Wystaw fakturę online

Faktura to najbardziej powszechny dokument sprzedażowy, wystawiany jako potwierdzenie dokonanej transakcji. Papierowe druki sukcesywnie wypierane są obecnie przez elektroniczne formy rozliczeń.

Wystawianie faktur odbywa się w oparciu o rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28.marca 2011 w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie maja zastosowania przepisy o zwolnieniu z podatku od towarów i usług.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 roku, faktura elektroniczna jest tak samo ważna jak dokument tradycyjny. Za takim sposobem prowadzenia spraw księgowych przemawia między innymi:

 • Łatwość sporządzania faktury w systemie online, który dzięki zautomatyzowanym funkcjom sam dostosowuje np. ich numerację
 • Pewność, że nie popełnimy błędu matematycznego – program wylicza stawki VAT, koryguje pomyłki
 • Szybkość i prostota obsługi elektronicznej księgowości

Wystawianie faktury w InFakt.pl

Jedynym warunkiem jest posiadanie łącza internetowego

Przedsiębiorcy decydują się czasem na zakup specjalnych programów do księgowości jak chociażby Optima, Subiekt czy Symfonia. Niewątpliwie ułatwiają pracę osób zajmujących się w firmie obsługa księgową czy rachunkową, jednak wymagają większych nakładów finansowych. Przede wszystkim trzeba zakupić licencję, zapłacić informatykowi za instalację w komputerze ,a potem –na bieżąco aktualizować. Przepisy prawa gospodarczego zmieniają się, jak również wymogi dotyczące wyglądu dokumentów nie są stałe.

Dodawanie nowej Faktury VAT w Infakt.pl Dodawanie nowej Faktury VAT w aplikacji infakt.pl

Wiąże się to z ponoszeniem kosztów, na które małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie po prostu nie stać.

Czasem przedsiębiorcy sporządzają faktury z pomocą arkuszy kalkulacyjnych, ale ta metoda nie gwarantuje wystawienia bezbłędnych dokumentów.

Znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, także i drobnych przedsiębiorców są platformy online, które oferują klientom wszechstronną pomoc w dziedzinie obsługi księgowej firm. Łatwy w obsłudze i funkcjonalny program do wystawiania faktur poleca aplikacja inFakt

Faktura VAT w PDF wygenerowana w Infakt.plPrzykład Faktury VAT wygenerowanej w aplikacji infakt.pl

Wystawienie faktur w tym programie nie przedstawia żadnej trudności nawet dla osób niezbyt zaawansowanych w obsłudze księgowości. Aby sprawdzić, jak łatwo to zrobić, trzeba tylko zarejestrować się w serwisie podając swojego maila oraz wpisując hasło. Zresztą nawet przed rejestracją możesz obejrzeć filmiki instruktażowe na stronie www.inFakt.pl .by przekonać się na własne oczy, jak mógłbyś usprawnić rozliczenia księgowe w Twojej firmie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak wystawić fakturę w aplikacji inFakt?

 • Zaloguj się w systemie wpisując swój e-mail i hasło
 • Wybierz pole ”+Nowa faktura VAT”
 • Na schemacie, który się pojawi dodaj nowego klienta albo wybierz z listy
 • Wpisz lub wybierz z kalendarza daty: wystawienia, sprzedaży oraz zapłaty
 • Na formularzu „produkty” zaznacz wybrane z listy produkty/usługi lub wpisz nowe
 • Wpisz stawki netto, brutto oraz stawkę VAT –aplikacja obliczy bezbłędnie wartości
 • Przy dodawaniu kilku towarów albo usług kliknij w opcję” Dodaj nowe pole”, a potem wpisuj tak, jak poprzednie towary/usługi
 • Teraz wybierz nazwę waluty i sposób płatności
 • Możesz jeszcze zapisać nazwę odbiorcy oraz uwagi do faktury
 • Gotową fakturę wysyłasz mailem do kontrahenta albo drukujesz

W podobny sposób, z pomocą programu do fakturowania inFakt wystawiasz w zaledwie kilku krokach online wszelkie faktury, jak np. zaliczkowe, korygujące, pro forma czy faktura marża.

Poza tym w tym serwisie masz możliwość wszechstronnego wsparcia z dziedziny księgowości .Eksperci są gotowi odpowiedzieć na twoje pytania, gdy napotkasz jakiś problem. W dogodnych porach, w wybranej przez Ciebie formie kontaktu ( telefon, mail albo online) służą Ci pomocą:

 • Poniedziałek –piątek od godz.7.00 do 22.00
 • W sobotę od godz. 9.00 do 17.00

Z aplikacją inFakt można znacznie uprościć i skrócić proces wystawiania faktur. Na podstawie wprowadzonych danych o przychodach i kosztach generowane są automatycznie deklaracje VAT oraz rejestry.

Dane zapisane na serwerze zewnętrznym wykluczają możliwość ich utraty w przypadku awarii komputera, braku prądu czy nawet zaatakowania systemu przez wirusy komputerowe. Sporządzanie faktur online to pewność, że bazy danych raz utworzone w aplikacji nie ulegną zniszczeniu.

Data modyfikacji:2011-10-03

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: