Nadchodzi nowy inFakt – sprawdź co się zmieni [aktualizacja]

Wielkimi krokami zbliżają spore zmiany w designie i interfejsie inFakt.pl. Zapewniamy jednak, że będzie to ewolucja, a nie rewolucja, gdyż inFakt pozostanie dalej taki prosty, jak jest. Stanie się tylko wygodniejszy i szybszy w użytkowaniu. Oto co przygotowaliśmy.

Nowy inFakt 2

Jak już się zmieniliśmy?

Uważni użytkownicy mogli już dostrzec, że szykuje się nowy inFakt. Pewne wskazówki co do kierunku zmian pojawiają się od pewnego czasu. Można je znaleźć choćby w:

Osoby regularnie korzystające z aplikacji mogły również zauważyć odświeżoną graficznie opcję „Statystyki”. Dzięki niej istnieje możliwość sprawdzenia informacji dotyczących firmowych rozliczeń za dany rok (z podziałem na miesiące). Statystyki prowadzone są zarówno w odniesieniu do przychodów, jak i kosztów.

statystyki

Poprawił się także desing stron zachęcających nowych userów do zapoznania się z aplikacją. Od niedawna jest zdecydowanie bardziej widoczny. Można to zresztą zobaczyć na poniższym zdjęciu.

strona_jedynka

Nowe miejsce ma już przycisk „+Nowa faktura”. Został przeniesiony wyżej, zmienił się również jego kolor – z żółtego na zielony.

Wprowadziliśmy także możliwość dokonywania tzw. szybkich płatności. W prawy górnym rogu w rozwijanym menu pojawiła się opcja „Przedłuż pakiet” (ewentualnie „Kup pakiet” w przypadku nowych użytkowników). Po kliknięciu w nią użytkownik zostaje przeniesiony do strony z metodami płatności, gdzie część informacji dotyczących abonamentu jest już uzupełniona.

szybkie_platnosci

A oto wybrane aspekty, które jeszcze nie sa dostępne, ale chcemy je Wam pokazać teraz.

Krótsze strony w inFakcie = mniej przewijania

Obecnie strony inFakt.pl są stosunkowo długie. Fakt, dzięki temu są przejrzyste, bo wszystkie elementy są wyraźnie od siebie oddzielone, ale na przewijanie trzeba jednak poświęcić czas. Dlatego w nowym inFakcie strony będą wyraźnie krótsze. Na wielu ekranach treść będzie widoczna w całości zupełnie bez przewijania.

Porównajcie dwa screeny z formularzem wystawiania faktury.

01-v1
02-v1

Mniej opcji do wypełnienia = mniej klikania

W inFakcie zawsze zależało nam na tym, by wystawianie faktur, czy też dodawanie kosztów odbywało się możliwie szybko.

W nowym inFakcie liczba elementów do „przeklikania” niezbędnych do wykonania najczęstszych czynności jest jeszcze mniejsza. Wszystko dzięki temu, że wyświetlamy je jako tekst, który można wyedytować – ale nie trzeba.

02-v1

Uproszczone dodawanie kosztów

Jedną z podstawowych czynności użytkowników Programu do Księgowości jest dodawanie kosztów. To również chcemy przyspieszyć i uprościć.

Dodawanie kosztów będzie odbywało się w prostszym i krótszym formularzu. Samo dodanie kosztu będzie też skrócone o jeden ekran.

004

Prawa kolumna wyświetlana po kliknięciu w przycisk menu

W nowym inFakcie prawa kolumna z opcjami nie będzie domyślnie widoczna, jak to jest teraz. W tym miejscu są widoczne m.in. rodzaje dokumentów do wystawienia oraz akcje do wykonania po wystawieniu np. nowej faktury.

Po zmianach z menu po prawej stronie użytkownik będzie mógł korzystać tylko wtedy, kiedy potrzebuje. W tej kolumnie znajdą się podstawowe opcje, takie jak nowa faktura, nowa proforma, nowy dowód wewnętrzny, itd.

Nowy-inFakt-rozwijane-menu

Rozbudowany ekran sumy zobowiazań podatkowo-księgowych

W górnej części zakładki Księgowość widoczne jest podsumowanie składek ZUS i podatków do zapłaty. Ta informacja służy użytkownikowi do szybkiego zorientowania się w tym ile będzie musiał wkrótce zapłacić na rzecz państwa.

Ekran podsumowania również ulegnie zmianie i będzie zawierał więcej informacji, czego przykład można zobaczyć na screenie poniżej.

003

Ustawienia, zamawianie księgowości i płatności – już w nowym designie

Kolejne zmiany już wkrótce. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Macie jakieś sugestie, pytania lub wątpliwości? Zostawcie je w komentarzach, a z przyjemnością Wam odpowiemy.