Nowości w aplikacji inFakt. Zobacz, co zmieniliśmy

Cały czas rozwijamy naszą aplikację, aby jak najlepiej służyła przedsiębiorcom i ich współpracownikom. Zobacz, jakie nowości czekają na Ciebie po zalogowaniu.

Kody GTU w aplikacji i inne zmiany związane z JPK_V7

Od 1 października 2020 roku obowiązuje nowa struktura pliku JPK, czyli JPK_V7. Nowe zasady obowiązują wszystkich czynnych podatników VAT. Na przedsiębiorców zostały nałożone nowe obowiązki: oznaczanie faktur sprzedaży, oznaczanie transakcji oraz oznaczanie dokumentów. Dostosowaliśmy do nowych przepisów naszą aplikację w przeglądarce.

Zobacz, jak wygląda JPK_V7 w aplikacji inFakt na komputer

Zmiany w aplikacji na iOS

Wprowadziliśmy zmiany w procesie wystawianiu faktur w aplikacji mobilnej inFakt na iPhone’y i iPady. Dodaliśmy nowe pole do dodawania kodów GTU oraz pole do oznaczania transakcji przychodowych. Poprawiliśmy drobne błędy oraz stabilność aplikacji.

Ankieta o kodach GTU

Kody GTU budzą najwięcej wątpliwości przedsiębiorców, jeżeli chodzi o zmiany wprowadzone wraz z JPK_V7. Bardzo często pytacie nas czy musicie używać tych kodów, a jeżeli tak – to jakich. Przygotowaliśmy dla Was specjalną ankietę, która pozwala sprawdzić, jakich kodów GTU używać.

Zobacz, czy musisz oznaczać faktury symbolami GTU

Nowe nazwy ról dla współpracowników

Zmieniliśmy nazwy ról, które możecie nadawać swoim współpracownikom w aplikacji inFakt. Nowe nazwy pokazują jakie czynności w ramach aplikacji może wykonywać współpracownik. Poniżej pokazujemy nowe nazwy oraz wyjaśniamy, co one oznaczają.

Pełny dostęp

Osoba, która otrzymuje pełen dostęp do aplikacji może wystawiać, edytować i przeglądać wszystkie faktury. Może również dodawać klientów i produkty. Opłaca koszty, podatki oraz składki ZUS (ta funkcja jest dostępna tylko dla abonentów Programu do Księgowości i Biura Rachunkowego). Widzi także wszystkie faktury kosztowe i może dodawać nowe faktury oraz dokumenty, np. umowy. Nie może jednak zarządzać kontem, danymi firmy i innymi współpracownikami.

Wystawianie faktur

Osoba z takim rodzajem roli w aplikacji inFakt może wystawiać, edytować i przeglądać wszystkie faktury. Może również dodawać klientów i produkty. Nie może jednak zarządzać kontem, danymi firmy oraz innymi współpracownikami.

Księgowanie

Osoba, której rolą jest Księgowanie może wystawiać, edytować i przeglądać wszystkie faktury. Może także eksportować faktury przychodowe do programów księgowych. Widzi wszystkie faktury kosztowe oraz inne dokumenty, np. umowy. Nie może jednak zarządzać kontem, danymi firmy oraz innymi współpracownikami.

Wystawianie faktur, dodawanie kosztów

Taka osoba może wystawiać, edytować i przeglądać tylko wystawione przez siebie faktury. Ma dostęp do informacji o miesięcznych przychodach firmy oraz wszystkich produktach i klientach. Może dodawać nowych klientów i nowe produkty. Poza wystawionymi przez siebie fakturami kosztowymi, może również dodawać nowe dokumenty, np. umowy. Nie może jednak zarządzać kontem, danymi firmy oraz innymi współpracownikami. Nie ma także dostępu do informacji o podatkach i składach ZUS, ani nie ma możliwość ich opłacać. Nie może również księgować ani opłacać dokumentów kosztowych.

Zaproś swoich współpracowników do aplikacji inFakt

Faktura do paragonu

Użytkownicy aplikacji inFakt mogą teraz w łatwy sposób powiązać fakturę z konkretnym paragonem. Wystawiając dokument wystarczy przy polu Faktura do paragonu kliknąć w ikonkę mazaka, kliknąć w opcję Tak, wpisać numer paragonu i potwierdzić powiązanie faktury z paragonem klikając przycisk Zapisz.

Dodawanie faktury do paragonu

Odroczona płatność za ZUS i podatki w aplikacji na iOS

Użytkownicy aplikacji inFakt na iPhone’y i iPady mogą z poziomu swojego urządzenia mobilnego złożyć wniosek o rozłożenie kosztów podatków i składek ZUS nawet na 12 rat. Umowa zawierana jest całkowicie online a środki na koncie bankowym mogą się pojawić nawet w 2 godziny. Usługę odroczonej płatności dostarcza nasz partner – PragmaGO®.

Dowiedz się więcej o odroczonej płatności

Nowy cennik usług windykacji

W czasach niepewności gospodarczej każda firma dba o płynność finansową. Dzięki współpracy z firmą Kaczmarski Inkasso, użytkownicy inFakt mogę skorzystać z polubownej windykacji online. Wspólnie z naszym partnerem wprowadziliśmy dla Was nowy, bardziej korzystny cennik tej usługi. Co ważne, płacisz tylko za sukces.

Dowiedz się więcej o windykacji online

Zobacz więcej

Wszystkie funkcjonalności znajdziesz na stronie Jak działa aplikacja?

Księgowość online bez wychodzenia z domu