Ogólnopolska Akademia inFakt to cykl wydarzeń, organizowanych dla księgowych i przedsiębiorców. Spotkania odbywają się na terenie całej Polski i są świetną okazją do poszerzania wiedzy księgowej, zdobywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń.

Spotkania dla Księgowych i Przedsiębiorców

Pierwsza Ogólnopolska Akademia inFakt odbyła się 6 września w budynku Millennium Plaza w Warszawie. Sala wypełniona była po brzegi przedsiębiorcami i księgowymi.

Ogólnopolska Akademia inFakt

Podczas szkolenia „Zmiany w podatkach 2018″, doradca podatkowy Magdalena Sławińska – Rzemek przedstawiła informacje na temat tego, jakie zmiany czekają nas w nowym roku i jak się do nich przygotować. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje o Split Payment oraz Jednolitym Pliku Kontrolnym dla mikroprzedsiębiorców.

Kolejnym tematem, który budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców i księgowych jest temat zakupów z zagranicy. Doradca podatkowy Piotr Juszczyk na podstawie wielu praktycznych przykładów wyjaśnił w jaki sposób należy księgować nabycie towarów oraz nabycie usług i kiedy należy zarejestrować się jako podatnik VAT UE.

Na Akademii pojawił się również temat dotyczący technologii. O tym jakie są nowoczesne rozwiązania księgowe i jak w pełni wykorzystać ich możliwości opowiadała Marta Jacak, która w inFakt zajmuje się rozwojem produktu dla księgowych. Dostarczanie dokumentów księgowym, przechowywanie danych oraz komunikacja między przedsiębiorcą a księgowym to procesy, które dzięki rozwojowi technologii stale się zmieniają. Używanie najnowszych narzędzi sprawia, że praca księgowych może być łatwiejsza a przedsiębiorcy zaoszczędzają czas.

Ogólnopolska Akademia inFakt

Ogólnopolska Baza Księgowych

Akademia to nie tylko szkolenia merytoryczne prowadzone przez ekspertów, to również możliwość indywidualnej konsultacji z doradcą podatkowym, czas na rozmowę i wymianę doświadczeń z przedsiębiorcami oraz księgowymi, to również możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia, które księgowi mogą umieścić w Ogólnopolskiej Bazie Księgowych.

Stworzona przez nas baza będzie największą bazą księgowych w Polsce, gdzie przedsiębiorcy będą mogli znaleźć dla siebie księgowego, a księgowi będą pozyskiwać klientów. Indywidualna wizytówka w Ogólnopolskiej Bazie Księgowych to miejsce, w którym poza zdjęciem, księgowy może napisać kilka słów o sobie, wskazać swoje specjalizacje, certyfikaty, szkolenia oraz preferowaną formę kontaktu.

Kolejne wydarzenie

Bardzo miło nam poinformować, że ruszyły zapisy na Ogólnopolską Akademię inFakt we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się 10 października 2017 r. o godzinie 16:00 w Silver Conference Center, na ul. Plac Konstytucji 3 Maja nr 3. Na Akademii będziemy mówić o zmianach zapowiadanych na 2018 rok, porozmawiamy o wyzwaniach stojących przed księgowymi i rozwiejemy podatkowe wątpliwości przedsiębiorców. Zachęcamy do rejestracji.

Do zobaczenia!