Darmowe programy księgowe

Wybór odpowiedniego programu do księgowości to jedna z istotniejszych decyzji, jakie musi podjąć przedsiębiorca. Dzięki niemu właściciel firmy ma szansę zaoszczędzić wiele czasu i skupić się wyłącznie na prowadzeniu biznesu. Na jaką opcję najlepiej się zdecydować wybierając darmowe programy księgowe?


KSIĘGOWOŚĆ DLA MAŁYCH FIRM TO ZWYKLE KPIR


Najpowszechniejsza forma prowadzenia księgowości w Polsce do Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR). Prowadzą ją jednoosobowe działalności gospodarcze rozliczające się na zasadach ogólnych, a także część firm stosujących podatek liniowy. Jest to prosta i przejrzysta ewidencja zawierająca wszystkie zdarzenia gospodarcze w danej firmie, w tym zwłaszcza przychody i wydatki.

Każde zdarzenie gospodarcze posiada własny numer porządkowy. Ewidencja zawiera także sumy wszystkich przychodów i kosztów z danego okresu. Księga składa się z ponumerowanych 16 kolumn – jej wygląd oraz zasady prowadzenie zostały ściśle określone poprzez Rozporządzenie Ministra Finansów. Przedsiębiorca może prowadzić KPiR na kilka różnych sposobów:
 • w wersji papierowej polegającej na ręcznym wpisywaniu dokonywanych operacji gospodarczych,
 • za pomocą odpowiedniego programu instalowanego na dysku komputera,
 • w programie księgowym online.
Żadne przepisy nie narzucają przedsiębiorcy z góry konieczności wybrania jednego z wymienionych sposobów. To decyzja, która zależy jedynie od właściciela firmy. 

Darmowe programy księgowe? Wypróbuj inFakt.pl i kontaktuj się z księgowymi bez żadnych opłat i limitów!

Program do samodzielnej księgowości

30 dni za darmo. Bez zobowiązań!

PROWADZENIE KSIĘGOWOŚCI – Z CZYM SIĘ WIĄŻE?


Prowadzenie KPiR w wersji papierowej może przysporzyć przedsiębiorcy sporo dodatkowej pracy, a także naraża na popełnienie błędu. Chcąc zaoszczędzić czas, stres i uniknąć nieścisłości związanych z ręcznym rejestrowaniem zdarzeń gospodarczych, warto zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów. Zakup aplikacji instalowanych na dysku często jednak wiąże się z wysokimi kosztami, a także skomplikowanym sposobem działania.

Księgowość własnej firmy pozwalają również prowadzić darmowe programy księgowe. Dzięki temu przedsiębiorca ma pełną świadomość dotyczącą swoich finansów oraz stały dostęp do nich. Taka usługa pozwala prowadzić księgowość na własną rękę w intuicyjnym programie online, ze wsparciem zespołu księgowych. Decydując się na takie rozwiązanie przedsiębiorca zyskuje dostęp m.in. do:
 • automatycznego wypełniania przez program danych firmowych,
 • zapisywania danych klientów,
 • zapamiętywania informacji dotyczących towarów i usług,
 • comiesięcznego drukowania Księgi Przychodów i Rozchodów.
Rozliczenia dostępne są 24h/dobę – przedsiębiorcy wystarcza do tego komputer z dostępem do Internetu. 

DARMOWE PROGRAMY KSIĘGOWE? KSIĘGOWOŚĆ W INFAKT.PL


Przedsiębiorca, któremu zależy na prostej w obsłudze, a także szybkiej i intuicyjnej usłudze online do księgowości powinien przetestować inFakt.pl. Tym sposobem masz pełną świadomość szczegółów rozliczeń Twojej firmy.

Załóż konto w inFakt.pl i sprawdź działanie Programu do Księgowości. Usługa umożliwia przedsiębiorcy:
 • proste dodawanie kosztów i wystawianie faktur w PDF,
 • automatyczne generowanie KPiR, rejestrów i deklaracji VAT oraz PIT-5,
 • sprawne wyliczanie kwot podatków,
 • możliwość sprawdzania kwot podatków i składek ZUS.
Jak przetestować Program do Księgowości? Wystarczy tylko założyć konto wypełniając poniższy formularz, a następnie uzupełnić konieczne dane. Po przejściu tych kroków możesz sprawdzić inFakt przez 30 dni zupełnie za darmo. Dołącz do grona przeszło 300 tys. przedsiębiorców, którzy zdecydowali się nam zaufać. 

Darmowe programy księgowe idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy? Dołącz do przeszło 380 tys. przedsiębiorców, którzy już wybrali inFakt.pl. Wypełnij poniższy formularz i sprawdź za darmo. 


Program do samodzielnej księgowości

30 dni za darmo. Bez zobowiązań!

Poleć artykuł:
2015-10-22

Podobne artykuły

Darmowy program książka przychodów i rozchodów
Szukasz darmowego programu do prowadzenia KPiR? Skorzystaj z inFakt.pl! Intuicyjny, prosty i wygodny program do KPiR.
Program do księgowości 2015
Właściwe oprogramowanie może znacząco wpłynąć na komfort prowadzenia księgowości w firmie. Dedykowana aplikacja pomoże oszczędzić czas przedsiębiorcy, a także ułatwi dopełnianie obowiązków formalnych. Podpowiadamy czym powinien się charakteryzować odpowiedni program do księgowości 2015.

inFakt mobile

inFakt jest już dostępny w wersji mobile!

Mobilne fakturowanie i księgowość inFakt na iPhone’a
"Aplikacja mobilna inFakt, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, które wprowadza naprawdę mobilną księgowość"
inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone
"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"
Nowa aplikacja do fakturowania na Androida od inFakt
"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"

Realni księgowi

Każdy klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego ma dedykowaną księgową lub księgowego, który zajmuje się obsługą jego firmy. Przedsiębiorca ma do dyspozycji bezpośredni numer telefonu i adres e-mail do swojego księgowego.
Adam Cygan Księgowy inFakt
Zatrudniamy księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców.

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22 oraz w soboty i niedziele.
Specjalizacje
Obsługa firm świadczących usługi za granicą
Obsługa leasingów, kredytów
Specjalizacja w obsłudze firm świadczących usługi programistyczne

Liczy się Twój biznes!

Poznaj historie osób korzystających z inFakt.
Odkryłem przypadkiem inFakt i okazało się, że jest dużo wygodniej i dużo prościej, jeśli mamy dostęp do aplikacji z każdego komputera.
Michał Ostrowski Kierowca, Przedsiębiorca
W inFakcie podoba mi się, że chociaż wszystko jest elektroniczne i korzystam przez internet, to gdzieś tam z tyłu są żywi ludzie i fajnie jest mieć możliwość zadzwonienia i konsultacji, kiedy jest jakiś problem.
Paweł Jońca Grafik, Ilustrator
Jestem fanem prostych interfejsów. A inFakt jest dobrze przygotowany pod kątem usability. Zrozumiałem go bez żadnego czytania instrukcji. Ma przewagę nad konkurencją, ponieważ jest prosty i bardzo szybko można się go nauczyć.
Artur Kurasiński Bloger, Przedsiębiorca

Współprace redakcyjne

Gościnne publikacje ekspertów inFakt w mediach

JAK SAMODZIELNIE POPROWADZIĆ KSIĘGOWOŚĆ ONLINE? [ART. EKSPERCKI]

W kolejnym artykule poświęconym księgowości dla freelancerów i niewielkich firm przedstawiamy najważniejsze informacje z zakresu samodzielnego prowadzenia księgowości online. O przygotowanie materiałów poprosiliśmy ekspertów z inFakt.pl.

3 sposoby na prowadzenie księgowości w firmie

Sposób prowadzenia księgowości to jedna z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie firmy mają trzy możliwości: samodzielne prowadzenie księgowości, skorzystanie z usług biura rachunkowego lub zatrudnienie księgowego. Warto uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby wkrótce nie żałować podjętego wyboru.

Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

Wielu przedsiębiorców zakładających działalność zastanawia się nad kwestiami prowadzenia księgowości. Czy samodzielnie zająć się rozliczeniami? A może zatrudnić dedykowaną księgową? Sprawdź na co zwrócić uwagę decydując się na samodzielną księgowość.