Ta strona używa plików cookie Więcej o sposobie korzystania z nich przeczytasz w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich stosowanie, możesz wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki.

Biuro Rachunkowe
w Grudziądzu

tel.: 52 880 82 00

biuro.grudziadz@infakt.pl 

Złoty środek w optymalizowaniu księgowości znajduje się w Grudziądzu i nazywa się inFakt. Wybierz zaufaną księgową. Otrzymasz darmową aplikację do bezpiecznej wymiany dokumentów i fakturowania. Sprawdź opinie.

Biuro Rachunkowe inFakt
Wybierz księgowego dla siebie Dalej

Sprawdź nasze usługi
w Grudziądzu

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Oferujemy biuro rachunkowe w Grudziądzu oraz darmową aplikację www oraz mobile

Dzięki takiemu rozwiązaniu księgowa z Grudziądza dba o wszystkie Twoje sprawy księgowe, a Ty poprzez aplikację inFakt w wersji www oraz mobile wszystkie sprawy załatwisz z księgową przez internet.

Aplikacja www oraz mobile
są w pełni zintegrowane

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

Korzystaj z usług księgowej
z Grudziądza

Samodzielnie wybrana księgowa poprowadzi księgowość Twojej firmy. Będzie Cię reprezentowała przed urzędem skarbowym i ZUS-em oraz odpowiadała na pytania w kwestiach podatkowych. Dowiedz się więcej

Biuro Rachunkowe inFakt

Dostarczaj faktury bez
przejeżdżania przez Grudziądz

Wszystkie dokumenty kosztowe przesyłaj za pomocą aplikacji inFakt. Dowiedz się więcej

Monitoruj opłaty dla
urzędów w Grudziądzu

W każdym momencie sprawdzaj wysokość opłat, które czekają Cię w przyszłości. Monitoruj ich terminy oraz statusy. Nie czekaj na koniec miesiąca, aby poznać wysokość podatków! Dowiedz się więcej

Wystawiaj faktury
w intuicyjnej aplikacji

Wystawiaj fakturę podając tylko NIP klienta, a reszta jego danych uzupełni się automatycznie! Monitoruj statusy i wysyłaj przypomnienia o przekroczonym terminie płatności za faktury. Dowiedz się więcej

Kontaktuj się z księgową
gdziekolwiek jesteś

Niezależnie w jakiej dzielnicy mieszkasz – korzystaj z porad dedykowanej księgowej. Kontaktuj się z nią telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Dowiedz się więcej

Dedykowana księgowa

Korzystaj ze wsparcia księgowego lub księgowej, którego sam wybierzesz z naszej bazy w trakcie zamawiania usługi.


Dedykowana księgowa będzie:

 • księgować Twoje koszty
 • wysyłać deklaracje podatkowe do urzędów
 • reprezentować Cię przed urzędami
 • odpowiadać na wszystkie pytania w kwestiach podatkowych
 • odpowiadać za Twoje rozliczenie

Księgowa zadba o wszystkie Twoje sprawy podatkowo-księgowe, Ty będziesz mógł się zająć swoim biznesem.

Dzięki długim godzinom pracy naszych księgowych, kadrowych, specjalistów ds. podatków oraz doradców możesz liczyć na wsparcie w sprawach księgowych od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22.

Biuro Rachunkowe inFakt

Przesyłanie kosztów

Przesyłaj dokumenty oraz faktury kosztowe przez Internet zamiast osobiście dostarczać je swojej księgowej. Oszczędzaj czas i w pełni skup się na prowadzeniu biznesu.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Dodawaj koszty w aplikacji www przeciągając plik z pulpitu do okna przeglądarki. Wysyłaj e-mailem dokumenty i faktury kosztowe na Twój dedykowany adres w domenie inFakt.

Rób zdjęcia dokumentów za pomocą aplikacji inFakt i przesyłaj je bezpośrednio do swojej księgowej.

Monitoring opłat podatkowo – skarbowych

Na bieżąco sprawdzaj stan zobowiązań finansowych Twojej firmy. Monitoruj czekające Cię opłaty oraz ich statusy. Otrzymuj powiadomienia o zbliżających się terminach zapłaty.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Sprawdzaj wysokość aktualnych opłat z danego miesiąca lub kwartału oraz kwoty opłat prognozowanych.

Nie czekaj do końca miesiąca, aby poznać wysokość podatków oraz składek ZUS. Na bieżąco monitoruj aktualną wysokość należności.

Korzystaj z przejrzystego timeline’a i rozbudowanych informacji podatkowych takich jak KPiR.

Wystawianie faktur

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Wystawiaj wszystkie rodzaje dokumentów – faktury VAT, marże, korygujące, zaliczkowe i proformy. zapisuj je jako PDF lub wysyłaj bezpośrednio z aplikacji na adres e-mail klienta.

Dla zagranicznych kontrahentów generuj faktury w języku angielskim oraz obcych walutach.

Wystawiaj spersonalizowane faktury z logo Twojej firmy. Korzystaj z gotowych wzorów graficznych lub Twórz własne projekty.

Kontakt z księgową

Wystawiaj faktury w prostym i intuicyjnym programie w zaledwie kilka chwil. Korzystaj z gotowych wzorów faktur i automatycznego uzupełniania danych.

Funkcja dostępna w aplikacji www oraz mobile (iOS, Android)

Korzystaj z dodatkowego wsparcia specjalistów ds. podatków, kadr i płac oraz porad technicznych dotyczących aplikacji inFakt.

Kontaktuj się z Działem Obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 22).

Korzystaj z różnych form kontaktu. Do dyspozycji będziesz miał bezpośredni numer telefonu od księgowej, adres e-mail oraz chat.

Media o nas

Pobierz za darmo aplikacje
inFakt na swój telefon

 • Pobierz z App Store Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na iPhone oraz iPad
 • Pobierz z Google play Aplikacja do fakturowania i księgowości.
  Dostępna w wersji na smartphone oraz tablet.

Znajdź księgowego dla siebie

Zweryfikowane biura rachunkowe oraz księgowi w jednym miejscu.
Sprawdź opinie o księgowym i zamów jego usługi.

Jakie są możliwości podjęcia współpracy z biurem rachunkowym
w Grudziądzu?

Jest wiele biur godnych zaufania w Grudziądzu, które obsługują wiernych klientów. Może co miesiąc będziesz musiał odwozić dokumenty rezygnując w tym czasie z pracy. Może komplet dokumentacji księgowej Twojej firmy zamknięty w segregatorach będzie dla Ciebie na ogół niedostępny.

Zobacz porównanie klasycznego biura rachunkowego i nowoczesnej księgowości dla firm w inFakcie. Zobacz porównanie

Zastanawiasz się nad ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? Zapoznaj się ze szczegółami tej formy rozliczenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to uprzywilejowanie, z którego korzystać może tylko część przedsiębiorców. Pierwszym warunkiem jest prowadzenie działalności w zakresie, który umożliwia tego typu rozliczenie. Przepisy przewidują bowiem sporo wykluczeń z opodatkowania ryczałtem m.in.: prowadzenie aptek, udzielanie pożyczek pod zastaw, handel częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych, usługi finansowych i ubezpieczeniowych, usługi kulturalne i rozrywkowe, a także związane ze sportem i rekreacją.

inFakt udziela pomocy przy zakładaniu firmy oraz doborze najlepszej formy rozliczenia. Dowiedz się więcej

Nie masz jeszcze firmy?
Założymy ją za Ciebie, zapytaj o szczegóły

Hasło musi zawierać:
 • 8 znaków lub więcej
 • Małe i wielkie litery
 • Przynajmniej jedną cyfrę
Dla bezpieczeństwa stwórz mocne hasło, którego nie używasz na innych stronach.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Przy ryczałcie obowiązuje również limit osiąganych przychodów – równowartość z złotych 150 000 euro. Po przekroczeniu tej kwoty masz obowiązek zmienić formę opodatkowania. Opodatkowanie swoich przychodów z działalności ryczałtem powinno być decyzją przemyślaną. Zmiany można bowiem dokonać tylko raz w roku, czyli do 20-stego stycznia.

Podstawę opodatkowania ryczałtem stanowi uzyskany w działalności przychód. Koszty uzyskania przychodów nie mają znaczenia, ryczałtowcy nie mogą pomniejszać przychodu o koszty jego uzyskania. Co ciekawe, mimo tego powinni przechowywać w dokumenatcji faktury kosztowe dokumentujące poniesione wydatki.Jest natomiast możliwość obniżenia przychodu o zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne, oraz obniżenie podatku o zapłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne. Odliczenie składek zdrowotnych możliwe jest tylko w części, a mianowicie 7,75% podstawy.

Dla różnych rodzajów działalności przyporządkowane są określone stawki ryczałtu. Przykładowo dla najmu obowiązuje 8,5%, a dla wolnych zawodów 20%. Wszystkie dostępne stawki ryczałtu to: 3%, 5,5%, 8,5%, 17%, 20%.

Jeżeli przekroczysz limit uprawniający do korzystania z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych to nie będziesz miał mozliwości opłacania podatku w tej formie począwszy od następnego roku podatkowego. Z kolei w przypadku rozpoczęcia wykonywania czynności bezwzględnie wykluczonych z ryczałtu przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia PKPiR na zasadach ogólnych od dnia, w którym po raz pierwszy wykonał czynność wykluczającą z opodatkowania ryczałtem. Analogiczna sytuacja zachodzi, gdy przedsiębiorca w trakcie roku zaczyna świadczyć usługi (o tym samym lub podobnym charakterze do tych świadczonych w ramach umowy o pracę) na rzecz byłego pracodawcy, u którego był zatrudniony w danym lub poprzednim roku kalendarzowym.

Stosując ryczałt jako formę opodatkowania masz obowiązek złożyć deklarację PIT-28. Termin złożenia deklaracji to 31 styczeń danego roku za rok poprzedni. Przy wyborze tej formy opodatkowania nie przysługuje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem (nawet jeżeli oboje opodatkowują swoje przychody ryczałtem).

Jeżeli prowadzisz działalność opodatkowaną ryczałtem, albo dopiero zakładasz firmę i chcesz korzystać z tej formy opodatkowania skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoim rozliczeniem, a Ty będziesz mógł skupić się na istocie prowadzonej firmy.

Porównanie biur rachunkowych

Jakie biuro rachunkowe wybrać? Poznaj różnice pomiędzy klasycznym biurem rachunkowym, a nowoczesną księgowością w inFakcie.

Tradycyjne biuro rachunkowe Księgowość w inFakcie
Samodzielnie wybrana księgowa Różnie Tak
Obszar działania Działa tylko w 1 miejscu Działa na terenie całego kraju
Godziny pracy W większości przypadków wsparcie księgowych pon – pt: 9 – 17 Długie godziny wsparcia księgowych, pon. – sob. 7 – 22
Czas księgowania Dopiero na koniec miesiąca znasz wysokość podatków do zapłacenia Codziennie masz podgląd do aktualnej wysokości podatków do zapłacenia
Przekazywanie dokumentów do księgowej Osobisty dowóz dokumentów i faktur kosztowych do biura rachunkowego Dokumenty przekazujesz internetowo za pomocą aplikacji inFakt
Zmiana księgowej, która Cię obsługuje Biuro rachunkowe może zmienić Ci księgową Tylko Ty decydujesz o zmianie księgowej
Dostęp do oprogramowania do wystawiania faktur Konieczne użycie osobnego programu do wystawiania faktur Aplikacja www oraz mobile do wystawiania faktur w cenie
Dostęp do wszystkich Twoich dokumentów księgowych Dostęp tylko w biurze księgowym Dostęp 24 godziny na dobę przez aplikację do wszystkich dokumentów
Zamknij