Czy znany jest Ci ten moment, kiedy wystawiasz fakturę z długim terminem płatności, ale wiesz, że potrzebujesz środków już teraz? Liczysz, kalkulujesz, jak nic – pieniądze przydałyby się w tej chwili…

Czy da się otrzymać środki za fakturę wcześniej? 

Tak! Bezpiecznym i wygodnym wyjściem z kłopotliwej dla Ciebie sytuacji może okazać się faktoring. Z takim rozwiązaniem zapomnisz o opóźnieniach ze strony Twoich klientów i zawsze będziesz miał środki na czas. A skoro mowa o czasie – zaoszczędzisz go, dzięki temu, że z usługi faktoringu możesz skorzystać prosto z aplikacji inFaktu. 

Więc o co chodzi z tym całym faktoringiem? 

Faktoring… – czyli?

Usługa faktoringu polega na tym, że Ty otrzymujesz środki za wybraną fakturę nawet w ciągu 24h, a Twój Klient opłaca ją w standardowym terminie do firmy faktoringowej. Między Twoim zgłoszeniem a wpływem środków na Twoje konto, firma kontaktuje się z Twoim Klientem i prosi o zgodę na cesję wierzytelności. Oczywiście zachowując pełen profesjonalizm i dbając o dobre relacje Przedsiębiorcy z Kontrahentem. 

Czy warto?

Korzystając z faktoringu, otrzymujesz środki za swoją fakturę pomniejszone o prowizję, którą oczywiście poznasz przed podjęciem decyzji. Trzeba zatem przekalkulować, czy taki zabieg się opłaca. 

Jakie otrzymasz korzyści dzięki przyspieszonym środkom? 

 • Zapomnisz o opóźnieniach ze strony Klientów i będziesz mieć środki zawsze na czas.
 • Zadbasz o swoją płynność finansową. Otrzymując pieniądze w przyspieszonym tempie, będziesz mógł rozwijać swoją firmę, inwestować, wypłacać pensje pracownikom z własnych środków i w terminie. Uniezależnisz się od spóźniających się z zapłatą Klientów. 
 • Poprawisz wizerunek swojej firmy dzięki temu, że sam będziesz mógł wypłacać zobowiązania terminowo.
 • Nie obniżysz swojej zdolności finansowej. To bardzo cenny zasób każdego przedsiębiorstwa. Na pewno w Twojej firmie znajdzie się lepsze wykorzystanie zdolności kredytowej niż finansowanie bieżącej działalności niesumiennych kontrahentów.
 • Będziesz mógł szybciej spłacić zaciągnięte kredyty dzięki lepszej płynności finansowej. 
 • Poprawisz strukturę bilansu firmy i inne wskaźniki finansowe. 

Czy to rozwiązanie jest bezpieczne?

Tak. Usługa odpowiada standardom finansowym, a transakcje internetowe spełniają normy bezpieczeństwa.  

W procesie wnioskowania o faktoring, Twój kontrahent jest dokładnie weryfikowany na potrzeby określenia ryzyka. W przypadku odrzucenia wniosku, warto więc dokładniej przyjrzeć się firmom, z którymi współpracujesz. Usługa faktoringu dba o Twoje bezpieczeństwo.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, a Twój kontrahent nawet po terminie nie spłaci należności, firma faktoringowa zajmie się także windykacją. 

Ile kosztuje faktoring?

Kwota prowizji jest uzależniona od terminu spłaty faktury oraz jej wysokości. Dokładną wartość Twojej opłaty zobaczysz w aplikacji inFaktu, klikając w przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” obok danej faktury. 

Jak mogę skorzystać z faktoringu? 

Całkowicie online. Poprzez aplikację inFakt.

 1. Zaloguj się do aplikacji inFakt.
 2. Wybierz fakturę, za którą chcesz otrzymać pieniądze w przyspieszonym terminie.
 3. Kliknij przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” i zapoznaj się z kosztem usługi.
 4. Złóż wniosek i pozwól zweryfikować Twoją tożsamość.
 5. Ciesz się środkami na Twoim koncie.

Chcesz już teraz otrzymać zapłatę za swoje usługi? Wypróbuj wygodny faktoring online.

Redaktor inFakt

Śledzi wszelkie funkcjonalności i nowości w świecie inFaktu. Dba o to, aby Klienci zawsze byli na bieżąco z tym, co jeszcze bardziej pomoże im w prowadzeniu biznesu i księgowości.