CEIDG - elektroniczna baza przedsiębiorców

Założenie firmy w Polsce wymaga wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. CEIDG elektroniczna baza przedsiębiorców działających jako osoby fizyczne. Co należy o niej wiedzieć?

REJESTRACJA W CEIDG JEST DARMOWA


W 2011 r. zmienił się system rejestrowania działalności gospodarczych, co było wynikiem wdrożenia nowego systemu – Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przed tym terminem założenie firmy wymagało uzupełnienia formularza EDG-1 i zaniesienia go do urzędu gminy.

Zmiana przepisów w miejsce formularza EDG-1 wprowadziła CEIDG-1. Tak naprawdę od wypełnienia tego wniosku rozpoczyna się proces rejestracji w przypadku osób fizycznych. Należy pamiętać, że rejestracja w CEIDG jest bezpłatna. Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis. 

Prowadzisz już firmę? Skorzystaj z 60 dni bezpłatnej obsługi księgowej inFaktu.


CEIDG ELEKTRONICZNA BAZA PRZEDSIĘBIORCÓW - JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ?


Każda osoba ma możliwość wyboru jednego z kilku sposobów na zarejestrowanie działalności gospodarczej:

  • wypełniając wniosek CEIDG-1 z ewentualnymi załącznikami i wysyłając go online – wymaga to posiadania profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego,

  • wypełnić formularz bez logowania - wówczas po uzupełnieniu należy go wydrukować, podpisać i zanieść do urzędu gminy,

  • udać się do urzędu gminy, pobrać wniosek w formie papierowej, wypełnić i złożyć,

  • przesłać CEIDG-1 za pomocą poczty – taki sposób wymaga notarialnego potwierdzenia podpisu.

Wypełnianie wniosku CEIDG-1 przez Internet jest o wiele łatwiejsze, niż tradycyjnie na formularzu papierowym. System elektroniczny jest bowiem tak skonstruowany, że ogranicza możliwość popełnienia błędu.

ZGŁOŚ SIĘ DO INFAKTU – ZAŁOŻYMY FIRMĘ ZA CIEBIE


Skorzystaj z usług inFaktu a dokonamy za Ciebie wpisu do CEIDG bezpłatnie podczas zakładania firmy. Nasi księgowi zakładają firmę i jednocześnie powiadamiają Cię o kolejnych krokach, które podejmują. Informacje otrzymujesz e-mailowo lub telefonicznie. Co oczywiste – powiadomimy Cię o zakończeniu wszelkich formalności.

Zakładając firmę z inFakt możesz na bieżąco śledzić cały proces, jako że aplikacja:

  • wyświetla status Twojego zgłoszenia,

  • informuje o postępach prac w urzędach,

  • wyświetla dokumenty do pobrania.

Wraz z założeniem firmy zapewniamy najlepszą obsługę księgową w Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym inFakt. Dzięki niej, masz pełen komfort i bezpieczeństwo – sprawami Twojej firmy zajmuje się dedykowana osoba (księgowa lub księgowy). 

Przejmujemy odpowiedzialność za Twoje rozliczenia: księgujemy koszty, składamy deklaracje podatkowe, sporządzamy dokumentację, reprezentujemy Cię przed urzędem skarbowym i ZUS-em.

Obsługę księgową w Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym możesz testować przez 60 dni za darmo, bez żadnych zobowiązań.  Data modyfikacji:2015-11-02

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Załóż firmę z kontem firmowym mBank

inFakt współpracuje z mBankiem. Zakładając firmę, możesz od razu otworzyć konto firmowe. To proste, wygodne i nic nie kosztuje. Największą zaletą jest możliwość uzyskania numeru rachunku firmowego jeszcze w trakcie zakładania firmy, który zgłoszony zostanie do urzędów. Oznacza to, że nie będziesz musiał zgłaszać konta firmowego po założeniu firmy.


Dla kogo?

Zakładanie firmy z inFakt jest przeznaczone dla osób, które zamierzają założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Nie zakładamy: spółek z o.o., spółek jawnych ani spółek cywilnych.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu