Jak wystawić fakturę VAT usługi

Faktury VAT wystawiają zarówno firmy handlowe jak i usługowe.

Idea wystawia jednych jak i drugich jest bardzo podobna i nie jest to bardzo trudna czynność. Wymaga ona jednak znajomości pewnych zasad oraz przepisów prawa. Najważniejsze akty prawne mówiące jak wystawić fakturę VAT za usługi to ustawa o rachunkowości oraz ustawa o podatku VAT.

Oto krótki przewodnik o tym, jak w bardzo łatwy sposób można wystawić fakturę VAT za usługi przy pomocy programu do wystawiania faktur Infakt.pl

 • Wystarczy założyć bezpłatne konto w programie Infakt.pl (można to uczynić przy pomocy formularza rejestracyjnego, który znajduje się poniżej lub bezpośrednio ze strony głównej
 • Jeśli posiadamy już konto, login oraz hasło to możemy już zalogować się w programie (logujemy się ze strony głównej programu, przy pomocy linku „zaloguj”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony).
 • Po pomyślnym zalogowaniu się w programie znajdujemy się na zakładce „przegląd”, ponieważ jednak chcemy pokazać jak wystawić fakturę VAT za usługi, przechodzimy na zakładkę „faktury”.
 • Na zakładce „faktury”, w prawym menu znajdziemy przycisk „wystaw fakturę”, na który klikamy, w zamian zaś otrzymamy formularz faktury do wypełnienia.
 • Formularz jest bardzo prosty i posiada takie działy jak: „Kontrahenci”, „Terminy”, „Usługi” oraz „Płatności”, które należy wypełnić aby można było wystawić fakturę VAT za usługi.
 • Gdy wszystkie pola zostaną poprawnie wypełnione, wystarczy nacisnąć na przycisk „zapisz”.

Wystawianie faktury w InFakt.pl

Warto wspomnieć, że Infakt.pl pozwala na szybkie wystawianie faktur zupełnie za darmo. Zarówno sam interfejs jak i formularz faktury został zaprojektowany tak, aby zminimalizować do minimum ilość potrzebnego na wystawianie faktur czasu. Przekonaj się na własnej fakturze jakie to proste - wystarczy założyć bezpłatne konto w Infakt.pl

Dodawanie nowej Faktury VAT w Infakt.pl Dodawanie nowej Faktury VAT w aplikacji infakt.pl

 W ten oto sposób nasza faktura VAT jest już gotowa i pojawia się na liście naszych faktur.

Zapisaną fakturę można teraz wydrukować lub wysłać bezpośrednio z programu do naszego kontrahenta.

Faktura VAT w PDF wygenerowana w Infakt.plPrzykład Faktury VAT wygenerowanej w aplikacji infakt.pl
Data modyfikacji:2012-05-18

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

 • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

 • Po wpisaniu NIP-u klienta
  dane uzupełnią się same.

 • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
  i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

 • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: