Opłacaj ZUS bezpośrednio z inFakt


4 stycznia 2018 2 min. czytania

W 2017 roku wprowadziliśmy w inFakt szybkie płatności: za faktury przychodowe, kosztowe oraz za podatki VAT i PIT. Kolejne udogodnienie, to płatności za ZUS.

Płatności za ZUS za pomocą Blue Media

Jak opłacać składki za ZUS bezpośrednio z inFakt?

Od 1 stycznia 2018 r. dotychczasowe rachunki do wpłat składek ZUS zostały zastąpione jednym. To duże udogodnienie dla przedsiębiorców.

inFakt również wprowadził udogodnienie związane z opłacaniem ZUS – teraz możliwe jest opłacanie składek bezpośrednio z inFakt.

Aby opłacić składki za wybrany okres, należy przejść do sekcji Księgowość, a następnie do zakładki Składki ZUS. Opłacenie składek za wybrany okres dostępne jest od razu z poziomu tabeli.

oplacanie_zus_z_tabeli

Należy wybrać okres, który chcemy opłacić, a następnie kliknąć w przycisk Opłać z inFakt. Możliwe jest również opłacenie składek bezpośrednio z detalu wybranej składki ZUS lub z Przeglądu księgowości.

oplacanie_zus_z_detalu_skladki

Po kliknięciu w przycisk płatności, zostaniemy przekierowani na bramkę płatności.

bramka_platnosci

Na ekranie widoczne będą wszystkie detale związane z opłacanym okresem, tj.:

  • numer rachunku składkowego (NRS)
  • okres rozliczenia
  • typ opłacanej składki
  • należną kwotę

Po poprawnym wykonaniu przelewu, na naszą skrzynkę e-mail otrzymamy wiadomość potwierdzająca przelew. Składki zostaną automatycznie oznaczone jako Zapłacone w aplikacji inFakt.

Dodatkowo do opłaconych składek ZUS za wybrany okres, zostanie dołączone potwierdzenie stwierdzające ten fakt.

Jaka jest wysokość prowizji? [AKTUALIZACJA 03.07.2018]

Szybkie płatności masz w cenie usługi inFakt. Składki ZUS można opłacać bezpośrednio z inFakt zarówno wersji webowej, jak i mobilnej bez prowizji.

Kiedy przelew dotrze do ZUS?

Po każdej wykonanej wpłacie za pomocą Blue Media, generowany jest przelew do wypłaty. Środki dostarczane są do odbiorcy w terminie D+1 (dni robocze). Dla rozjaśnienia przykład:

Wpłata miała miejsce dzisiaj, o godz. 09:00 rano. Od razu po otrzymaniu wpłaty, został utworzony przelew wychodzący, który zlecony przez Blue Media, na wskazany rachunek bankowy, dotrze najpóźniej do jutra, do godz. 12:00.

Bezpiecznie zatem opłacać składki za wybrany okres wcześniej, przynajmniej dwa dni przed terminem płatności (jeśli termin płatności wypada w dzień roboczy), aby mieć pewność, że przelew dotrze na czas.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Obecnie ta opcja dostępna jest zarówno dla Klientów Programu do Księgowości, jak i Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego.

Z uwagi na wprowadzenie nowego darmowego planu w pakiecie Program do Księgowości, każdy może przetestować jak działa to rozwiązanie.

Jeżeli masz pytania, to chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu