Wzór faktury zagranicznej

Faktury zagraniczne to pojęcie, które wcześniej prawie nie miało miejsca w naszym kraju. Wystawiane były bardzo rzadko lub tylko przez duże firmy. Te czasy minęły już bezpamiętnie, a teraz każdy kto prowadzi działalność gospodarczą może wystawiać faktury swoim zagranicznym klientom.

Wzór faktury zagranicznej nie jest dokładnie określony i tworzy się go podobnie jak wzór faktury krajowej. Tłumaczone zostają poszczególne pola i opisy do nich. Dodatkowo, bardzo często, zamieniana zostaje waluta z PLN na USD lub EURO. Zależy to od tego w jakiej walucie rozliczamy się z naszym kontrahentem.

Wzór faktury VAT zagranicznej

Samodzielne tłumaczenie faktur w celu uzyskania jej zagranicznego odpowiednika to tylko jedna z kilku możliwości i to nie koniecznie najlepsza. Wręcz przeciwnie, ponieważ takie tłumaczenie trzeba wykonywać za każdym razem. Najlepszym rozwiązaniem by raz na zawsze pożegnać się z poszukiwaniami faktury zagranicznej, zwłaszcza wtedy, gdy wystawiamy je w większej ilości, będzie dla nas skorzystanie z szerokiej oferty programów do wystawiania faktur.

Przykładem programu, który jest godny polecenia, a który doskonale sprawdza się w przypadku faktury zagranicznej jest z całą pewnością Infakt.pl. Warto zwrócić na niego uwagę przy okazji wyboru programu fakturowego fakturowego. Integruje on w sobie zarówno możliwość wystawiania faktur krajowych jak i zagranicznych. Całość jest bardzo przyjazna użytkownikowi i dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Utwórz bezpłatne konto aby mieć możliwość wystawiania własnych faktur zagranicznych.

Data modyfikacji:2011-09-07

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: