TOP 5 najpopularniejszych tekstów z bloga inFaktu w 2014 r.


31 grudnia 2014 3 min. czytania

Ostatnie 12 miesięcy na naszym blogu było szczególnie intensywne. Opublikowaliśmy ponad 200 artykułów, przy okazji każdego udowadniając, że o księgowości i podatkach można pisać przejrzyście oraz zrozumiale. Teraz przyszedł czas podsumowania naszych działań. Oto 5 postów, które w 2014 r. cieszyły się największą popularnością.

1. Mały ZUS w 2014 r. – sprawdź ile wynosi

Niestety tak już jest, że praktycznie każdego roku składki preferencyjnego ZUS-u idą w górę. Warto przy tym wiedzieć, że wzrost wysokości małego ZUS-u to efekt wyższej płacy minimalnej.

Jak w szczegółach wygląda wyliczenie składek ZUS dla początkujących przedsiębiorców? Na tekst dotyczący m.in. tej kwestii najczęściej klikaliście.

2. Koniec rachunków dla firm zwolnionych z VAT

Zamiana rachunku na fakturę przez firmy zwolnione z VAT to temat, który w 2014 r. wywołał spory oddźwięk wśród polskich przedsiębiorców. Znalazło to również odzwierciedlenie na naszym blogu.

Artykuł opisujący zmianę przepisów w tym kontekście, pod względem popularności, ustąpił pola jedynie małemu ZUS-owi. Warto odświeżyć sobie wiedzę o tym kogo aktualnie dotyczy wystawianie rachunków, a kogo już nie.

3. Jak wykonywać przelewy do skarbówki i do ZUS-u?

W jaki sposób opisywać przelewy do urzędu skarbowego oraz ZUS – to „wyzwanie” przed, którym staje wielu nowych przedsiębiorców. Sposób postępowania różni się od tego stosowanego przy standardowych przelewach.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to właśnie teraz macie okazję sprawdzić jak opisać przelew do skarbówki oraz ZUS-u, by nie popełnić pomyłki.

4. W 2014 r. przedsiębiorcy płacą więcej za duży ZUS

Tuż za „pudłem” uplasował się post, w którym podajemy szczegóły wzrostu składek społecznych dla przedsiębiorców opłacających duży ZUS. Tak, tak, wzrost składek ZUS dotyczył nie tylko nowych przedsiębiorców.

Poza samymi liczbami zwracamy uwagę również na to, jakie konsekwencje pociąga za sobą wpłata nieodpowiedniej składki ZUS. Nie wiecie? Sprawdźcie koniecznie!

5. Sprzedaż samochodu firmowego – kiedy doliczyć VAT?

Artykułu traktującego o samochodzie w firmie absolutnie nie mogło zabraknąć w zestawieniu tych najczęściej odwiedzanych. Niewiele jednak zabrakło, by wspomnianą tematykę reprezentował tekst dotyczący leasingu samochodu osobowego po 1 kwietnia 2014 r.

5. Sprzedaż samochodu firmowego – kiedy doliczyć VAT?

Ostatecznie Waszym większym zainteresowaniem cieszyła się publikacja o doliczaniu VAT-u przy sprzedaży firmowego auta. Jak wygląda w praktyce i czy można tego uniknąć?

Przy okazji dziękujemy za odwiedzanie naszego bloga i mamy nadzieję, że w 2015 r. o nas nie zapomnicie 😉

Chcesz zoptymalizować swoją księgowość?

  • Przetestuj inFakt za darmo, także w wersji mobilnej. Wystaw bezbłędną e-fakturę w minutę.

Sprawdź, jak łatwo wystawisz e-fakturę

Masz pytania do artykułu? Odpowiemy w komentarzu.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu