Już jest! Nowa seria inFakt TV – praktyczne poradniki dla przedsiębiorców


7 marca 2014 3 min. czytania

Przygotowaliśmy zupełnie nową serię 10 odcinków praktycznych poradników wideo dla przedsiębiorców z serii inFakt TV. Każdy z nich to bardzo zwięzła, 3-minutowa porada na konkretny temat – który często należy do tych „nieoczywistych”. Udostępniamy dla Was cały „sezon” od razu – sprawdźcie i skorzystajcie.

inFakt TV, czyli jak mówić o księgowości w prosty sposób

Czytając media o podatkach i księgowości można odnieść wrażenie, że tej tematyki nie da się opisywać w prosty i zrozumiały sposób. Niewątpliwie, zawiłe opisywanie zagadnień podatkowych może skutecznie utrudnić prowadzenie firmy.

I właśnie dlatego w inFakcie mamy na ten temat zupełnie inne zdanie. O księgowości da się mówić prosto i w taki sposób, że każdy zrozumie. Ba, trzeba tak mówić! Ten fakt udowadnia Wam inFakt TV 🙂

Nowa seria inFakt TV – czego można się z niej dowiedzieć?

Przed Wami 10 zupełnie nowych odcinków inFakt TV, które właśnie opublikowaliśmy w serwisie YouTube. Znajdziecie w nich szereg bardzo przydatnych porad, o których wiedzą często tylko ci przedsiębiorcy, którzy mają spore doświadczenie. Ale przydatne są dla każdego – staż na rynku nie ma tutaj znaczenia.

W nowej serii inFakt TV znajdziecie m.in. takie odcinki:

1. 5 nieoczywistych pomysłów na koszty firmowe

Im wyższe koszty, tym niższy podatek dochodowy. Dlatego koszty powinny być jak najwyższe, aby płacić państwu jak najmniej. Na pewno znacie tę zasadę. A żeby w pełni z niej korzystać, trzeba dobrze wiedzieć co może być kosztem. I właśnie tego dowiecie się z tego odcinka inFakt TV.

2. Jak uniknąć kasy fiskalnej w działalności online?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Grasz w ulubioną grę online. W tej grze, można odblokować dodatkową opcję płacąc 5 zł kartą kredytową. No to płacisz i jednocześnie podajesz… adres pocztowy. Na ten adres wkrótce przyjdzie pocztą paragon.

Byłby to absurd, prawda? Na szczęście można go w prosty sposób uniknąć. Da się działać w Internecie bez kasy fiskalnej – wystarczy znać zasady prostego zwolnienia.

3. Zmiany w VAT 2014

Pewnie słyszeliście o rewolucji w VAT, jaką zafundowało nam ministerstwo, ale czy znacie jej szczegóły? Jeśli do tej pory sądziliście, że to zbyt zawiłe – ten odcinek inFakt TV pokaże Wam, że zmiany w VAT to nic trudnego.

4. 3 sytuacje, w których NAPRAWDĘ warto zostać VAT-owcem

Kiedy VAT-owcem warto zostać wyjaśnialiśmy już kilka razy (ot, choć tutaj), ale są takie przypadki, w których rejestracja VAT jest jeszcze bardziej opłacalna. Zdecydowanie warto je znać i korzystać z ich zalet.

5. 3 czynności, które przedsiębiorcy wykonują – mimo że nie muszą

Polskie przepisy zwykle nie rozpieszczają przedsiębiorców, co nie zmienia faktu, że czasami niektóre obowiązki znikają. To rzecz jasna dobre wieści dla właścicieli firm, o ile… wiedzą co się zmieniło. A co jeśli nie wiedzą? Ano, wtedy zdarza się, że wykonują pewne czynności, mimo że nie muszą. Sprawdźcie, czy jesteście w tej grupie.

To oczywiście tylko niektóre, wybrane odcinki. W nowej serii inFakt TV jest ich 10. Warto obejrzeć wszystkie!

Wygodna playlista do Waszej dyspozycji

Specjalnie dla Was wspomniane 10 odcinków ułożyliśmy w wygodnej playliście na YouTube. Dzięki niej możecie szybko przejrzeć co ciekawego pojawiło się w nowej serii inFakt TV i wybrać te odcinki, które interesują Was najbardziej.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nową serię inFakt TV.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu