Najemca wystawia rachunek

 Rachunki uproszczone są dokumentami o szerokim zastosowaniu. Najczęściej korzystają z nich przedsiębiorcy do rejestrowania sprzedaży dokonanej w danym przedziale czasowym. Dotyczy to zarówno firm oferujących swoim klientom produkty jak i usługi. Można je także stosować do rozliczania umów zlecenie i umów o dzieło oraz do informowania lokatorów o wysokości opłat za wynajem danego obiektu.

Najemca wystawia rachunek dla wszystkich swoich podnajemców także w sytuacji, gdy nie koniecznie jest im taki dokument potrzebny. Decyduję się on na takie postępowanie głównie po to, aby nie pojawiały się niejasności pomiędzy stronami wynikające ze złego naliczania opłat. Najemca dokumentuję w ten sposób wysokość osiąganych zysków, z, których bardzo często musi się on rozliczać przed właściwym sobie urzędem skarbowym. Często oczekuję on także podpisywania przez podnajemców kopii rachunków, co ma być dowodem na to, że zostali oni poinformowani o wysokości opłat i zgodzili się na ich uiszczanie. Tak naprawdę stanowi to zabezpieczenie dla obu stron. Rachunki są szczególnie ważne dla osób, które w danym lokalu prowadzą swoją działalność gospodarczą. Prawo nakazuję im przedstawianie takich dokumentów, dlatego nie mogą sobie one pozwolić na wynajem lokalu, za, który takowego formularza nie będą one mogły otrzymać.

Właśnie z tych oto powodów coraz więcej najemców zobowiązuje się do wystawiania rachunków, co wiąże się, jednak z koniecznością zarejestrowania przez nich swojej działalności w stosownych placówkach.

Data modyfikacji:2014-01-15

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: