W 2017 roku wprowadziliśmy w inFakt szybkie płatności: za faktury przychodowe, kosztowe oraz za podatki VAT i PIT. Kolejne udogodnienie, to płatności za ZUS.

Płatności za ZUS za pomocą Blue Media

Jak opłacać składki za ZUS bezpośrednio z inFakt?

Od 1 stycznia 2018 r. dotychczasowe rachunki do wpłat składek ZUS zostały zastąpione jednym. To duże udogodnienie dla przedsiębiorców.

inFakt również wprowadził udogodnienie związane z opłacaniem ZUS – teraz możliwe jest opłacanie składek bezpośrednio z inFakt.

Aby opłacić składki za wybrany okres, należy przejść do sekcji Księgowość, a następnie do zakładki Składki ZUS. Opłacenie składek za wybrany okres dostępne jest od razu z poziomu tabeli.

oplacanie_zus_z_tabeli

Należy wybrać okres, który chcemy opłacić, a następnie kliknąć w przycisk Opłać z inFakt. Możliwe jest również opłacenie składek bezpośrednio z detalu wybranej składki ZUS lub z Przeglądu księgowości.

oplacanie_zus_z_detalu_skladki

Po kliknięciu w przycisk płatności, zostaniemy przekierowani na bramkę płatności.

bramka_platnosci

Na ekranie widoczne będą wszystkie detale związane z opłacanym okresem, tj.:

  • numer rachunku składkowego (NRS)
  • okres rozliczenia
  • typ opłacanej składki
  • należną kwotę

Widoczna będzie również informacja dotyczą wysokości prowizji dla Blue Media. Po wybraniu właściwego banku, a następnie zalogowaniu, pokaże się uzupełniony formularz przelewu.

Po poprawnym wykonaniu przelewu, na naszą skrzynkę e-mail otrzymamy wiadomość potwierdzająca przelew. Składki zostaną automatycznie oznaczone jako Zapłacone w aplikacji inFakt.

Dodatkowo do opłaconych składek ZUS za wybrany okres, zostanie dołączone potwierdzenie stwierdzające ten fakt.

Jaka jest wysokość prowizji?

Prowizja za płatność jest po stronie płacącego za składki. Jej wysokość zależy od wysokości przelewu:

cennik_tabela

Zatem jeśli przedsiębiorca opłaca tzw. Mały ZUS, wówczas prowizja wyniesie 1 zł.

Kiedy przelew dotrze do ZUS?

Po każdej wykonanej wpłacie za pomocą Blue Media, generowany jest przelew do wypłaty. Środki dostarczane są do odbiorcy w terminie D+1 (dni robocze). Dla rozjaśnienia przykład:

Wpłata miała miejsce dzisiaj, o godz. 09:00 rano. Od razu po otrzymaniu wpłaty, został utworzony przelew wychodzący, który zlecony przez Blue Media, na wskazany rachunek bankowy, dotrze najpóźniej do jutra, do godz. 12:00.

Bezpiecznie zatem opłacać składki za wybrany okres wcześniej, przynajmniej dwa dni przed terminem płatności (jeśli termin płatności wypada w dzień roboczy), aby mieć pewność, że przelew dotrze na czas.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Obecnie ta opcja dostępna jest zarówno dla Klientów Programu do Księgowości, jak i Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego.

Z uwagi na wprowadzenie nowego darmowego planu w pakiecie Program do Księgowości, każdy może przetestować jak działa to rozwiązanie.

Jeżeli masz pytania, to chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.

Czytaj

Product Owner

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z branżą Interactive związany jest od 2004 roku. W inFakcie odpowiada za rozwój aplikacji www oraz aplikacji mobilnych. Pracował w kilku agencjach interaktywnych, realizując projekty na skalę światową. Prywatnie pasjonat nowych technologii, mobile oraz dronów.