Firmy zajmujące się świadczeniem usług budowlanych często korzystają z usług podwykonawców stosujących kasową metodę rozliczania VAT. W jaki sposób rozliczać zakup usług budowlanych od małego podatnika? W którym momencie wykazywać obowiązek podatkowy w VAT? Po odpowiedź zapraszam do wpisu.

Świadczysz usługi remontowo-budowlane? Sprawdź czy przysługuje Ci prawo do zastosowania 8% stawki VAT

Usługi budowlane co do zasady opodatkowane są podstawową stawką vat 23%. Ustawodawca wskazał jednak w art. 41 ust. 12 ustawy o VAT przypadki, kiedy można zastosować stawkę obniżoną 8%. Znajdzie ona zastosowanie w przypadku dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

Pokaż więcej artykułów