Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wystawiać faktury w prosty sposób? Wybierz Program do Fakturowania w inFakcie! Poznaj wszystkie zalety aplikacji i zacznij wystawiać z nami faktury.

1. Wszystkie rodzaje faktur

W aplikacji użytkownik ma do dyspozycji pełny wachlarz faktur: faktura, proforma, dowód wewnętrzny, faktura marża, faktura zaliczkowa, faktura korygująca i faktura MOSS.

2. Wybór własnego szablonu

Użytkownicy inFaktu mogą korzystać z dwudziestu gotowych szablonów faktur. Dzięki temu przekazywany kontrahentom dokument nie musi być pozbawiony wyrazu. A jako, że przepisy nie zabraniają wyboru tła, czy kroju wykorzystanej czcionki, śmiało można eksperymentować.

Istotne jest tylko, by wystawiony dokument był w pełni czytelny. Ale fakturując z inFaktem o tą kwestię można być w pełni spokojnym. Urzędnicy z pewnością nie będą mieli tu nic do zarzucenia.

3. Wzór zawsze zgodny z przepisami

Zmienia się zestaw obowiązkowych elementów na fakturze? Osoba korzystająca z Programu do Fakturowania inFakt.pl nie musi nerwowo szperać w przepisać, by się do nich dostosować. O wzór faktury dbamy sami – sprawia to, że zawsze jest zgodny z obowiązującymi regulacjami.

O istotnych zmianach w fakturowaniu informujemy na naszym blogu ;)

4. Dostęp w wersji mobilnej

Użytkownik może korzystać z aplikacji inFakt w dowolnym miejscu i czasie! Obecnie są dostępne wersje mobilne na iPhone’a i Androida.

app-blog

5. inFakt dba o kwoty na fakturze

Koniec z kalkulatorem czy obliczeniami na kartce papieru. Wystarczy podać cenę transakcji i stawkę VAT, a inFakt obliczy i uzupełni pozostałe wartości. Szybko i bezbłędnie.

Znacząco skraca to czas potrzebny na wystawienie faktury. Takich ułatwień można znaleźć więcej. Ale o tym już w dalszej części tekstu.

6. Zamieść logo własnej firmy

Poza wspomnianą możliwością wyboru własnego szablonu faktury użytkownik może również umieścić na dokumencie logotyp własnej firmy. W tym celu wystarczy jedynie wejść w „Ustawienia”, a następnie „Szablony” i kliknąć „Edytuj”.

Wybrany plik można po prostu przeciągnąć i upuścić albo załadować bezpośrednio z dysku. Właściwe formaty plików to: JPG i PNG. Użytkownik może wgrać plik, którego maksymalny rozmiar wynosi 1 MB.

7. Faktura dostosowana do potrzeb

Korzystając z inFaktu nie ma potrzeby każdorazowego uzupełniania na dokumencie tych samych danych. Użytkownik może ustawić konkretne informacje, które zawsze znajdą się na wystawianej fakturze. Mogą się one przykładowo odnosić do daty, terminu płatności, domyślnej stawki VAT, waluty.

8. Dane klienta zaciągane prosto z GUS

W inFakcie funkcjonuje niezwykle wygodna wyszukiwarka danych firmowych według NIP. Po wpisaniu numeru NIP kontrahenta, automatycznie uzupełniane są pozostałe informacje dotyczące jego działalności.

Sprawia to, że przedsiębiorca oszczędza czas na wystawienie faktury, a dodatkowo ma pewność, że dane znajdujące się na fakturze są aktualne (narzędzie jest zintegrowane z bazą GUS).

9. Dostępna każda podstawa zwolnienia z VAT

Od początku 2014 r. firmy zwolnione z VAT mają obowiązek wystawiania faktur „zw”, a nie jak wcześniej – rachunków. Taki dokument można wygenerować w inFakcie.

Podczas wystawiania faktur „zw” należy podać podstawę prawną zwolnienia. Kiedy korzysta się z inFaktu nie trzeba jej znać. Wystarczy zaznaczyć domyślnie „zw” w „Ustawieniach”, a następnie wybrać rodzaj zwolnienia z listy. Sprawi to, że podstawa prawna zwolnienia uzupełni się sama!

W aplikacji znajdują się wszystkie dostępne w przepisach podstawy zwolnienia z VAT.

10. Faktura po angielsku i w obcych walutach

Dzięki Programowi do Fakturowania można szybko wystawić, np. fakturę VAT, „zw”, proformę, marżę, zaliczkę, czy korygującą. Ale nie tylko. W aplikacji można wystawić również fakturę w wersji polsko-angielskiej oraz angielskiej. Program automatycznie przetłumaczy wszystkie dane oprócz nazw towarów i usług.

W inFakcie można także wybrać jedną z kilkunastu dostępnych walut, m.in. euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga, rubla, hrywnę. Przedsiębiorca nie musi sprawdzać właściwych kursów na stronie NBP i przeliczać kwot we własnym zakresie. Aplikacja robi to za niego.

11. Wysłanie faktury bezpośrednio z aplikacji

Po wystawieniu faktury w aplikacji, nie trzeba zapisywać jej na dysku i uruchamiać poczty elektronicznej, żeby wysłać dokument. Możliwe jest wysłanie faktury bezpośrednio z aplikacji.

W tym celu użytkownik powinien wejść w podgląd faktury, a następnie kliknąć „Wyślij fakturę e-mailem”. Można również zrobić to w inny sposób – otworzyć zakładkę „Przychody”, zaznaczyć „tick” przy wybranym dokumencie i kliknąć „Wyślij e-mailem”.

12. Modernizacja aplikacji

Na bieżąco pracujemy nad aplikacją inFakt, aby była jeszcze szybsza, wygodniejsza i nowoczesna. Zobacz ostatnie zmiany.


Zainteresowany? Wybierz darmowe konto, aby testować Program do Fakturowania lub płatną wersję, która znosi wszystkie ograniczenia. Jeżeli masz już konto w inFakcie zaloguj się. Więcej informacji o produkcie znajdziesz tutaj.

Masz pytanie? Napisz w komentarzu lub wyślij wiadomość na adres: info@infakt.pl