Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce drobne usprawnienie edytora szablonów faktur. inFakt.pl pozwala obecnie wgrywać własne grafiki lub zdjęcia, które można umieścić w szablonie faktury. Warto skorzystać.

Jak pisaliśmy w jednym z poprzednich postów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby faktura pełniła funkcję reklamową. Polskie przepisy definiują bowiem tylko listę elementów, które powinny znaleźć się na dokumencie. W przepisach nie ma natomiast mowy m.in. o:

  • kolorach tła faktury
  • krojach, wielkości i kolorach czcionek
  • rozmieszczeniu wymaganych elementów
  • obecności dodatkowych grafik czy zdjęć

Co to oznacza? Ano to, że na fakturze mogą znaleźć się rozmaite dodatkowe elementy, w tym grafiki. Oczywiście pod warunkiem, że dokument pozostanie zrozumiały i czytelny. I właśnie w tym celu udostępniliśmy drobne usprawnienie, czyli wgrywanie własnych plików graficznych do szablonów.

Jak to działa?

* przeciągamy i upuszczamy wybrany plik graficzny
lub
* klikamy w link wybierz pliki z dysku i wskazujemy grafikę lub zdjęcie, które ma trafić do szablonu

Wszystkie wgrane pliki trafiają do listy poniżej edytora. Obok nazwy pliku znajduje się przycisk Wklej do edytora, który pozwala wstawić do edytora HTML-owy kod obrazka w miejscu, w którym akurat znajduje się kursor. Drugi przycisk pozwala usunąć wybrany plik. Prosto i wygodnie :)

Oczywiście, funkcja wgrywania własnych obrazków jest też dostępna podczas modyfikacji szablonów już dostępnych w inFakt.pl. Można więc wzbogacić je o własne grafiki.

Funkcja wgrywania obrazków w inFakt.pl akceptuje pliki do 500 kB, w formatach JPG, PNG lub GIF. Ogólnie, można wrzucić pliki ważące do 8 MB.

Zapraszamy do korzystania :)

fot. fangol (sxc.hu)