3 sposoby na szybkie płatności – sprawdź i korzystaj (za darmo)


17 sierpnia 2018 3 min. czytania

Połączenie płatności online z księgowością i fakturowaniem niezwykle przyspieszy Twoje rozliczenia. Tam, gdzie pojawia się kwota do zapłaty – jest też opcja szybkiej płatności. W tym artykule wyjaśniamy do czego mogą Ci posłużyć szybkie płatności online w inFakcie.

Szybkie płatności nic nie kosztują

Na pytanie o koszt usługi możemy odpowiedzieć od razu: ta opcja jest darmowa, jeśli posiadasz dowolne płatne konto w inFakcie.

Wdrożyliśmy szybkie płatności, aby korzystanie z inFaktu było jeszcze prostsze i wygodniejsze. Dlatego prowizję operatora płatności online bierzemy na siebie.

A do czego konkretnie służą szybkie płatności? Oto trzy proste zastosowania, które możesz wdrożyć w swojej firmie od ręki.

1. Podatek dochodowy, VAT, składki ZUS

Na pierwszy ogień – podatki i „ZUS-y”. Z płatnościami online regulowanie zobowiązań nie może być prostsze.

Księgowość w inFakcie w dużym skrócie wygląda następująco: wystawiasz faktury, dodajesz koszty lub wysyłasz księgowej wybranej w inFakcie, a inFakt generuje dla Ciebie kwoty podatków i składek ZUS.

Obliczone kwoty zobowiązań widoczne w zakładce „Księgowość” możesz teraz opłacić online dosłownie kilkoma kliknięciami. Dokładnie tak samo, jak np. za zakupy w sklepie internetowym.

Wystarczy, że wybierzesz VAT, podatek dochodowy lub składki ZUS i klikniesz w link „Opłać z inFakt”.

Opłać VAT z inFakt.pl

 

Obsługujemy wszystkie systemy bankowe w Polsce, jak np. mTransfer, BZWBK Przelew24, Płać z ING, czy Pekao 24 PBL. Można też zapłacić BLIK-iem lub kartą kredytową.

2. Faktury kosztowe

Zwykle księgowanie i zapłata kosztów to dwie różne czynności. A co, gdyby to była w praktyce jedna czynność?

Jeśli chcesz, to w inFakcie możesz dodawać i opłacać faktury kosztowe (niemal) za jednym zamachem.

A oto jak to działa:

  • Otrzymujesz fakturę kosztową za dowolny zakup „na firmę”
  • Dodajesz koszt w inFakcie i ustawiasz jako niezapłacony
  • Dodajesz w inFakcie nr konta bankowego klienta
  • Klikasz w link „Zapłać teraz z inFakt.pl”

Opłacanie faktur kosztowych z inFakt.pl

Gotowe! Pieniądze są już w drodze do sprzedawcy.

3. Faktury przychodowe

Opcja szybkich płatności może być prawdziwą rewolucją finansową w Twojej działalności, bo możesz przyjmować od klientów płatności online bez kosztownej integracji ze stroną internetową. Wystarczy, że masz u nas księgowość lub fakturowanie:

  • Wystawiasz fakturę przychodową
  • Wysyłasz fakturę emailem prosto z inFaktu lub udostępniasz fakturę
  • inFakt automatycznie dodaje link do szybkich płatności online

Dzięki temu klient otrzyma nie tylko fakturę, ale też link do zapłaty. Jeśli kliknie w ten link, to dostanie takie same opcje płatności online jak użytkownik inFaktu płacący np. za podatki.

Żeby zapłacić nie musi uzupełniać danych do przelewu – podaje jedynie swój email, aby otrzymać informację o statusie płatności. Pieniądze trafią na konto bankowe, które podałeś w inFakcie.

To świetny sposób, aby otrzymać zapłatę dużo szybciej, minimalizując jednocześnie ryzyko pomyłek w kwocie, danych sprzedawcy lub tytule płatności.

Zweryfikuj konto, żeby zwiększyć limit płatności ponad 4300 zł

Na koniec szybka wskazówka. Jeśli kwoty do zapłaty przez szybkie płatności (zarówno przychody, jak i koszty) są wyższe niż 4300 zł to wymagana jest weryfikacja konta bankowego. Jak to działa?

Wystarczy wejść tutaj:

Ustawienia >> Szybkie płatności >> Usuń limity

Następnie trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami, w tym m.in. wykonać kontrolny przelew na 1 zł. Sam proces nie zajmie więcej niż pół minuty, natomiast na weryfikację konta trzeba poczekać do 24h.

Dowiedz się więcej o szybkich płatnościach w inFakcie >>

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu