Darmowy program do księgowości

Wybór sposobu prowadzenia księgowości to jedna z najbardziej istotnych decyzji jaką musi podjąć przedsiębiorca. O tyle ważna, że to zawsze przedsiębiorca odpowiada za swoje rozliczenia. Żeby usprawnić cały proces warto skorzystać z darmowego programu do księgowości.

CZYM JEST KSIĘGOWOŚĆ?


Najogólniej rzecz ujmując księgowość można określić jako wszelkie formalności jakich musi dopełnić przedsiębiorca, a które związane są z rozliczaniem podatków oraz pozostałymi obowiązkami względem państwa. Tym samym zalicza się do tego np.:
 • prawidłowe obliczanie podatku dochodowego i VAT-u,
 • sporządzanie i przechowywanie firmowej dokumentacji,
 • obowiązki związane z ZUS-em.
Najpowszechniejszą formą prowadzenia księgowości jest KPiR. To nieskomplikowana ewidencja, w której zapisywane są przychody i wydatki firmy. Jest również podstawą pozwalającą wyliczać zaliczki na podatek dochodowy dla firm korzystających z zasad ogólnych lub podatku liniowego.

Darmowy program do księgowości ? Wypróbuj za darmo inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych limitów. Przetestuj koniecznie - to nic nie kosztuje!

 

TRZY SPOSOBY PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI


Polscy przedsiębiorcy mają w praktyce trzy opcje, jeśli chodzi o wybór sposobu prowadzenia księgowości:
 1. Biuro rachunkowe.

 2. W tym przypadku księgowi wyręczają przedsiębiorcę w wielu różnych czynnościach. Co za tym idzie nie musi on choćby na własną rękę wypełniać i drukować KPiR, wyliczać kwot podatków i składać deklaracji, kontaktować się z urzędem skarbowym i ZUS-em czy przechowywać dokumentacji. Co więcej klient biura rachunkowego uzyskuje merytoryczne wsparcie księgowych. Na taką opcję warto się zdecydować szczególnie w przypadku, gdy działalność wymaga bardziej skomplikowanych rozliczeń.

 3. Zatrudnienie księgowego.

 4. To zdecydowanie najdroższy sposób prowadzenia firmowej księgowości. Jednak dzięki temu przedsiębiorca nie musi zajmować się żadnymi czynnościami związanymi z księgowaniem operacji finansowych, a także rozliczeniami z ZUS-em i urzędem skarbowym. Zatrudnienie księgowego jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym, gdy przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzenia tzw. pełnej księgowości i zatrudnia wielu pracowników, co wiąże się z szeregiem obowiązków.

 5. Samodzielne prowadzenie księgowości.

 6. Taka możliwość dostępna jest dla każdego przedsiębiorcy. Nie wymaga określonego wykształcenia, ani certyfikatu. Może jednak oznaczać koniecznością poszerzenia wiedzy dotyczącej księgowości oraz samodzielnego sporządzaniem i przechowywania dokumentacji. Taki sposób prowadzenia księgowości zajmuje jednak czas i niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędu. Można temu zaradzić decydując się na program dedykowany prowadzeniu księgowości.

JAKIE SĄ PLUSY PROGRAMU DO KSIĘGOWOŚCI?


Korzystanie z programu do samodzielnej księgowości może sprawić, że czas poświęcony na obowiązki z tym związane wyniesie kilka godzin w miesiącu. Taka aplikacja m.in.
 • generuje KPiR i wylicza kwoty podatków na podstawie wprowadzonych przychodów i kosztów,
 • generuje deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
 • podaje aktualne składki ZUS,
 • pomaga w innych rozliczeniach, np. samochodu firmowego, amortyzacji, itp.
Ten model sprowadza się w praktyce przede wszystkim do wystawiania i gromadzenia faktur oraz wprowadzania ich do aplikacji z właściwymi opisami oraz datami. Program do księgowości może być dostępny zarówno w formie online, jak i wymagać instalacji na komputerze.

W pierwszym przypadku do obsługi aplikacji wystarcza jedynie dostęp do Internetu. Co więcej aktualizacje w związku ze zmianami zachodzącymi w przepisach wprowadzane są na bieżąco w sposób automatyczny. Przedsiębiorca ma również stały wgląd w stan swoich finansów, nie musi także tracić czasu na dojazdy do księgowych.

Panel Księgowości dostępny w inFakt.pl

DARMOWY PROGRAM DO KSIĘGOWOŚCI? PRZETESTUJ INFAKT.PL


Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego programu do księgowości warto sprawdzić inFakt.pl. Decydując się na taki krok przedsiębiorca ma pełną świadomość szczegółów rozliczeń swojej firmy. Korzystając z Programu do Księgowości można w łatwy sposób np.:
 • wystawiać faktury przychodowe,
 • dodawać i edytować koszty firmowe,
 • generować KPiR, deklaracje podatkowe i rejestry VAT,
 • sprawdzać kwoty podatków i składek ZUS.
Rozliczenia dostępne są 24h/dobę – wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu. Jak skorzystać z opcji jakie daje przedsiębiorcy inFakt? Po prostu załóż konto i wypełnij dane księgowe, aby za darmo przetestować Program do Księgowości. W ciągu 30 dni przekonasz się, że to szybka, wygodna i intuicyjna usługa online. 

Darmowy program do księgowości idealnie dopasowany do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 330 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Sprawdź już teraz!


Data modyfikacji:2015-09-16

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Najważniejsze funkcje programu

Oto podstawowe możliwości programu do księgowości:

 • Wystawianie faktur

  Masz dostęp w cenie usługi do pełnej wersji
  programu do fakturowania.

 • Dodawanie kosztów firmowych

  Za pomocą aplikacji możesz dodawać wszystkie rodzaje kosztów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 • Generowanie KPiR, deklaracji podatkowych i rejestrów VAT

  Na podstawie przychodów i kosztów w automatyczny sposób aplikacja automatycznie generuje niezbędne dokumenty księgowe.

 • Sprawdzanie kwot podatków i składek ZUS

  Aplikacja w sposób automatyczny wylicza kwoty do zapłacenia podatku dochodowego, VAT oraz podaje wysokość składek ZUS.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Program do księgowości przeznaczony jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych korzystających z KPiR, które chcą samodzielnie prowadzić swoją księgowość.

Z naszych usług najczęściej korzystają osoby, pracujące w takich branżach jak:

 • Reklama Graficy, kreatywni, marketerzy
 • Prawo Radcy prawni, adwokaci, notariusze
 • IT Programiści, informatycy, PM
 • Pozostałe Jednoosobowe działalności gospodarcze, KPiR