Jak wypisac rachunek uproszczony

 Prowadzenie własnej działalności gospodarczej potrafi sprawiać dużo problemów. Mogłoby się wydawać że tak promowana przez rząd forma samozatrudnienia ma jakieś ułatwienia, ale tak nie jest. Najczęściej konieczne jest wynajęcie księgowej aby prowadziła rachunkowość nawet jednoosobowej firmy. Jednak jeśli chcemy nauczyć prowadzić się ja sami to musimy nauczyć się podstaw. Na przykład jak wypisac rachunek uproszczony i kiedy go stosujemy. Dobrym początkiem nauki księgowości jest znalezienie odpowiedniego źródła informacji. 

Najczęściej z pomocą przychodzi Internet w którym można znaleźć prawie wszystko. Jednak nie zawsze informacje które znajdziemy są sprawdzone a tym samym nie muszą się nadawać do wykorzystywania ich podczas prowadzenia działalności gospodarczej. W Internecie jest wiele portali o odpowiedniej tematyce. Ale często są one albo zbyt ubogie albo płatne. W płatnych problem polega na tym że zanim zapoznamy się z tym co oferują musimy zapłacić za dostęp do nich. To nie jest korzystanie rozwiązanie. Dlatego powinniśmy szukać miejsc które gwarantują nam w jednym miejscu dostęp do całej potrzebnej wiedzy.

Portal Porachunek to portal poświęcony prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz alternatywnym formom zatrudnienia. Czyli umowom o dzieło i zlecenie. Jako jeden z nielicznych portal ten jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować konto aby zyskać do niego dostęp. Oferuje on ogromną bazę wiedzy dotyczącą prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz przepisom prawa podatkowego, rachunkowego. Wszystkie informacje są uporządkowane i łatwe do odnalezienia. Dzięki niemu w jednym miejscu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wiele aktów prawnych zostało tu zinterpretowanych przez specjalistów oraz wytłumaczonych na przykładach. Dzięki temu są zrozumiałe dla osób które z prawem lub księgowością nie mają nic wspólnego. Załóż konto i przekonaj się samemu że nie ma lepszego miejsca do zdobywania wiedzy z zakresu prowadzenia własnej firmy.

Porachunek, nieoceniona pomoc w sprawach księgowych.

Data modyfikacji:2014-01-15

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: