 • prosty i czytelny układ aplikacji pozwalający swobodnie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi modułami programu, stworzony specjalnie z myślą o przedsiębiorcach, a nie księgowych,

 • możliwość monitorowania płatności za faktury oraz wobec urzędu skarbowego czy ZUS,

 • wsparcie naszych specjalistów w zakresie technicznej obsługi programu oraz spraw księgowych w kilku formach: telefonicznej, mailowej i w formie czatu,

 • dostęp do wielu artykułów o tematyce księgowej, które pomogą Ci rozwiązać wiele problemów.

Załóż konto i wypełnij dane księgowe, aby przetestować Program do Księgowości. W ciągu 30 dni przekonasz się, że to szybka, wygodna i intuicyjna usługa online.  

Program księgowy idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 320 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź koniecznie – zupełnie za darmo!

Księguj samodzielnie

Przetestuj za darmo Program do Księgowości.

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wiceprezes Zarządu inFakt Sp. z o.o.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Od początku kariery zawodowej pracował jako programista. Obecnie jest Dyrektorem Technologicznym działu IT (CTO). W życiu kieruje się słowam Michaela Douglasa – „It’s not about the money – it’s about the game”.

Fakturowanie i księgowość w Twoim telefonie!

Wystawiaj faktury oraz prowadź księgowość prost z telefonu! Księgowość firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dowiedz się więcej

Pobierz z App Store inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone

"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"

Logo MyApple
Pobierz z Google play Nowa aplikacja do fakturowania na Androida

"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"