Faktura w inFakcie – 12 prostych zalet, które musisz znać


11 września 2018 5 min. czytania

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wystawiać faktury w prosty sposób? Wybierz Program do Fakturowania w inFakcie. Oto najważniejsze zalety aplikacji, które sprawią, że fakturowanie będzie czystą przyjemnością.

Wystawianie faktur – to jedna z najważniejszych czynności dokumentacyjnych, które przedsiębiorca (lub pracownik) musi wykonywać samodzielnie. Nie da się tego oddać księgowemu. Dlatego posiadanie wygodnego i szybkiego programu do faktur jest takie ważne.

1. Wystawiasz dowolny rodzaj faktury

W inFakcie użytkownik ma do dyspozycji pełny wachlarz faktur: faktura standardowa (VAT lub dla nievatowców), proforma, dowód wewnętrzny, faktura marża, faktura zaliczkowa, faktura korygująca i faktura MOSS.

2. Wybierasz szablon faktury

Użytkownicy inFaktu mogą korzystać z dwudziestu gotowych szablonów faktur. Dzięki temu przekazywany kontrahentom dokument nie musi być pozbawiony wyrazu. A jako, że przepisy nie zabraniają wyboru tła, dodania logo firmy, czy wybrania kroju czcionki, śmiało można eksperymentować.

Istotne jest tylko, by wystawiony dokument był w pełni czytelny. Fakturując z inFaktem o tę kwestię można być spokojnym. Urzędnicy z pewnością nie będą mieli tu nic do zarzucenia.

3. Masz pewność, że faktury są zgodne z przepisami

Obawiasz się zmian w przepisach? Fakturowanie online sprawia, że nie musisz się obawiać zmian bo program zawsze jest zgodny z przepisami.

Osoba korzystająca z Programu do Fakturowania inFakt.pl nie musi nerwowo szperać w przepisać, by się do nich dostosować. O wzór faktury dbamy sami – sprawia to, że zawsze jest zgodny z obowiązującymi regulacjami.

O istotnych zmianach w fakturowaniu informujemy też na inFaktowym blogu.

4. Faktury wystawiasz nawet w telefonie

Użytkownik inFaktu może korzystać z aplikacji mobilnej w dowolnym miejscu i czasie.

Możesz korzystać z aplikacji mobilnej inFaktu zarówno na iPhone’a, jak i na Androida.

app-blog

Jak to działa? Możesz wystawić fakturę nawet w trakcie spotkania z klientem. Wyciągasz smartfon, uzupełniasz formularz, wysyłasz fakturę – gotowe!

5. Udostępniasz klientom Szybkie Płatności

Co więcej, na fakturze z inFaktu możesz też umieścić link do Szybkich Płatności.

Oznacza to, że klient będzie mógł kliknąć w link na fakturze lub w mailu z fakturą i natychmiast opłacić należność. Do wyboru jest szereg bankowości online (np. Płać z ING), BLIK, a także karta kredytowa.

Otrzymasz pieniądze dużo szybciej, w sposób możliwie wygodny dla klienta. Ta opcja nie wymaga kosztownej integracji z systemem płatności online, bo inFakt ma tę integrację wbudowaną – specjalnie dla Twojej wygody.

6. Umieszczasz logo firmy na fakturze

Poza wspomnianą możliwością wyboru szablonu faktury użytkownik może też dodać logo swojej firmy. W tym celu wystarczy jedynie wejść w „Ustawienia”, a następnie w „Szablony” i kliknąć „Edytuj”.

Wybrany plik można po prostu przeciągnąć i upuścić albo załadować bezpośrednio z dysku. Właściwe formaty plików to: JPG i PNG. Użytkownik może wgrać plik, którego maksymalny rozmiar wynosi 1 MB.

7. Wystawiasz „podobne” faktury w parę sekund

Korzystając z inFaktu nie ma potrzeby każdorazowego uzupełniania na dokumencie tych samych danych. Użytkownik może ustawić konkretne informacje, które zawsze znajdą się na wystawianej fakturze. Mogą się one przykładowo odnosić do opisu produktów lub usług, danych nabywcy, kwot, daty, terminu płatności, domyślnej stawki VAT, waluty i wielu innych.

8. Uzupełniasz dane klienta w parę sekund – pobierają się prosto z GUS-u

W inFakcie funkcjonuje niezwykle wygodna wyszukiwarka danych firmowych według NIP. Po wpisaniu numeru NIP kontrahenta, automatycznie uzupełniane są pozostałe informacje dotyczące jego działalności.

Sprawia to, że przedsiębiorca oszczędza czas na wystawienie faktury, a dodatkowo ma pewność, że dane znajdujące się na fakturze są aktualne (narzędzie jest zintegrowane z bazą GUS).

9. Wystawiasz faktury „zw” (dawne rachunki) – z dowolną podstawą zwolnienia

Od kilku lat firmy zwolnione z VAT mają obowiązek wystawiania faktur „zw”, a nie jak wcześniej – rachunków. Taki dokument można wygenerować w inFakcie.

Podczas wystawiania faktur „zw” należy podać podstawę prawną zwolnienia. Kiedy korzysta się z inFaktu nie trzeba jej znać. Wystarczy zaznaczyć domyślnie „zw” w „Ustawieniach”, a następnie wybrać rodzaj zwolnienia z listy. Sprawi to, że podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama!

W aplikacji znajdują się wszystkie dostępne w przepisach podstawy zwolnienia z VAT.

10. Wystawiasz faktury po angielsku i w obcych walutach

Dzięki Programowi do Fakturowania można szybko wystawić, np. fakturę VAT, „zw”, proformę, marżę, zaliczkę, czy korygującą. Ale nie tylko. W aplikacji można wystawić również fakturę w wersji polsko-angielskiej oraz angielskiej. Program automatycznie przetłumaczy wszystkie dane oprócz nazw towarów i usług.

W inFakcie można także wybrać jedną z kilkunastu dostępnych walut, m.in. euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga, rubla, hrywnę. Przedsiębiorca nie musi sprawdzać właściwych kursów na stronie NBP i przeliczać kwot we własnym zakresie. Aplikacja robi to za niego.

11. Wysyłasz faktury e-mailem – prosto z aplikacji

Po wystawieniu faktury w aplikacji, nie trzeba zapisywać jej na dysku i uruchamiać poczty elektronicznej, żeby wysłać dokument. Możliwe jest wysłanie faktury bezpośrednio z aplikacji.

W tym celu użytkownik powinien wejść w podgląd faktury, a następnie kliknąć „Wyślij fakturę e-mailem”. Można również zrobić to w inny sposób – otworzyć zakładkę „Przychody”, zaznaczyć „tick” przy wybranym dokumencie i kliknąć „Wyślij e-mailem”.

12. Modernizacja aplikacji

Na bieżąco pracujemy nad aplikacją inFakt, aby była jeszcze szybsza, wygodniejsza i nowoczesna. Zobacz ostatnie zmiany.

Do trzech faktur za darmo – sprawdź teraz

Wszystkie te funkcje może sprawdzić za darmo, albo nawet korzystać dowolnie długo, jeśli nie wystawiasz wielu faktur. Program do Fakturowania nic nie kosztuje, jeśli potrzebujesz 3 faktur w miesiącu.

Jeśli potrzebujesz więcej niż 3 faktury miesięcznie, mamy dla Ciebie plan płatny w cenie ledwie kilkunastu złotych miesięcznie. Sprawdź tutaj >>

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu