Najpopularniejsze posty w pierwszym półroczu 2013 roku

Pierwsze półrocze na blogu inFaktu upłynęło pod znakiem zmian w przepisach (na początku roku) i praktycznych poradników, którymi w prosty sposób wyjaśnialiśmy kwestie podatkowe ważne dla przedsiębiorców. Odświeżcie pamięć lub nadróbcie zaległości – poniżej przedstawiamy 5 postów, które cieszyły się największym powodzeniem.

5 miejsce: 10 powodów, dla których samozatrudnienie jest lepsze od etatu

Samozatrudnienie rozumiane jako prowadzenie działalności gospodarczej to dobra alternatywa dla etatu. W tekście opisaliśmy 10 powodów, dlaczego warto skłonić się ku temu rozwiązaniu. Najważniejsze korzyści to wyższe zarobki niż na etacie i praca w dowolnym miejscu oraz czasie, ale oprócz nich znaleźliśmy aż… 8 innych. Warto sprawdzić.

4 miejsce: Błędy popełniane na początku prowadzenia firmy

Droga początkującego przedsiębiorcy nie jest usłana różami. Czyha na niego wiele pułapek, które zazwyczaj wiążą się z zawiłością przepisów (choć nie tylko!). Do 10 błędów wymienionych w naszym tekście czytelnik dopisał kolejny: Nie „przejadaj” wszystkich zarobionych pieniędzy!!! Może macie inne pomysły na poszerzenie tej listy? Podzielcie się w komentarzach.

3 miejsce: Duży ZUS w 2013 r. – znamy już wszystkie kwoty składek

Na początku roku przedstawiliśmy kwoty wszystkich składek ZUS. Aktualność informacji niestety nie szła w parze z pozytywnym wydźwiękiem – kwoty składek od poprzedniego roku wzrosły (co było jednak do przewidzenia). Sprawdźcie przejrzyste zestawienie kwot składek z 2012 i 2013 roku. Czekamy na informacje o tym co nas czeka w 2014 roku – na pewno opiszemy to na blogu.

2 miejsce: Wykup samochodu w leasingu, czyli jak odliczyć 12 tys. zł VAT

Kupno samochodu „na firmę” to niemały wydatek, ale znamy sposób, żeby mniej uderzył po kieszeni przedsiębiorców. Ogólnie, kupując samochód można odliczyć maksymalnie 6 tys. zł VAT-u, ale jest sposób na to, by skorzystać dwa razy z tej zasady i odliczyć w sumie aż 12 tys. zł VAT-u. To możliwe i jak najbardziej legalne. Drugie miejsce w naszym zestawieniu potwierdza, że temat jest atrakcyjny, a komentarz Super informacja też jest na to dowodem.

1 miejsce: Od 2013 r. wystawianie faktur na nowych zasadach

Na pierwszym miejscu tego zestawienia znalazł się styczniowy wpis o zmianach w zasadach wystawiania faktur. Modyfikacje przepisów wzbudzają wiele emocji, a my staramy się na bieżąco informować Was o każdej ważnej nowelizacji. Zmieniło się wiele, nawet jak na polskie standardy – jeden z czytelników skwitował to stwierdzeniem jak zwykle – łatwiej ale trudniej 😉 ale nie do końca się z nim zgadzamy. Większość zmian w fakturowaniu jest jak najbardziej pozytywna.

Odliczenie VAT-u, składki ZUS i wystawianie faktur to najpopularniejsze tematy ostatnich 6 miesięcy na blogu inFakt, a zarazem chleb powszedni każdego przedsiębiorcy. Zachęcamy Was do uważnego śledzenia bloga i aktywnej dyskusji.