Program do faktur - szybki, wygodny, za darmo

Szybki i prosty program do faktur to nie tylko wygoda, ale niekiedy wręcz konieczność dla przedsiębiorcy. Szczególnie, gdy firma zaczyna się rozwijać i przybywa wystawianych dokumentów. Czym się kierować wybierając odpowiednią aplikację?

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z PROGRAMU DO FAKTUR?


Bez względu na to, czy firma korzysta z usług biura rachunkowego, czy prowadzi księgowość samodzielnie, czynność wystawienia faktury, przedsiębiorca wykonuje we własnym zakresie. Sporządzenie prawidłowego dokumentu np. w Excelu oznacza konieczność zaznajomienia z szeregiem elementów, które zgodnie z przepisami są na fakturze wymagane. 

Aby mieć pewność, że faktura jest zgodna z obowiązującymi przepisami oraz aby wystawić ją szybko i wygodnie, najlepiej wykorzystać odpowiedni program do faktur. Takie rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności i wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysłać do klienta z poziomu aplikacji lub wydrukować. 

Wystawienie faktury polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym przedsiębiorca podaje się m.in. dane sprzedawcy i nabywcy, daty, nazwę towaru lub usługi, cenę, czy stawki podatków. Zwykle kwoty netto i brutto wyliczają się automatycznie po podaniu stawki podatku i ceny towaru. 

Program do faktur to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od tworzenia faktur samodzielnie, np. w Excelu. Choć bowiem arkusze kalkulacyjne w pewnym stopniu ułatwiają fakturowanie to jednak ze względu na to, że nie są stworzone w tym celu posiadają również sporo ograniczeń.

Najlepszy program do faktur? Wybierz inFakt.pl i do 3 faktur w miesiącu wystawiaj zupełnie za darmo. Już dziś załóż bezpłatne konto w poniższym formularzu. 

PROGRAM ONLINE CZY INSTALOWANY NA KOMPUTERZE?


Przedsiębiorca podejmujący decyzję o wyborze odpowiedniego programu do faktur przede wszystkim musi zdecydować czy ma to być aplikacja dostępna online, czy wersja „pudełkowa”, tzn. instalowana na komputerze. Różnią one zwłaszcza sposobem wnoszenia opłaty oraz trybem i częstotliwością aktualizacji.
 • 1. Program instalowany na komputerze
 • Program do faktur można kupić w wersji za zainstalowania, tj. na płycie lub pobierając pliki instalacyjne online. Taką aplikację można zainstalować na jednym lub kilku komputerach firmowych (w zależności od licencji). 
  Możliwości oferowane przez program, jak i zapisane dane dostępne są wówczas tylko na tych jednostkach. Problematyczna może się okazać jednak kwestia aktualizacji takiego oprogramowania. Zdarza się bowiem, że wymaga to wniesienia dodatkowej opłaty lub nawet kupienia nowej wersji.

  Na polskim rynku jest dostępnych sporo programów do faktur, np. Subiekt, Symfonia, R2faktura, Optima, itp. Oprócz tego, niektóre gazety publikują własne programy do faktur, m.in. Gazeta Prawna. 
  Program „pudełkowy” zazwyczaj oznacza konieczność wniesienia opłaty jednorazowo. Jej wysokość zwykle zależy od liczby i częstotliwości aktualizacji oraz liczby komputerów, na których program można zainstalować.

 • 2. Program online
 • Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem od programów instalowanych na dysku, są aplikacje do faktur dostępne online. Program online jest dostępny na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu, a zatem fakturę można wystawić również podczas podróży do klienta lub w dowolnym innym miejscu.

  Co istotne takie aplikacje są aktualizowane na bieżąco w momencie zmian zachodzących w przepisach. Nie wymaga to jednak wnoszenia żadnych dodatkowych opłat. W razie jakichkolwiek pytań odnoszących się do nowelizacji przepisów oraz działania aplikacji użytkownik ma możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu księgowych. 
  Program do faktur online to również prostota i wygoda użytkowania – przedsiębiorca uzupełnia jedynie podstawowe dane, a program oblicza konieczne wartości. Dzięki temu użytkownik uzyskuje kompletną i zgodną z przepisami fakturę, którą może od razu przesłać kontrahentowi.

  INFAKT.PL – PROSTY I SZYBKI PROGRAM DO FAKTUR ONLINE

  Jeśli szukasz programu do faktur, skorzystaj z możliwości jakie daje inFakt.pl. To aplikacja dostępna online, na dowolnym komputerze z Internetem. Załóż konto w inFakt.pl, a będziesz mógł:    
  • wystawiać faktury VAT, „zw”, korygujące, marże, zaliczkowe, proformy,
  • sporządzać faktury po angielsku i w obcych walutach,
  • zapisywać faktury jako pliki PDF i wysyłać je e-mailem do kontrahentów z poziomu konta inFakt.pl,
  • przeglądać i edytować wszystkie wystawione faktury,
  • przeglądać i edytować wszystkich klientów i produkty,
  • automatycznie uzupełniać dane firmowe po wpisaniu numeru NIP (dzięki połączeniu z bazą GUS),
  • korzystać z kilkudziesięciu szablonów faktur lub stworzyć własny w edytorze HTML/CSS z możliwością wgrywania własnych grafik,
  • korzystać ze wsparcia zespołu księgowych przez telefon, e-mail i czat wewnątrz aplikacji.
  Program do Fakturowania to znakomite rozwiązanie dla każdej firmy, która chce sporządzać faktury szybko i sprawnie. Darmowe konto inFakt.pl pozwala wystawić do 3 faktur miesięcznie bez opłat. Już dziś załóż darmowe konto wypełniając poniższy formularz i dołącz do przeszło 340 tys. przedsiębiorców korzystających z zalet inFakt.pl. Przekonaj się, że inFakt.pl to idealny program do faktur. 

  Szukasz sposobu na szybkie i sprawne wystawianie faktur? Wybierz program do faktur inFakt. Załóż darmowe konto i przekonaj się, że fakturę można wystawić w kilka chwil.  

Data modyfikacji:2015-09-16

Współzałożyciel i dyrektor finansowy inFaktu, który wspólnie z Wiktorem Sarotą i zespołem zmienia rynek usług księgowych od 2008 roku. Ekspert w sprawach księgowych i podatkowych.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: