Biuro Rachunkowe
w Krośnie

tel.: 818 847 184

biuro.krosno@infakt.pl

Prowadząc firmę w Krośnie warto postawić na inFakt w kwestiach księgowych. Wybierasz księgową i za darmo dostajesz aplikację do wystawiania faktur, opłacania podatków i monitorowania sytuacji finansowej firmy. Sprawdź, jakie mamy opinie.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Krośnie

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferta biura rachunkowego w Krośnie plus darmowa aplikacja mobile i www

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Krosna dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Krosna

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentować przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadać na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
jeżdzenia po Krośnie

Wszystkie faktury kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Krośnie

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz, korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jaki jest wybór biur rachunkowych
w Krośnie?

Koszt współpracy z biurem rachunkowym to również czas, który trzeba poświęcić przygotowaniu dokumentów, spotkaniom, przekazywaniu dokumentów itp.. Czy te czynności są konieczne?

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Prowadzisz PKPiR i stajesz przed dylematem dotyczącym możliwości zaliczenia danego wydatku do kosztów? Zobacz, jakie wydatki traktowane są jak wydatki o charakterze prywatnym.

Przedsiębiorcy rozliczający się w oparciu o PKPiR niezależnie od tego, czy wybrali jako formę opodatkowania zasady ogólne czy podatek liniowy ustalając dochód do opodatkowania pomniejszają przychód o koszty jego uzyskania. Przepisy dotyczące możliwości zaliczenia różnego typu wydatków do kosztów podatkowych są skomplikowane i dlatego ta kwestia budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców.

inFakt udziela pomocy nie tylko przy zakładaniu firmy, ale służy wsparciem przy rozliczaniu wydatków. Zobacz czym różnią się wydatki osobiste a firmowe. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Wydatki firmowe czy osobiste

Ze względu na to, że przepisy nie są doprecyzowane często zdarza się, że nie można jednoznacznie stwierdzić czy dany wydatek można ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Wprowadzenie zakupu do PKPiR oznacza zwiększenie kosztów, czyli obniżenie podatku dochodowego do zapłaty. W razie wątpliwości dobrym rozwiązaniem może być wnioskowanie do urzędu skarbowego o udzielenie indywidualnej interpretacji podatkowej. Należy w niej szczegółowo opisać swoją sytuację, zdarzenie względem którego występujemy o interpretację i zadać konkretne, jasno sprecyzowane pytanie.Trzeba również powołać się na odpowiednie przepisy i uargumentować dlaczego przedsiębiorca uważa że ma prawo ująć dany wydatek jako koszt podatkowy.

Ogólny przepis dotyczący ujęcia wydatków jako koszt uzyskania przychodów mówi, że powinny być one poniesione w celu osiągnięcia przychodów, oraz zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów. Dostępny jest również katalog kosztów, które nie są uznawane za koszty uzyskania przychodów (art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Można w nim znaleźć m.in.: kary, opłaty i odszkodowania, oraz odsetki od tych zobowiązań z tytułu nieprzestrzegania przepisów w zakresie ochrony środowiska, oraz koszty reprezentacji.

Wydatki o charakterze osobistym to takie, które mogą mieć związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, jednak zaspokajają też nasze prywatne potrzeby. Przykładem może być walizka, nie ma bowiem wątpliwości, że przedsiębiorca podróżujący służbowo musi ją mieć. Jeżeli robi to często wydawać by się mogło, że argument jest wystarczająco silny i zakup powinien stanowić koszt uzyskania przychodów.

Z drugiej strony przecież każda osoba podróżuje również prywatnie, więc istnieje duża szansa wykorzystania takiej walizki w celach niezwiązanych z działalnością. Drugim przykładem są okulary korekcyjne i soczewki przeznaczone dla przedsiębiorcy. Jeżeli osoba prowadząca działalność ma wadę wzroku to okulary są mu niezbędne. Nawet jeżeli powinna nosić je tylko do czytania, pracy przy komputerze czy prowadzenia samochodu to przecież wszystkie te czynności są nieodłącznym elementem życia codziennego. Dlatego zakup walizki i okularów korekcyjnych dla przedsiębiorcy zawsze traktowany jest przez urzędy skarbowe jak wydatek o charakterze prywatnym i nie należy ujmować go w kosztach podatkowych.

Polisa ubezpieczeniowa na życie przedsiębiorcy nie może stanowić kosztu uzyskania przychodów, ale… polisa ubezpieczeniowa dotycząca samochodu używanego w działalności już tak. Pojazd wprowadzony do ewidencji środków trwałych wymaga ubezpieczenia, dlatego koszty z tym związane są uzasadnionym wydatkiem każdego przedsiębiorcy użytkującego pojazd w firmie. Polisa na życie z kolei stanowi ogólne zabezpieczenie przed nieszczęśliwymi wypadkami, dlatego nie powinniśmy jej wiązać z prowadzeniem firmy. Niezależnie od tego czy osoba ma działalność czy nie potrzebuje polisy ubezpieczeniowej, co wynika z troski o przyszłość swoją i najbliższych a nie z faktu prowadzenia i zabezpieczenia działalności.

Koszty związane z nauką języków obcych mogą stanowić koszt podatkowy w zależności od stopnia wykorzystania tej umiejętności w działalności gospodarczej. Jeżeli dzięki podwyższeniu kwalifikacji pozyskasz nowych kontrahentów to jest to bardzo dobry argument w razie ewentualnej kontroli skarbowej. Pamiętaj jednak, że zawsze na Tobie ciąży obowiązek udowodnienia, że koszt ujęty w PKPiR został poniesiony na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Masz wątpliwości dotyczące kwalifikowania kosztów? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy rozróżnić wydatki o charakterze prywatnym od tych firmowych.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkowe Księgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowa Różnie Tak
Obszar działania Działa tylko w 1 miejscu Działa na terenie całego kraju
Godziny pracy W większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17 Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowania Dopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłacenia Codziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowej Osobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowego Dokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługuje Biuro rachunkowe może zmienić Ci księgową Tylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania faktur Konieczne użycie osobnego programu do wystawiania faktur Aplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowych Dostęp tylko w biurze księgowym Dostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów
Zamknij