Finansowanie kosztów – 8 najczęściej zadawanych pytań + video


24 lutego 2020 3 min. czytania

Brak gotówki na zakupy firmowe ogranicza rozwój Twojej firmy? Masz faktury kosztowe, które czekają na zapłatę, ale nie możesz ich opłacić, bo czekasz na płatności od swoich klientów? Musisz kupić materiały, żeby zrealizować większe zlecenie? Usługa finansowania kosztów od Partnera inFaktu – PragmaGO® to rozwiązanie, które zapewni Ci komfort zarządzania bieżącą gotówką.


1. Jak to działa?

Finansowanie kosztów to usługa rozłożenia zakupu na raty. Kiedy potrzebujesz opłacić koszt, wprowadzasz go do swojego konta w aplikacji inFaktu, PragmaGO® finansuje go nawet w 2h, a Ty spłacasz go w wygodnych ratach.

Korzystając z tego rozwiązania, zyskujesz limit zakupowy, który działa na zasadzie kredytu odnawialnego. Dzięki niemu możesz swobodnie robić zakupy firmowe i spłacać swoje zobowiązania. Złożenie wniosku, weryfikacja i podpisanie umowy przebiegają całkowicie online

2. Jak zgłosić koszt firmowy do finansowania?

Aby zgłosić zakupy firmowe do finansowania, wystarczy dany koszt wykazać w inFakt, a po jego zapisaniu pojawi się opcja „Rozłóż koszt na raty z PragmaGO®”. Wysłanie wniosku zajmie Ci kilka minut, a proces finansowania odbywa się całkowicie online.

3. Jakie dane są potrzebne do złożenia wniosku?

Do zgłoszenia wniosku wystarczy, że dany koszt wprowadzisz do swojego konta w inFakcie. Może to być faktura, faktura pro forma lub zamówienie od Twojego dostawcy. Oprócz tego konieczne będzie podanie Twoich danych kontaktowych oraz wykonanie zwrotnego przelewu na 1 zł, który potwierdzi Twoją tożsamość.

4. Jakie faktury kosztowe mogę zgłosić do finansowania?

Każdy zakup na cele firmowe może zostać sfinansowany w formie rat. Mogą to być usługi, towary, środki trwałe. Pamiętaj jednak, że od upływu terminu płatności nie powinno minąć więcej niż 30 dni. 

5. Jaki jest koszt usługi?

Szacunkowy koszt zobaczysz po kliknięciu w usługę. Koszt finansowania zakupów ustalany jest indywidualnie po złożeniu wniosku. Uzależniony jest od ilości wybranych rat, kwoty finansowania oraz oceny Twojej firmy. W wysokość raty wliczony jest koszt usługi i nie ma dodatkowych opłat. Raty niezależnie od ich liczby są równe i spłacane do 10-tego dnia każdego miesiąca.

6. Co się stanie jak wyślę wniosek?

Po pozytywnej weryfikacji wniosku otrzymasz e-maila z logowaniem do Strefy Klienta PragmaGO®, gdzie sprawdzisz warunki cenowe i zapoznasz się z treścią umowy. Aby zatwierdzić umowę, wystarczy wysłać kod SMS. Jednocześnie otrzymasz informację o przyznanym limicie odnawialnym, który możesz wykorzystać na sfinansowanie kolejnych wydatków. 

7. Kiedy dostawca otrzyma przelew za moje zakupy?

Przelew do Twojego dostawcy zostaje wysłany w ciągu 2 godzin od potwierdzenia przez Ciebie warunków finansowania i umowy kodem SMS. Jeśli Twój dostawca ma konto w banku, który obsługuje tzw. przelewy ekspresowe, to pieniądze będzie miał u siebie w ciągu 15 minut. 

8. Ile kosztów mogę zgłosić do finansowania?

Po otrzymaniu maila z decyzją pozytywną kolejne koszty będziesz mógł dodawać przez Strefę Klienta do wysokości przyznanego limitu. Jeśli zawnioskujesz o sfinansowanie kosztów o wartości większej niż automatyczny limit, to doradcy PragmaGO® skontaktują się z Tobą, żeby ustalić możliwości podniesienia limitu. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zaloguj się z tego linku, a przeniesiemy Cię do strony, która jeszcze lepiej wyjaśni Ci proponowaną usługę.

Dzięki finansowaniu kosztów w inFakcie od PragmaGO® możesz szybko i wygodnie zrealizować swoje cele biznesowe. Skorzystaj już dziś!

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu