Faktura VAT przykład

Przykładowa faktura VAT została pomyślana tak aby mogła być podstawą naliczenia oraz podstawą odliczenia podatku VAT. Jej funkcja zależy głównie od tego, kto wystawia fakturę. Krótko mówiąc. Czy jest to na przykład nasza faktura VAT, czy może faktura obca.

Różnica polega na sposobie zaksięgowania i rozliczenia tych jakże odmiennych dokumentów. Obca faktura VAT przykład to dokument pozwalający nam na odliczenie podatku VAT, lub jak to bywa najczęściej, pozwalający na obniżenie kwoty podatku VAT nam naliczonego. Tym sposobem faktura VAT staje się naszą fakturą kosztową i związana jest z obniżeniem poziomu środków finansowych na naszym koncie.


Wystawianie faktury w InFakt.pl

Nasza faktura VAT przykład to dokument określający jaką kwotę podatku VAT jesteśmy zobowiązani odprowadzić do Urzędu Skarbowego na koniec okresu rozliczeniowego. Inaczej mówiąc, taka faktura jest podstawą na naliczenia podatku VAT należnego. Jest to faktura oznaczająca przychód, czyli wzrost poziomu środków finansowych na naszym koncie.

Faktura dodana do aplikacji Infakt.pl Faktura dodana do aplikacji Infakt.pl

Jeśli poszukujesz w internecie najlepszego sposobu na wystawianie własnych faktur VAT, koniecznie zapoznaj się z ofertą programu do wystawiania faktur Infakt.pl. Jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na śledzenie statusu wystawianych faktur. Odkryj nową aplikację, gdzie faktura VAT przykład posiada zupełnie nowe oblicze.

Utwórz bezpłatne konto w programie.

Data modyfikacji:2012-03-19

Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: