Na stronie MF pojawiło się obwieszczenie w sprawie stawek karty podatkowej. Zatem w tym artykule przedstawiam stawki karty podatkowej na 2018.

Opłacanie podatku w formie karty podatkowej, to jedna z opcji dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Może być ona wybrana w momencie zakładania działalności lub podatnik może dokonać zmiany na tą formę.

Stawki karty podatkowej na 2018

Stawki karty podatkowej na 2018

Wszelkie uregulowania co do stawek karty podatkowej na 2018 rok zostały podane w obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 listopada 2017 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2018 r.

Na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne ogłoszono:

  1. wysokość kwoty, o której mowa w objaśnieniach do załącznika nr 3 część I pkt 4 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, oraz stawek karty podatkowej w załączniku nr 1 do obwieszczenia,
  2. wysokość kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów w załączniku nr 2 do obwieszczenia,
  3. wysokość kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów wikariuszy w załączniku nr 3 do obwieszczenia.

Matematyk, który ma ukończone studia w zakresie doradztwa podatkowego, zajmujący się księgowością i kadrami. Obecnie rozwiewa wątpliwości księgowych i przedsiębiorców na szkoleniach, webinarach i artykułach na blogach inFakt. W przystępny sposób opisuje trudne przypadki, które zna między innymi z prywatnej praktyki.