Program faktura VAT

Faktura VAT to chleb powszedni każdego przedsiębiorcy. Podmioty gospodarcze, w tym właściciele mikroprzedsiębiorstw czy firm z sektora MŚP mogą zaopatrywać się w formularze faktury VAT w sklepie, mogą przygotować je we własnym zakresie lub drukować dokumenty bezpośrednio z Internetu.

Ale pracę mogą w znacznym stopniu ułatwić programy do fakturowania dostępne w sieci. Przykładem profesjonalnego programu do wystawiania i zarządzania fakturami VAT jest program faktura VAT firmy inFakt.

Szczegółowe przepisy prawne dotyczące faktur VAT i sposobu ich wystawiania zapisano w ustawie o podatku od towarów i usług z 11 marca 2004 roku. Ustawa określa, między innymi, dane, które muszą znaleźć się na dokumencie oraz czas, przez który przedsiębiorca powinien przechowywać je w firmowym archiwum.


Wystawianie faktury w InFakt.pl

Należy też pamiętać, że obowiązek wystawiania faktur VAT oznacza również dla przedsiębiorców dodatkową odpowiedzialność przed Urzędem Skarbowym. Karane jest wystawienie dokumentu niezgodnie z przepisami, wyrzucenie ich przed terminem zapisanym w ustawie, nie wystawienie faktury lub wystawienie jej w sposób nieczytelny – przedsiębiorca musi być świadomy, że Urząd Skarbowy nawet pomyłki przy wystawieniu dokumentu może potraktować jako próbę oszustwa.

Faktury VAT online

Najczęściej o wystawienie faktury poprosi nas właściciel lub pracownik firmy, ale może to zrobić także osoba prywatna - w obu sytuacjach przedsiębiorca ma obowiązek wystawić żądany dokument. Można tego dokonać na kilka sposobów: wystawiając dokument własnoręcznie, korzystając z gotowych formularzy zakupionych w sklepie lub pobierając druki z Internetu. Jednak stosunkowo prostym, wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy aplikacji do fakturowania dostępnej w sieci. Jednym z programów oferujących do wystawiania i zarządzania fakturami VAT jest inFakt.

Zalety aplikacji inFakt

Osoby, które nie korzystały wcześniej z tego rodzaju rozwiązań mogą zastanawiać się nad korzyściami z ich stosowania. Wśród zalet programu faktura VAT należy wymienić łatwość obsługi.

Do korzystania z programu wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Natomiast wystawienie faktury to najczęściej tylko 4 kliknięcia. Gotową fakturę można od razu wydrukować lub wysłać e-mailem. Program umożliwia łatwe dodawanie klienta do faktury, zapewnia przejrzysty opis usługi/produktu oraz automatyczne wylicza kwotę VAT w ujęciu brutto i netto.

Przydatne funkcje

  • Możliwość przeglądania faktur za pośrednictwem indywidualnej strony startowej, do której dostęp ma tylko użytkownik inFakt. Na stronie znajduje się podsumowanie najważniejszych informacji o fakturach m.in. faktury przygotowane do wystawienia, faktury z przekroczonym terminem płatności, faktury do zapłaty i oznaczone jako zapłacone.
  • Funkcja „Wyszukiwanie faktur” służy odnajdywaniu faktur według zdefiniowanych kryteriów. Dostępne parametry to np. okres, kwota, numer faktury, nazwa produktu, klienta. Opcja „Zdefiniowane faktury” pozwala na przyspieszenie i automatyzację regularnego wystawiania faktur zawierających podobne informacje.
  • Zakładka „Klienci” umożliwia zarządzanie kontrahentami oraz wystawionymi fakturami dla poszczególnych klientów. Za jej pośrednictwem można zapisywać i edytować dane nowych klientów, przeglądać listy już dodanych klientów, wyszukiwać (po nazwie firmy, numerze NIP, nazwisku przedstawiciela lub numerze telefonu) oraz przeglądać historię faktur wybranego klienta.
  • Program umożliwia wysyłanie przypomnień o niezapłaconych fakturach oraz podziękowań za już opłacone.
  • inFakt umożliwia tworzenie kont z dostępem dla wielu pracowników w obrębie jednej firmy. Oznacza to wielostanowiskowy dostęp dla pracowników, przy czym wystawianie przez nich faktur powoduje nadawanie kolejnych numerów na dokumentach. Warto też dodać, że program nie posiada limitu liczby użytkowników.

Ale to nie wszystko. Bezpieczeństwo danych przedsiębiorcy zapewnia 256-bitowy certyfikat SSL (stosowany w bankach internetowych). Użytkownik może też liczyć na porady w aspektach technicznych i księgowych. W tym celu wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail. Ponadto, przedsiębiorca może w dowolnej chwili uzyskać dostęp do wszystkich swoich dokumentów.

Przegląd faktur w Infakt.plPrzegląd faktur w Infakt.pl

Przyszły użytkownik programu ma możliwość wyboru bogatego pakietu usług w konkurencyjnych cenach lub skorzystania z całkowicie darmowej opcji jaką jest założenie konta Podstawowego (3 dokumenty miesięcznie, 3 obsługiwanych klientów, limitowana liczba edycji oraz kasowań).

Program faktura VAT firmy inFakt to aplikacja dla przedsiębiorców ceniących samodzielność, profesjonalizm, oszczędność czasu i pieniędzy oraz nowoczesne i wygodne rozwiązania z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Zobacz również

Program do faktur online

Zgodnie z przepisami, z dnia 17 grudnia 2005r, wystawienie wadliwej faktury jest uznawane za przestępstwo (art

Program do faktur darmowy

Zajmujesz się fakturowaniem w swojej firmie? Szukasz najlepszego sposobu na bezpłatne wystawianie faktur? Jeśli wystawiasz do 3 faktur miesięcznie, inFakt oferuje Ci bezpłatny abonament Podstawowy

Proste faktury

  Zajmując się zagadnieniem faktur kierowaliśmy się przekonaniem, że „proste rozwiązania są najlepsze”

Program do faktur

  Właściciele małych firm i sklepów napotykają się coraz częściej muszą poświęcać więcej czasu na wypisywanie faktur dla swoich klientów

Program faktury

Program do wystawiania faktur to wygodne rozwiązanie i oszczędność czasu każdego przedsiębiorcy

pokaż więcej tematów

Program do fakturowania darmowy

Łatwy w obsłudze i darmowy program do fakturowania pozwala przedsiębiorcom oszczędzać czas i ułatwia dopełnianie formalności

Program do fakturowania online

Sporządzenie faktury celem udokumentowania zawartej transakcji to jeden z nieodłącznych obowiązków, który wiąże się z prowadzeniem firmy

Program do fakturowania mac

Właściciele Mac-ów mają zwykle problemy ze znalezieniem odpowiedniego programu, który byłby kompatybilny z systemem

Program do faktur bezpłatny

Zajmujesz się fakturowaniem w swojej firmie? Szukasz najlepszego sposobu na bezpłatne wystawianie faktur? Jeśli wystawiasz do 3 faktur miesięcznie, inFakt oferuje Ci bezpłatny abonament Podstawowy

Program faktury

Program do wystawiania faktur to wygodne rozwiązanie i oszczędność czasu każdego przedsiębiorcy

Szybka faktura

Wystawianie faktur może stać się dla przedsiębiorcy obowiązkiem zabierającym sporo czasu