Darmowy program do faktur

Wystawianie faktur to jeden z podstawowych obowiązków polskich przedsiębiorców. Aktualnie taka konieczność dotyczy zarówno VAT-owców, jak i firm zwolnionych z VAT. By cały proces przebiega szybko i sprawnie warto skorzystać z możliwości jakie daje darmowy program do faktur.


W JAKI SPOSÓB WYSTAWIAĆ FAKTURY?


Rozporządzenie dotyczące fakturowania nie definiuje tego, w jaki sposób można wystawiać faktury – określa jedynie jakie elementy muszą znaleźć się na dokumencie, aby był zgodny z prawem. W związku z tym, przedsiębiorca sam decyduje jak będzie wyglądała jego faktura. 

Może ją wystawić w dowolny sposób – np. w Excelu lub w Wordzie, w notatniku, długopisem na kartce, czy wykorzystując darmowy program do faktur – ważne, aby zawierała wymagane elementy. Jakie konkretnie? Na standardowej fakturze wystawianej przez VAT-owców powinna się znaleźć m.in.
 • data wystawienia faktury,
 • data wykonania usługi / zakończenia dostawy towarów lub termin płatności, o ile ten termin jest określony i różni się od daty wystawienia faktury,
 • numer faktury jednoznacznie identyfikujący dokument,
 • imiona i nazwiska lub nazwy sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy,
 • NIP nabywcy i sprzedawcy (chyba że nabywca jest osobą prywatną – wówczas jego NIP nie jest wymagany),
 • nazwa towaru lub usługi,
 • miara i ilość dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług,
 • cena jednostkowa towaru lub usługi bez kwoty podatku (netto),
 • wartość towarów lub usług objętych transakcją, bez kwoty podatku (netto),
 • stawka podatku,
 • suma wartości sprzedaży netto z podziałem na poszczególne stawki VAT,
 • stawki i kwoty podatku VAT (z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku), kwota należności ogółem.
Jak wygląda zestaw elementów jakie na wystawionej fakturze powinny zamieścić firmy zwolnione z VAT? Konkretne informacje w tym artykule

Darmowy program do faktur? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za żadnych opłat. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu.

Darmowy Program do Fakturowania

380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!

APLIKACJA W WERSJI „PUDEŁKOWEJ” TO SPORE OGRANICZENIA


Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż wspomniany Excel czy Word jest wybór dedykowanego programu do faktur, który przyspieszy i uprości cały proces. Przedsiębiorca może skorzystać choćby z aplikacji w wersji „pudełkowej”, czyli instalowanej na dysku. Posiadają one jednak szereg ograniczeń sprawiających. Jakich dokładnie? Otóż w zależności od licencji (zasad i warunków używania) aplikację można instalować na jednym lub wielu komputerach.

Co więcej producenci tego typu aplikacji wzbogacają je niekiedy o zbędne funkcje, które mogą utrudniać i wydłużać proces wystawienia faktury. Dodatkowo aktualizacja takiego programu w związku ze zmianami w prawie może wymagać wniesienia dodatkowych opłat lub po prostu zakupu nowej wersji. Taki program może także nie oferować wsparcia merytorycznego ze strony księgowych.

PROGRAM ONLINE DO WYSTAWIANIA FAKTUR – JAKIE PLUSY?


Skuteczniejszą opcją niż program w wersji „pudełkowej” jest program do faktur, któya może działać na dowolnym komputerze – wymaga tylko dostępu do Internetu i przeglądarki. Po zalogowaniu, użytkownik ma dostęp do tego samego konta, z którego korzysta na innych komputerach, wraz z zapisanymi danymi, historią operacji i archiwalnymi dokumentami. 

Program online zazwyczaj także oferuje aktualizacje na bieżąco, tuż po tym, gdy pojawiają się zmiany w prawie. Przedsiębiorca nie musi ponosić w związku z tym żadnych dodatkowych opłat.

Korzystając z programu do faktur w wersji online użytkownik może liczyć na szereg udogodnień. Wśród najważniejszych należy wymienić m.in.:
 • intuicyjny sposób wypełniania dokumentu,
 • automatyczne numerowanie faktur,
 • automatyczne sumowanie pozycji i wyliczanie podatków,
 • sposobność monitorowania zapłaty za faktury.
Ponadto, wszystkie wystawione dokumenty w programie online są zawsze dostępne – można je przeglądać, ponownie drukować, czy też analizować.

DARMOWY PROGRAM DO FAKTUR – TYLKO INFAKT.PL


Jeśli szukasz szybkiego i darmowego sposobu na wystawienie faktury, inFakt.pl to świetne rozwiązanie. Dlaczego tak się dzieje? Oto 5 prostych powodów:
 • wystawienie faktury trwa tylko parę chwil – wypełniamy formularz i generujemy PDF,
 • wystarczy, że znasz NIP firmy – reszta danych firmy uzupełnił się automatycznie (pobiorą się prosto z GUS),
 • gotowy PDF możesz wysłać do klienta e-mailem prosto z inFakt.pl,
 • można zapisywać klientów, produkty i definiować faktury,
 • użytkownik może wgrać logo firmy i dowolny szablon faktury.
W przypadku potrzeby wsparcia ze strony księgowych, pytań dotyczących zasad fakturowania lub działania aplikacji – masz do dyspozycji zespół inFakt.pl. Możesz się skontaktować z naszymi księgowymi telefonicznie, e-mailem, przez live czat, czy na forum. Program do Fakturowania jest niezwykle szybki, prosty i intuicyjny – nie ma prostszego sposobu na wystawianie faktur. Załóż darmowe konto wypełniając poniższy formularz i sprawdź.

W zamian dostaniesz możliwość wystawiania do 3 faktur miesięcznie zupełnie za darmo. Aplikacja dostępna jest 24 h/dobę na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu oraz za pomocą dedykowanych aplikacji na iPhone'a i smartfony z Androidem. 

Darmowy program do faktur? Załóż bezpłatne konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź już dziś!

Darmowy Program do Fakturowania

380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!

Poleć artykuł:
2015-10-18

Podobne artykuły

Darmowy program do faktur w euro
Potrzebujesz wystawić fakturę w EURO? Szukasz darmowego programu? Aplikacja inFakt pozwoli Ci na wystawienie faktury EUR szybko i wygodnie. Zaufało nam już ponad 370 tys. użytkowników, sprawdź.
Darmowy program do faktur online
Darmowy program do faktur Online. Wystawiaj za darmo faktury online w InFakt.pl Korzystaj z profesjonalnego wsparcia księgowych. Faktury i Księgowość w InFakt!
Darmowy program do wystawiania faktur VAT
Nie masz czasu na instalowanie programów do faktur? Skorzystaj z naszego darmowego programu fakturującego. Wystaw fakturę VAT za darmo!
Załaduj więcej artykułów
Darmowy program do faktur 2014
Darmowy program do faktur może zdecydowanie uprościć kwestie związane z firmową dokumentacją. To najbardziej istotne jeśli wraz z rozwojem firmy wzrasta liczba wystawianych faktur.

inFakt mobile

inFakt jest już dostępny w wersji mobile!

Mobilne fakturowanie i księgowość inFakt na iPhone’a
"Aplikacja mobilna inFakt, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, które wprowadza naprawdę mobilną księgowość"
inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone
"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"
Nowa aplikacja do fakturowania na Androida od inFakt
"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"

Realni księgowi

Każdy klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego ma dedykowaną księgową lub księgowego, który zajmuje się obsługą jego firmy. Przedsiębiorca ma do dyspozycji bezpośredni numer telefonu i adres e-mail do swojego księgowego.
Adam Cygan Księgowy inFakt
Zatrudniamy księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców.

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22 oraz w soboty i niedziele.
Specjalizacje
Obsługa firm świadczących usługi za granicą
Obsługa leasingów, kredytów
Specjalizacja w obsłudze firm świadczących usługi programistyczne

Liczy się Twój biznes!

Poznaj historie osób korzystających z inFakt.
Odkryłem przypadkiem inFakt i okazało się, że jest dużo wygodniej i dużo prościej, jeśli mamy dostęp do aplikacji z każdego komputera.
Michał Ostrowski Kierowca, Przedsiębiorca
W inFakcie podoba mi się, że chociaż wszystko jest elektroniczne i korzystam przez internet, to gdzieś tam z tyłu są żywi ludzie i fajnie jest mieć możliwość zadzwonienia i konsultacji, kiedy jest jakiś problem.
Paweł Jońca Grafik, Ilustrator
Jestem fanem prostych interfejsów. A inFakt jest dobrze przygotowany pod kątem usability. Zrozumiałem go bez żadnego czytania instrukcji. Ma przewagę nad konkurencją, ponieważ jest prosty i bardzo szybko można się go nauczyć.
Artur Kurasiński Bloger, Przedsiębiorca

Współprace redakcyjne

Gościnne publikacje ekspertów inFakt w mediach

7 porad dla wystawiających faktury

Przedsiębiorca nie musi być ekspertem w zakresie księgowości, gdyż jej prowadzenie może zlecić. Musi jednak znać aktualnie obowiązujące zasady wystawiania faktur i śledzić zmiany w tym zakresie, zwłaszcza jeżeli nie zatrudnia osoby odpowiedzialnej za księgowość. Oto 7 praktycznych kwestii, na które trzeba zwracać uwagę wystawiając faktury.

Akademia Podatnika: Kiedy można wysłać fakturę e-mailem?

Fakturowanie w formie papierowej to dla wielu firm spory problem ze względu na koszty wysyłki i wydruku, a także czas, który trzeba na to poświęcić. Warto wobec tego wiedzieć, że przepisy jak najbardziej dopuszczają wystawianie i wysyłkę faktur w formie plików elektronicznych.

Jak ustalić stawkę VAT na fakturze?

Rejestracja do VAT niesie z sobą podstawowy obowiązek wymagający znajomości przepisów. Każdy VAT-owiec musi pilnować, aby do transakcji doliczać VAT według odpowiednich stawek. Pomyłki w tym zakresie mogą pociągać za sobą skutki podatkowe odczuwalne zarówno przez przedsiębiorcę, jak i jego klienta.