Darmowe faktury

Darmowe faktury najlepiej pobierać w sprawdzonych programach online, które są na bieżąco aktualizowane. Wynika to za faktu, że szablon znaleziony w Internecie może nie spełniać wymogów Ministerstwa Finansów. Czym powinna charakteryzować się faktura i jak wystawić ją prawidłowo?


KTO WYSTAWIA FAKTURĘ?


Najprościej rzecz ujmując faktura jest dokumentem potwierdzającym dokonanie transakcji. Wystawia ją zawsze przedsiębiorca, zaś jej odbiorcą może być inny firma lub osoba prywatna. Jak w praktyce przedstawia się ta kwestia? Otóż fakturę trzeba bezwzględnie wystawić w przypadku:
 • VAT-owców – zawsze, gdy kupującym jest inna firma oraz na żądanie nabywcy prywatnego,
 • firmy zwolnione z VAT – tylko na żądanie nabywcy.
Jeszcze jeszcze do końca 2013 r. firmy zwolnione z VAT mogły, ale nie musiały dokumentować transakcji fakturami – zamiast nich miały prawo posługiwać się rachunkami. Przepisy w tek kwestii uległy zmianie od 1 stycznia 2014 r. Obecnie również nievatowcy mają obowiązek wystawiania faktur, a nie jak dotychczas rachunków. 

Darmowe faktury w najlepszym programie do fakturowania? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu.

Darmowy Program do Fakturowania

380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!

CO MUSI SIĘ ZNALEŹĆ NA FAKTURZE?


Przepisy zawierają szereg elementów niezbędnych na fakturze, które decydują o jej zgodności z prawem. Przed skorzystaniem z darmowego szablonu należy upewnić się, czy znajdują się na nim m.in.:
 • data wystawienia,
 • data wykonania usługi, zakończenia dostawy towarów lub termin płatności (o ile ten termin jest określony i jest inny niż data wystawienia faktury),
 • numer dokumentu,
 • dane sprzedawcy i nabywcy, w tym nazwy, numery NIP (w przypadku firm) oraz ich adresy,
 • nazwa towaru lub usługi,
 • miara i ilość dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług,
 • cena jednostkowa towaru lub usługi bez kwoty podatku (netto),
 • wartość towarów lub usług objętych transakcją, bez kwoty podatku (netto),
 • stawka lub stawki podatku,
 • suma wartości sprzedaży netto z podziałem na poszczególne stawki VAT,
 • stawki i kwoty podatku VAT (z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku),
 • kwota należności ogółem.
Nie ma obowiązku zamieszczania nazwy „Faktura VAT” na dokumencie, także oznaczania go jako „kopia” i „oryginał”.

Przykład faktury wygenerowanej w inFakt.pl

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ FAKTURA UPROSZCZONA?


Dodatkowo w 2013 r. pojawiła się możliwość wystawiania faktur uproszczonych. Jest to dokument, na którym przedsiębiorca nie musi zamieszczać danych nabywcy – wystarczy nazwa przedmiotu transakcji, dane sprzedawcy, cena i kwota podatku. 

Tym samym faktura uproszczona w istocie przypomina paragon fiskalny. Ten dokument wystawia się jednak tylko przy sprzedaży, która nie przekracza 450 zł (lub 100 euro).

DARMOWE FAKTURY? TYLKO W INFAKT.PL!


Jeśli szukasz odpowiedniego programu do wystawiania faktur, wypróbuj inFakt.pl, w którym taki dokument stworzysz w prosty sposób, w zaledwie parę chwil. W tym celu wystarczy jedynie wypełnić prosty formularz. Oto 10 powodów, dla których warto dołączyć do użytkowników inFaktu:
 • Zespół księgowych aktualizuje program – dzięki temu jest zawsze zgodny z przepisami. Z inFaktem będziesz na bieżąco!
 • Faktura generuje się jako gotowy plik PDF – można ją także od razu wysłać do kontrahenta e-mailem bez opuszczania inFaktu.
 • Uzupełnianie danych firmowych jest banalnie proste – wystarczy wpisać NIP, a reszta danych pobierze się prosto z GUS i uzupełni automatycznie.
 • Do dyspozycji masz kilkadziesiąt szablonów faktur i edytor HTML (z możliwością wgrywania obrazków).
 • W inFakcie wystawisz wszystkie potrzebne dokumenty, np.: fakturę VAT, zaliczkową i korygującą, proformę, notę korygującą i notę wewnętrzną (dawniej fakturę wewnętrzną).
 • Na bieżąco masz wgląd w stan swoich faktur – możesz je przeglądać w dowolnym momencie i drukować ponownie.
 • Możesz wystawiać faktury w obcych walutach – inFakt automatycznie pobiera kursy walut i przelicza kwoty na złotówki.
 • Jeśli tego potrzebujesz wystawisz fakturę po angielsku.
 • Masz możliwość definiowania faktur – w ten sposób zapisujesz szablon zawierający część powtarzających się elementów, a podmieniasz tylko te, które się zmieniają (np. daty).
 • Możesz zapisywać klientów i produkty, aby szybciej wystawiać podobne faktury.
To tylko część z opcji, z których skorzystać mogą użytkownicy Programu do Fakturowania. inFakt.pl pozwala wystawić 3 darmowe faktury w miesiącu. Dzięki tej usłudze, w kilkach chwil stworzysz profesjonalną i estetyczną fakturę w wygodnym pliku PDF.

Załóż darmowe konto i sprawdź jak działa inFakt! Szybko przekonasz się, że to rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy. 

Szukasz idealnego sposobu na darmowe faktury? Załóż darmowe konto w inFakcie i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil. Sprawdź koniecznie - to nic nie kosztuje!

Darmowy Program do Fakturowania

380 tysięcy użytkowników, ponad 10 milionów wystawionych faktur!

Poleć artykuł:
2015-10-18

Podobne artykuły

Darmowe faktury VAT 2015
Zawsze kiedy klientem jest inna firma oraz na życzenie odbiorcy prywatnego – tak właśnie przedstawiają się zasady wystawiania faktur w przypadku VAT-owców. W praktyce tym sposobem trzeba udokumentować zdecydowaną większość zawieranych transakcji. A jak można wystawiać darmowe faktury VAT 2015 r.?

inFakt mobile

inFakt jest już dostępny w wersji mobile!

Mobilne fakturowanie i księgowość inFakt na iPhone’a
"Aplikacja mobilna inFakt, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, które wprowadza naprawdę mobilną księgowość"
inFakt - fakturowanie i księgowość na iPhone
"Program zajmuje się w prosty i przyjazny sposób tą szarą i nudną stroną prowadzenia firmy"
Nowa aplikacja do fakturowania na Androida od inFakt
"Aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt"

Realni księgowi

Każdy klient Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego ma dedykowaną księgową lub księgowego, który zajmuje się obsługą jego firmy. Przedsiębiorca ma do dyspozycji bezpośredni numer telefonu i adres e-mail do swojego księgowego.
Adam Cygan Księgowy inFakt
Zatrudniamy księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców.

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22 oraz w soboty i niedziele.
Specjalizacje
Obsługa firm świadczących usługi za granicą
Obsługa leasingów, kredytów
Specjalizacja w obsłudze firm świadczących usługi programistyczne

Liczy się Twój biznes!

Poznaj historie osób korzystających z inFakt.
Odkryłem przypadkiem inFakt i okazało się, że jest dużo wygodniej i dużo prościej, jeśli mamy dostęp do aplikacji z każdego komputera.
Michał Ostrowski Kierowca, Przedsiębiorca
W inFakcie podoba mi się, że chociaż wszystko jest elektroniczne i korzystam przez internet, to gdzieś tam z tyłu są żywi ludzie i fajnie jest mieć możliwość zadzwonienia i konsultacji, kiedy jest jakiś problem.
Paweł Jońca Grafik, Ilustrator
Jestem fanem prostych interfejsów. A inFakt jest dobrze przygotowany pod kątem usability. Zrozumiałem go bez żadnego czytania instrukcji. Ma przewagę nad konkurencją, ponieważ jest prosty i bardzo szybko można się go nauczyć.
Artur Kurasiński Bloger, Przedsiębiorca

Współprace redakcyjne

Gościnne publikacje ekspertów inFakt w mediach

Jak prawidłowo opisać fakturę

Faktura to podstawowy dokument funkcjonujący w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej. Umiejętność prawidłowego wystawienia i opisania faktury jest istotna dla każdego, kto chce sprzedawać swoje towary lub usługi. Pewne ważne informacje powinni przyswoić sobie już początkujący przedsiębiorcy.

Faktura wystawiona przed sprzedażą – o czym pamiętać?

Standardowo fakturę wystawia się po wykonaniu usługi lub dostarczeniu towaru, ewentualnie po otrzymaniu zapłaty, jeśli ma to miejsce przed sprzedażą. Warto jednak wiedzieć, że obecnie możliwe jest wystawienie faktury także do 30 dni przed transakcją. O czym trzeba pamiętać wystawiając fakturę przed sprzedażą?

Na co zwrócić uwagę wystawiając fakturę dla zagranicznego klienta?

Świadczenie usług dla klientów z zagranicy wymaga odpowiedniego udokumentowania, do czego zazwyczaj służy faktura. Polscy informatycy, graficy czy programiści, który współpracują z kontrahentami z całego świata powinni zdawać sobie sprawę z podstawowych kwestii dotyczących wystawienia takiego dokumentu. Podpowiadamy na co przede wszystkim zwrócić uwagę.