Register modal

Z końcem kwietnia mija ostateczny termin składania rocznego zeznania PIT. Tego obowiązku możesz dopilnować z inFaktem. Uaktualniliśmy nasz kreator PIT usprawniając proces sporządzania deklaracji. Korzystając z Programu do Księgowości w inFakcie w kilka chwil wygenerujesz prawidłowy formularz zawierający rozliczenie dochodów, składek ZUS, ulg, przekazanie 1% podatku na dowolny cel, itp.

inFakt wygeneruje odpowiednie zeznanie

Kreator inFaktu umożliwia przygotowanie zeznania podatkowego przez użytkowników rozliczających się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych oraz liniowo. W zależności od sposobu rozliczania generowany jest PIT-36 (zasady ogólne) lub PIT-36L (podatek liniowy). Możliwe jest także rozliczenie indywidualne oraz wspólnie z małżonkiem. Ta ostatnia opcja dotyczy oczywiście osób korzystających z zasad ogólnych.

Zarówno użytkownik inFaktu, jak i jego małżonek mogą rozliczać swoje dochody z działalności gospodarczej, a także wynikające m.in. z:

 • umowy o pracę,
 • umów cywilnoprawnych,
 • praw autorskich i innych praw majątkowych (w tym umów o dzieło z prawami autorskimi),
 • najmu i dzierżawy,
 • rent i emerytur.

Umożliwiliśmy również rozliczenie kwoty straty z lat ubiegłych oraz odliczenie od dochodu przekazanych darowizn czy też skorzystanie z ulg podatkowych.

Zabierasz się do sporządzenia PIT_ Zrób to w inFakcie

inFakt usprawnia proces sporządzania deklaracji

Rozliczenie rocznego zeznania PIT z inFaktem to tylko kilka kroków, których pokonywanie ułatwia aplikacja „zaciągając” sporą część informacji zapisanych wcześniej na koncie. Co za tym idzie użytkownik nie musi wpisywać wszystkich danych ręcznie. Usprawnia i przyspiesza to proces sporządzania formularza.

uwaga

W inFakcie istnieje także możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

W tym celu nie trzeba wpisywać całości numeru KRS czy nazwy. Wystarczy podać pierwsze liczby bądź litery, by pojawiła się rozwijana lista organizacji, z której można wybrać właściwą.

Po przejściu wszystkich kroków aplikacja pokazuje podsumowanie deklaracji. Jeśli użytkownik zauważy, że w którymś miejscu popełnił błąd może wrócić do danego miejsca i poprawić pomyłkę. Po wypełnieniu formularza PIT można zapisać w wygodnym formacie PDF. A co w przypadku, gdy formularz trafił już do rąk urzędników, którzy stwierdzili, że zawiera błędy? Wysłaną wcześniej deklarację można poprawić dzięki opcji generowania korekty.

Sporządzenie PIT w inFakcie przebiega bardzo sprawnie i zajmuje dosłownie kilka minut. Jak znaleźć kreator? W tym celu wystarczy tylko:

 • wejść w zakładkę „Księgowość”,
 • kliknąć „Podatek dochodowy”,
 • z prawego dolnego rogu wybrać rozliczenie PIT.

Po wykonaniu tych kroków użytkownik zostaje automatycznie przeniesiony do kreatora. Teraz już można z jego pomocą wypełnić deklarację.

Wypróbuj inFakt za darmo

Kreator PIT jest dostępny dla osób korzystających z Programu do Księgowości w inFakcie, które rozpoczęły działalność przed 1 stycznia 2014 r.zaloguj się i sprawdź.

Screen kreator PIT

W przypadku klientów Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego rozliczenia rocznego mogą dokonać dedykowani księgowi. Decydując się na wybór Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego możesz się skupić na prowadzeniu biznesu, a nie na formalnościach. Nasi księgowi zajmą się Twoimi rozliczeniami:

 • księgują koszty,
 • sporządzają dokumentację,
 • reprezentują Cię przed urzędami,
 • rozliczą Twój PIT za 2013 r.

Chcesz poznać więcej korzyści wynikajacych z dołączenia do grona klientów Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego? Kliknij tutaj i sprawdź co oferujemy.