Darmowe faktury VAT do pobrania

Wielu przedsiębiorców próbuje znaleźć w Internecie darmowe faktury VAT do pobrania, które po wydrukowaniu wypełniają ręcznie. Ten sposób postępowania jest jednaj dość problematyczny oraz wyjątkowo czasochłonny. Zdecydowanie lepszą opcją jest zastosowanie odpowiedniej aplikacji dedykowanej fakturowaniu.

CZYM JEST FAKTURA VAT I KTO JĄ WYSTAWIA?


Mówiąc w skrócie, faktura VAT jest rodzajem dokumentu sporządzanym przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, będące czynnymi podatnikami VAT. Obowiązek wystawiania takiego dokumentu pojawia się zawsze w przypadku transakcji z inną firmą.

Ten obowiązek może zostać zniesiony w sytuacji, gdy przedsiębiorcy dokonują sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W tym przypadku faktura może zostać wystawiona wyłącznie na życzenie zainteresowanego.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu. W takim wypadku podatnik ma obowiązek wystawienia faktury również wtedy, gdy są one wykonywane na rzecz osób prywatnych.

Darmowe faktury VAT do pobrania w najlepszym programie do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto.


TERMIN WYSTAWIENIA FAKTURY ORAZ JEJ ELEMENTY


Fakturę sporządza się w co najmniej dwóch egzemplarzach – jeden wydawany jest nabywcy, a drugi podatnik pozostawia w swojej dokumentacji. Zgodnie z ogólną zasadą obowiązującą od 1 stycznia 2014 r. taki dokument należy wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub uzyskano zapłatę.

W prawidłowo wypełnionej fakturze VAT znajduje się wiele szczegółowych danych zarówno o przedsiębiorcy, jak i nabywcy konkretnego towaru lub usługi. Trzeba pamiętać, że odpowiednie wypełnienie faktury VAT jest bardzo ważne. A co powinna zawierać taka faktura? Należy na niej zamieścić m.in.:

 • nazwy, imiona i nazwiska lub nazwy skrócone nabywcy oraz sprzedawcy, a także ich dokładne adresy.

 • numery identyfikacji podatkowej (NIP) sprzedawcy i nabywcy (o ile nie jest osobą prywatną),

 • dokładną datę sprzedaży,

 • nazwę towaru lub usługi.

 • ilość, jednostki miary i wartości dotyczące sprzedanych towarów lub wykonanych usług,

 • cenę jednostkową usługi lub towaru oraz łączną wartość netto wszystkich usług lub towarów,

 • stawkę podatku,

 • sumę wartości sprzedaży netto towarów lub wykonanych usług.

 • całkowitą kwotę należności wraz z należnym podatkiem.

Przedsiębiorca nie musi wystawiać faktur w wersji papierowej. Może bowiem zdecydować się na format elektroniczny na co jak najbardziej pozwalają przepisy.

JAKIE SĄ ZALETY E-FAKTUR?


Do największych zalet faktur elektronicznych należy przede wszystkim ogromna oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Aplikacje elektroniczne samodzielnie dokonują wszelkich wyliczeń KPIR, tworzą również deklaracje VAT. W przypadku e-faktur odpadają wszelkie koszty związane z przesyłką pocztową, archiwizacją i innymi działaniami logistycznymi.

Nie ma również ryzyka związanego z przekroczeniem terminów. Jak wiadomo, faktury tradycyjne przesyłane drogą pocztową czasami ulegały zgubieniu lub zniszczeniu. W przypadku e-faktur takie ryzyko nie istnieje.

Do plusów należy zaliczyć również fakt związany z przechowywaniem. Faktura elektroniczna nie zajmuje tyle miejsca, co faktura papierowa, gdyż trzymana jest na dysku komputera lub dowolnym nośniku danych z telefonem włącznie. Poza tym w każdej chwili przedsiębiorca może taką fakturę przejrzeć lub edytować – zajmuje to kilkanaście sekund.


Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl

DARMOWE FAKTURY VAT W INFAKT


Decydując się na Program do Fakturowania każdy użytkownik może skorzystać z darmowych faktur VAT. Wystarczy zarejestrować się w serwisie inFakt.

Najważniejszą zaletą jest to, że z każdego miejsca (z pracy, biura, domu etc.) przedsiębiorca ma dostęp do swojego konta. W razie jakichkolwiek pytań, nasi doradcy pomogą rozwiązać każdy problem. Korzystając z inFakt.pl można mieć pewność, że faktura została wypełniona bezbłędnie z uwzględnieniem wszystkich najnowszych aktualizacji.

Wystawianie darmowych faktur w inFakt jest bardzo proste. Po rejestracji i zalogowaniu się na swoje konto klikamy w przycisk „Nowa faktura”, a następnie uzupełniamy wszystkie konieczne dane. Po kliknięciu przycisku „Zapisz” zobaczymy podgląd wystawianej faktury.

Oczywiście w każdej chwili możemy skorygować wpisane dane. Jeśli jednak wszystkie informacje wypełnione są poprawnie, fakturę można wydrukować lub wysłać do kontrahenta z poziomu aplikacji. W inFakcie można wystawiać faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe czy proformy. Dostępne są także faktury po angielsku i w obcych walutach.

Program do Fakturowania można testować wystawiając do 3 faktur miesięcznie zupełnie za darmo. Już dziś załóż konto na inFakt.pl i ciesz się swobodnym wystawianiem faktur.  

Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktury VAT? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź koniecznie - to nic nie kosztuje!


Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: