Mija styczeń 2017 i przyszła pora na podsumowanie roku w inFakt. Jak zwykle dużo się u nas działo i dlatego postanowiliśmy opublikować dwa osobne wpisy, w jednym piszemy o zespole i rozwijanym produkcie natomiast w poniższym o tym jak przez ten miniony 2016 rok dzieliliśmy się nasza wiedzą z innymi.

Trochę o nas

„Wszyscy pracujemy w dziale marketingu” – bardzo wierzymy w to, że każdy z nas w inFakcie ma wpływ na zadowolenie obecnych i potencjalnych Klientów oraz na rozwój swój i inFaktu. Nasze wszystkie działania mają odzwierciedlenie w tym jakiej jakości usługę dostarczamy.

Od dłuższego czasu promujemy w inFakcie możliwość włączania się w działania marketingowe także bezpośrednio. Jeśli ktoś interesuje się danym tematem, chciałby rozwinąć jakiś talent, staramy się to jak najlepiej wspierać.

Wspólnie rozwijamy nasze profile social media, między innymi skupiliśmy się mocniej na Instagramie, gdzie na bieżąco dzielimy się naszymi momentami w trakcie i po pracy. Chcemy pokazywać jacy jesteśmy, jak pracujemy, co lubimy.

Prościej o księgowości

Mamy w zespole także utalentowanych twórców wideo. Osoby, które odpowiadają za dany projekt, np. wdrożenie nowej funkcji lub interesują się konkretnym tematem księgowym, czynnie uczestniczą w przygotowaniu materiałów na nasz kanał YouTube.

Od początku budowania inFaktu bardzo ważne jest dla nas dzielenie się wiedzą – mówienie o księgowości w przystępny i praktyczny sposób. W poprzednim roku wyszliśmy też bardziej „na zewnątrz”. Zorganizowaliśmy spotkania w formie warsztatów księgowych, wystąpiliśmy na kilku konferencjach. Rozpoczęliśmy też spotkania edukacyjne w formie online – webinariów. Nasz Scrum Master z super pasją buduje merytoryczny profil inFaktu na Wykopie. Wszystko to jest świetną okazją do ciekawych rozmów i poznania potrzeb Klientów, a równocześnie daje nam ogromną satysfakcję.

W tym celu między innymi utworzyliśmy blog księgowy,  dzięki wytężonej pracy specjalistów liczba użytkowników ciągle wzrasta, warto tutaj zaznaczyć, że w miesiącu październiku liczba użytkowników oscylowała wokół liczby 4 tysięcy, a w miesiącu styczniu było to już około 13 tysięcy użytkowników.

Podsumowanie roku 2016 infakt cz.2

W październiku utworzyliśmy też kolejnego bloga – umownie.pl, na tym blogu dzielimy się przede wszystkim naszą wiedzą z zakresu kadr i płac. Liczba uczestników stale rośnie, w październiku było 11, w grudniu 1146 a w styczniu już 2095.

Dzięki temu, że na co dzień współpracujemy z księgowymi z całej Polski, nasze doświadczenie oraz informacje o “ciekawych” przypadkach księgowych ciągle wzrasta. Wiedzą tą pragniemy się dzielić z jak najszerszym gronem księgowych w dalszym ciągu intensywnie pracując nad rozwojem naszych blogów.

Współpracując z księgowymi z całej Polski nie zawsze mamy możliwość spotkania się i porozmawiania na żywo. Idąc za tą potrzebą, postanowiliśmy zorganizować wspólne spotkanie na którym mogliśmy się wymienić wnioskami ze współpracy porozmawiać na temat wprowadzanych rozwiązań jak również dowiedzieć się o nadchodzących zmianach w przepisach.

Wydarzenie odbyło się w piękny, słoneczny dzień 1 lipca 2016 roku w restauracji Browar Lubicz w Krakowie. Na miejsce przybyli Księgowi nawet z tak odległych od Krakowa miast jak Olsztyn, Warszawa czy Szczecin.

Na początku spotkania mieliśmy okazję przywitać się i przygotować do wykładu na temat jednolitego pliku kontrolnego oraz związanych z nim zmian prowadzonego przez Anię, naszą specjalistkę do spraw podatków. Po wysłuchaniu prezentacji zjedliśmy wspólny obiad po którym przeszliśmy do prezentacji na temat zasad obsługi klienta.

Na spotkaniu zostały również przedstawione możliwości rozszerzenia współpracy z inFakt.

Całość spotkania zwieńczyło wystąpienie Krzyśka – kierownika IT, który przedstawił kierunek rozwoju aplikacji inFakt.

Wydarzenie z całą pewnością możemy uznać za udane i wartościowe, które chętnie będziemy powtarzać bo wiemy, że aby dobrze rozwijać zespół oraz firmę ważna jest wymiana wiedzy.

Bliżej technologii

Było trochę o księgowości przyszedł czas na technologię.

W 2016 roku byliśmy bardzo aktywni w społeczności technologicznej. Nasi pracownicy współorganizowali KRUG (Krakowskie spotkania społeczności Ruby). W 2016 roku odbyło się 7 edycji tych spotkań, na każde z nich przyszło około 100 pasjonatów Ruby. Byliśmy także obecni na kilkudziesięciu konferencjach i spotkaniach branżowych z najciekawszych były to Full Stack Fest w Barcelonie i Droidcon w Londynie.

Oprócz organizowania i uczestniczenia w wydarzeniach występowaliśmy także jako prelegenci, aby podzielić się swoją wiedzą. Tutaj przedstawiamy zebrane wszystkie prezentacje.

„Lubimy rozwijać siebie i innych” – to jedna z naszych wartości, która przyświecała nam w poprzednim roku i nadal będziemy ją realizować.